Skocz do zawartości

420d Grand Coupe, warto?


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak się składa, że właścicielka sąsiadującego z moim garażu posiada to cudo i w związku z końcem leasingu auto będzie do sprzedania. Rocznik 2015, przebieg dość śmieszny jak na diesla bo ok 60 tys. Pytanie do ewentualnych użytkowników, czy auto posiada jakieś ukryte choroby, które mogą wypłynąć w toku dalszej eksploatacji, jak sprawuje się automat(czytałem w opiniach na Auto Centrum, że potrafi paść po 15 tys, standard, czy wypadek przy pracy?). Dodatkowe pytanie laika w temacie BMW, dlaczego seria 4 jest tak mało popularna w stosunku choćby do 3 lub 5? I no czym się realnie różni od np 3 poza niuansami stylistycznym i 1,5 cm długości? Reasumując, warto się w to pakować czy celować w jakąś 320d lub 320i?

Edytowane przez gentile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rocznik raczej nie ma konkretnych wad, śmiało można go polecić.

Skrzynie nie są awaryjne, jednak warto wymienić w nich olej przy 80-100kkm, czego bmw nie rekomenduje. Sam mam tą skrzynię od 8 lat, już w czwartym modelu i nie miałem większych problemów. Na początku trochę szarpała przez oprogramowanie, ale to było w 2010r w f10.

4er jest mało popularne bo jest drogie, 3er daje ci tą samą funkcjonalność a nawet większą a jest tańsze, natomiast 5er to zupełnie inna klasa komfortu. W dodatku poprzednia 5er czyli f10 kosztowała tyle co 4GC (teraz piątki zdrożały), więc masz odpowiedź.

Jak pasuje ci stan auta, cena, wyposażenie, to warto. To dobry samochód, a tu wiesz, że nie od jakiegoś rzeźnika lub handlarza Mirka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do ceny to pani na razie nie rzuciła konkretnej kwoty, tylko zasygnalizowała, że samochód będzie w przyszłości do sprzedania. Ile może być realnie warte auto z tego rocznika, powiedzmy za pół roku lub za rok? Jest to X drive. Rozumiem, że ta różnica w cenie w stosunku do 3 wynika tylko z numerka wyżej, z tzw "luksusu" i elektronicznych zabawek, których 4 ma więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie w 3er i 4er może być dokładnie takie same, środek jest identyczny, generalnie to ten sam samochód, różni się tylko zewnętrznym poszyciem, 4er jest bardziej elegancka i sportowa, niektórzy mówią "czterodrzwiowe coupe", ja nie lubię tego określenia, dla mnie coupe jest 2-drzwiowe. Mniejsza z tym.

Ceny ci nie podam, w bmw bardzo dużo zależy od wyposażenia, dwa te same modele mogą mieć cenę różniącą się nawet o 50-70%. Jak pani się zdecyduje na sprzedaż to weź od niej cenę i VIN i wtedy zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 4 jakieś 2 miesiące temu super samochód wcześniej miałem 3 niebo a ziemia.Trójka jest już po prostu stara buda a 4 wygląda bardzo dobrze i się wyróżnia. Na pewno myślisz o jakieś kwocie jaką możesz przeznaczyć na samochód podaj to łatwiej ci odpowiemy cz to realne.


4 gc xdrive od pierwszego właściciela z polskiego salonu swoje kosztuje nie ma to nic wspolnego z cenami zza granicy i przebiegiem (na 99% cofniętym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiejś sztywnej granicy cenowej. Niby wstępnie planowałem jakieś 60-70 tys ale jak się napalę to mogę sięgnąć do rezerw strategicznych. W końcu raz się żyje :) Nie ukrywam, że auto wściekle mi się podoba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za '60-70 tys' ciężko kupić jakiegoś strucla F30 dobrze wyklepanego ze stanów, jeśli Pani sąsiadce zależy na kasie to raczej tak jak przedmówcy twierdzą powinna cena wyglądać.


Jeśli chodzi o samo auto, jeździłem testowo 430i GC, wybrałem jednak 330i w sedanie, moim zdaniem auto niemalże to samo a cena wygrywa trójki. Co kto lubi, może 4 wizualnie ciekawsza, ale potencjalnie może być więcej problemów z bezramkowymi drzwami w przyszłości, choć niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam jakiejś sztywnej granicy cenowej. Niby wstępnie planowałem jakieś 60-70 tys ale jak się napalę to mogę sięgnąć do rezerw strategicznych. W końcu raz się żyje :) Nie ukrywam, że auto wściekle mi się podoba...

Oj kolego, za tą cenę, to ty nawet w miarę dobrej trójki nie kupisz...a co dopiero 4 GG. Spokojnie około 130 tyś sobie przygotuj...

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.