Skocz do zawartości

F36 - brudzące się od środka szyby w drzwiach


guciosky

Rekomendowane odpowiedzi

Moją F36 dotknął mały problem, a mianowicie brudzą się szyby w drzwiach od środka, szczególnie pierwsze 1,5-2 cm od dołu - tyle ile jest spuszczana szyba podczas otwierania drzwi - pozostaje na niej jasny ślad. Auto było w serwisie 2x z tym problemem, raz trafiłem na niezbyt ogarniętego gościa który stwierdził że może miałem woskowane szyby od środka, drugim razem nie dałem się zbyć jednak facet który zajmuje się zgłoszeniami gwarancyjnymi na linii serwis - fabryka powiedział że ten typ "tak ma" i pokazał mi to samo w jego BMW 4 GC z przebiegiem 9 tys km. Ponoć w innych autach bezramkowych mają podobne przypadki.

Po wyczyszczeniu szyb jest spokój tydzień do dwóch i problem wraca.


9a324c72af26e0e4med.jpg


6cf653ea34341446med.jpg

Spotkaliście się czymś takiem?

Jest jakieś rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też identycznie...

zwracam uwagę, że problem nie istnieje jeśli szyby są suche...jeśli są mokre to efekt w/w pojawia się zawsze od ponad dwóch lat.... i istnieje do momentu, aż szyby i te filce, w które się chowają - są suche... problem bywa irytujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie szyba ociera wewnątrz drzwi o cos (np. o matę wygłuszającą). Jak pada deszcz to woda dostaje się do środka przy zewnętrznej uszczelce. Potem zsuwasz szybę na dół i wewnętrzną stronę obciera o tą matę lub folię. Niestety nie sądzę, żeby dało się to naprawić. Trzebaby zdjąć boczek i zobaczyć o co ociera. Może też być tak, że jakieś mechanizmy są za bardzo nasmarowane, a szyba ociera się o to i dlatego do widać. Miałem podobnie w innej marce, tylko znacznie mniej - wystrczyło dobrze umyć (wyszorować) wewnętrzną uszczelkę 2-3 razy do roku i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że wolę z tym jeździć i raz na dwa miesiące umyć szybę od środka niż walczyć z ASO, które zdejmie boczki i coś tam poprawi ale za to będzie coś brzęczało w drzwiach. Dziękuję bardzo - znam ASO BMW i niestety na kolana nie rzucają... inne marki zresztą też. Jedynie LEXUS ma ASO na bardzo dobrym poziomie, ale za to samochody niestety niedopracowane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście myć uszczelki od środka ?


Ja to robię tak, że opuszczam szyby do końca biorę cienką kartę plastikową owijam szmatką (tylko nie mikrofibra, chyba że nie jest bardzo gruba) trochę płynu, wkładam między szybe i uszczelki, od wewnątrz i zewnątrz, i tak suwam przód tył. Z przodu jest dużo łatwiej włożyć bo ze względu na kształt szyby jest większa szpara.


Jak robiłem to u siebie pierwszy raz (samochód parkowany pod chmurką chyba od nowości) to musiałem wiele razy przekręcać szmatkę bo momentalnie robiła się czarna.


Może w ten sposób da się wymyć i te smary technologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I ja w F30 LCI tez :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

A ja sobie z tym problemem poradziłem. Otworzyłem szybe, kupiłem środek CARPRO inside, namoczyłem nim cienką mikrofibre i płaskim śrubokrętem ją wcisnąłem miedzy uszczelkę szyby i tak pare razy pojezdziłem tył przód az wyczyściłem całe błoto :wink: Zdziwicie się ile syfu tam było co brudziło szybę.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.