Skocz do zawartości

4-er który wybrać?


piotrc

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi.


A ten sam silnik w 3 G20 bez xdrive tez będzie zamulasty ?


Jechałem dzisiaj 430i xdrive i powiem ze idzie całkiem przyjemnie.


Czy w przypadku 330i bez 4x4 nie ma problemu z trakcją ? czy ten silnik jest rownież mało podatny na modyfikacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 581
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Szkoda, bo moim zdaniem seria 4 coupe lub 4 GC (jako najbardziej z powodu dzieci dla mnie), jest najładniej stylistycznie udanym samochodem BMW.

Może dlatego nie zdecydowali się produkować serii 4 w wersji M, a zaczęli np. X3M, X4M, a dodatkowo jeszcze wersje competition tych savów.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sami nie wiedzą czego chcą i czego rynek oczekuje.

Roszady najpierw z serią 6, 6GC potem jednak nie i robią 4GC a nie jednak też nie. Jak taka firma nie potrafi ocenić potrzeb rynku mając do dyspozycji wręcz nieokreślone zasoby ludzkie i finansowe.

Ale z czym do ludzi, Mercedes ma w gamie 40 modeli AMG, rozumiem należy odjąć ostatnio modne 43 AMG itp. tzw. bobasy AMG, ale nadal, każdy model i nadwozie ma wersję AMG. Ile jest modeli M u BMW? 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Sami nie wiedzą czego chcą i czego rynek oczekuje.

Roszady najpierw z serią 6, 6GC potem jednak nie i robią 4GC a nie jednak też nie. Jak taka firma nie potrafi ocenić potrzeb rynku mając do dyspozycji wręcz nieokreślone zasoby ludzkie i finansowe.

Ale z czym do ludzi, Mercedes ma w gamie 40 modeli AMG, rozumiem należy odjąć ostatnio modne 43 AMG itp. tzw. bobasy AMG, ale nadal, każdy model i nadwozie ma wersję AMG. Ile jest modeli M u BMW? 5?

 

Patrząc na wyniki finansowe koncernu to jednak wiedzą i potrafią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
45 czy 45s to najmocniejsze w danym modelu AMG.

Kolega miał na myśli 43 jako baby 63 który nie ma wielu elementów prawdziwego AMG.

Tak dokładnie, o to mi chodziło.

@Randall, ale skoro model 6GC i 4GC był lub ma być jedną generację, to coś tu nie gra. To nie jest ruch Porsche z Cayennem - zagrywka dekady, najlepsza sprzedaż modelu i wyprowadzenie na prostą koncernu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6GC będzie kontynuacja przecież właśnie zaprezentowali 8GC a to stu procentowy następca 6GC mimo zapewnień BMW że to nowy model.

Dokładnie tak, a co do 4GC to plotka niesie, że niestety ma nie być i połączą dwa modele - 3GT oraz 4GC w jeden: 4GT. Te dwie nisze były widocznie zbyt blisko siebie, choć bardzo szkoda, bo 4GC to wciąż moje oczko w głowie :) Sprzedaż globalna GC też przewyższa coupe i cabrio (GC to ponad 50% sprzedaży 4ki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w jakiejś gazecie moto, że w 2020 będzie nowa 4 coupe :wink:

 

Coupe będzie na pewno, wrzuciłem nawet linka do fotek

Mi się rozchodzi tylko i wyłącznie o gran coupe


WG MNIE z 6 GC zrobili 8 GC tylko po to żeby konkurować z klasą S coupe i przy okazji wołać jakieś 100k pln "wincyj" niż mogliby dostać za serię 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle bym ci odradzał xdrive poniżej 300KM, strasznie zamula, mam f33 430i i g30 530xi, g30 na papierze jest podobno lżejsze i szybsze, a z tym xdrive jedzie jakby miało przyczepę z jachtem.

W ogóle ten xdrive to nie jest stały napęd tylko takie aktywne esp, jedyny plus to ruszanie na mokrym, wiele osób chwaliło ten xdrive więc się odważyłem raz i to był ostatni raz.

Jak chcesz dobry napęd 4x4 to trzeba poszukać audi i to tych mocniejszych, a jak potrzebujesz go tylko po to by nie zakopać się w żwirku na podjeździe to lepiej nauczyć się jeździć rwd, radość z jazdy będzie o wiele większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie taka sama opinie, jeśli 4wd to w quattro i tylko prawdziwe quattro a nie kastrat pod nazwą ultra. Trzeba wziąźć pod uwage ze to ostatnie chwile na pojeżdżenie w miare mocnym autem (~250KM) z napędem tylko na tył, zaraz BMW będzie wrzucało tylko do droższych modeli a auta >200KM będą miały xdrive w standardzie z uwagi na standarty bezpieczeństwa, więc uczucie lekkości trzeba będzie oddać na rzecz lekkiej ociężałości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się że jak dbasz, tak masz...

Miałem każde auto po chipie olej co max 8-10k, nigdy szybko na zimnym, przed zgaszeniem po trasie trzymałem 2min... I przy przebiegach (od nowości nawet -150k) miałem jeszcze seryjne turbo i sprzęgło z dwumasa...

Mam teraz 26k...

Zmiany przy 17k.. Wydech m performance, dp+kat mg motorsport, chip, cooler wagner.. I jest 322ps/485nm olej 2x od zmian wymieniony zero błędów i problemów.. Tylko dość drogie zmiany...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się że bez zmian...

Ogólnie auto ma dopiero 26k przebiegu a produkcja 01.2017 więc nie za dużo nim jeżdżę...

Moc jest nie za często używana a jak już to przy rozgrzanym silniku i przez krótki czas i pewnie to jest powodem że tyle (mniej więcej co wcześniej) jak ktoś by szybko cały czas jeździł to myślę że na bank byłoby 2-3 litry więcej, jednak seria była 252ps/342nm, co przy 323ps/485nm jest dużo niższym wynikiem.

Jestem ogólnie mega zadowolony na trasie nie trzeba myśleć czy zdąży się wyprzedzić.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam też gwarancję na 4 lata i jeszcze leasing... Kwestia dogadania z serwisem i posiadanie wszystkich ori części żeby w razie czego wstawić. Aczkolwiek jakiś obaw nie mam ze coś się zepsuje... Jestem z auta zadowolony.

Przy 252ps jest Oki ale motor trzeba kręcić niestety.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Seria było 5,9 do 100 oraz około 23s 0-200

Teraz jest 5.0 do 100 i Best wyszło 17,2 0-200

Naprawde różnica jest ogromna powyżej 60,70km/h

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.