Skocz do zawartości

Wymiana oleju poza Service Inclusive


AndrzejekWWA

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do oleju to mam dziwne odczucia po ostatniej wizycie inclusive w ASO,mianowicie pierwszy przegląd robiłem po 5 tys.km poza ASO i wlałem olej BMW ori ,kolejna wymiana przy 15tys.km również poza ASO i zdecydowałem się na Valvoline extreme 5w30,niedawno zrobili mi własnie wspomniany inclusive wlali swój fabryczny i wydaje mi sie że silnik chodzi głośniej niz na valvoline,do tej pory próbowałem w innych autach Motula i jakoś ja osobiście różnicy nigdy nie zauważyłem a tutaj jednak jest coś na rzeczy.Teraz znowu wleje 5w30 Valvo i zobacze czy rzeczywiście ciszej chodzi czy placebo :)

 

Bardzo możliwe. W ASO zalewają obecnie wodą (0W20), nie jest to najlepsza możliwa ochrona dla silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Odgrzeję temat :) Czy ktoś z Was robił dodatkową wymianę oleju przy silniku B48? Ile oleju muszę kupić? 5 litrów będzie wystarczające? Biorę pod uwagę wyłącznie olej "OEM". Jaki jest rekomendowany do B48? 5W30? Wolę się upewnić, czy wygląda to analogicznie jak w N20 :) http://allegro.pl/bmw-twin-power-turbo-longlife-04-5w30-5l-gratis-i6558243037.html ten będzie ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 430i robiłem wymianę po 2,5k km i kupiłem 5+1baniek takich jak w Twoim linku.

Jedną na ewentualne dolewki, ale nie było potrzeby. Komputer pokazuje prawidłowy poziom.

W tym tygodniu będę znów zmieniał po 12k km, a olej + filtry już kupione.

Edytowane przez no4fly

Moje auto:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=192&t=298855


http://lh3.googleusercontent.com/m5Raq8Kpe1CbyDTy05Sr1VaByThmOOElz2BFHsz3NSjoZYnlpY8CAQSROvx0TR81mmLNYj6ck3YtYjeoSNVic1oTTdlYpXJBC7W9VQ=w2400-h1350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 430i robiłem wymianę po 2,5k km i kupiłem 5+1 baniek takich jak w Twoim linku.

Jedną na ewentualne dolewki, ale nie było potrzeby. Komputer pokazuje prawidłowy poziom.

W tym tygodniu będę znów zmieniał po 12k km, a olej + filtry już kupione.

 

Dzięki za szybką odpowiedź :) W takim razie zamawiam 5, bo wymiana się zbliża :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena absurdalna, tym bardziej, że już 2 razy wymieniałem olej u Fusa pomiędzy interwałami i nigdy nie płaciłem więcej niż 350 zł (co istotne samochód kupowałem w Inchcapie).

 

Mi u FUS-a udało się za 290 pln ;)

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
W ASO lejemy shell'a 5w30, a to co ty zalejesz zalezy jedynie od ciebie. Ja leje motula do kazdego swojego auta, nagarow nigdy nie mialem, wiec nie jest tak zle jak na castrolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.