Skocz do zawartości

F36 428i N26 2015 „Napęd Jedz wolno Pełna moc silnika nied.”


Vegeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy! Od miesiąca posiadacz BMW 428i. Od zeszłego tygodnia mam problem a mianowicie po odkręceniu na maxa jadąc autostrada czasem wywala błąd „ Napęd jedz wolno dalej Pełna moc niedostępna Sprawdź w Twoim serwisie”

Mówiąc na maxa dodaje gaz do dechy, samochód się zrywa obroty idą prawie do 7tys. Stało się tak 2x już. Błąd odrazu znika, mocy tez nie traci, w check control tez nic nie ma w komputerze. Za pierwszym razem problem był przy dodaniu do dechy przy 200 a dziś przy 140. Przebieg 87tys km. Planuje wymienić świece, olej niedługo bo tak zaproponowano mi po nr VIN w nieautoryzowanym serwisie. Czy ktoś miał podobny problem?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Po pierwsze powinno wystarczyć w sytuacjio awaryjnej (gdy masz taki problem od czasu do czasu) jak się zatrzymasz i zgasisz samochód (wraz ze zgaszeniem zapłonu). Po drugie : jak będziesz w serwisie to niech ci sprawdzą czujnik i kabel w mechanizmie X-drive - często / gęsto dostaje się tam woda i styki śniedzieją . Po trzecie: BMW robiła upgrade oprogramowania auta i też to pomagało . Mi robili w nowym bo 2 x to wystąpiło przed pierwszym przeglądem . Oczywiście dopiero przy przeglądzie to zgłosiłem gdyż było sporadyczne (ale to samo co u Ciebie - autostrada , długa trasa i powyżej 150 km/h) - u mnie upgrade softu załatwił sprawę bo był jakiś bug.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.