Skocz do zawartości

Zmiana maski w F32/F36


Sliskiwonsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,


Moi drodzy czy ktoś może zmieniał maskę w F32 lub F36 gran coupe na tą M4 Look (taką jak od M4 GTS)?


Link do maski poniżej:

https://tomas-tuning.com/product-pol-106229-MASKA-KLAPA-BMW-F30-F31-F32-F33-F36-LOOK-M3-M4-GTS.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping


Zastanawiam się nad zmianą oryginalnej maski na dokładnie taką, bardzo mi się podoba, ale martwi mnie jedna rzecz mianowicie ten wlot powietrza, który jest w masce. Czy ten wlot powietrza nie narobi szkód jak woda z maski będzie przez niego spływała przez ten wlot powietrza/kratkę? Jest to mniej więcej na wysokości wentylatora/osprzętu. Z czasem elementy pod maską mogą również bardziej korodować itd. Czy tam może są porobione jakieś odprowadzenia wody? Dzwoniłem do sklepu i teoretycznie mówią, że niby nikt nie zgłaszał, że miał jakieś problemy przez tą maske, ale wiadomo co mają powiedzieć..


Czy może ktoś ma jakieś doświadczenia z takim zamiennikiem maski od M4 do F36? Będę wdzięczny gdyby ktoś mógł się wypowiedzieć lub coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że oryginalna maska od M4 ani oryginalna GTS nie podejdzie do F36 bo ma nieco inny rozmiar.


Dlatego jest tzw zamiennik M4 look m. in. z linku, który wysłałem. Podobno pasuje ten zamiennik tylko troche się trzeba pobawić, ale właśnie nie wiem jak kwestia z tym czy ta spływająca woda przez kratke wlotu powietrza nie narobi szkód. Bo w GTS może być np inaczej skonstruowany silnik, przystosowany pod ten wlot powietrza itd.


Widziałem na instagramie, że ludzie mają takie zamienniki maski w 340i, 440i, i jakoś to siedzi. Pisałem do tych osób, żeby podpytać, ale są np ze Stanów albo z jakiegoś Egiptu i coś nie odpisują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak F32 i F36 to wiadomo, że ta sama maska bo samochód się różni tylko tym, że jeden jest coupe a drugi gran coupe, ale podobno już oryginalna maska M3/M4 (F80/F82) nie podejdzie do F36. Ręki sobie uciąć nie dam, ale tak pisał gość z grupy BMW 4 na facebooku. Może zawiasy są te same ale rozmiar nieco inny?


Czyli wg Ciebie turas normalnie maska z M4 F82 podejdzie do 440 F36? Bo już zgłupiałem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no właśnie wiadomo, że jak by ori maska podeszła to by było najlepiej bo jednak ori to ori, a nie zamiennik. Tylko pytanie, czy podejdzie, bo właśnie nie chce kupować maski w ciemno.


A jak kwestia tej maski M4 GTS? Myślisz, że te wloty powietrza nie narobią problemów? W sensie spływająca woda przez wlot powietrza w masce? Bo w M4 GTS może być silnik przystosowany konstrukcyjnie pod taką maskę, a w F36 już nie. Patrzyłem i ten wlot powietrza jest gdzieś na wysokości wiatraka / osprzętu i nie wiem czy nie narobi bidy jak tam będzie spływała woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.