Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów?


Fixxxerq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim 440i f32 LCI grudzień 2020, widnieje 27tys km przebiegu. Chciałbym zapytać jak wygląda od strony technicznej wymiana oleju w skrzyni. Mianowicie CZY i kiedy jeśli, powinno się go wymienić. Skrzynia jest automatyczna. Mieszkam w Holandii tutaj w serwisie BMW, mówią mi, że tego się nie robi. Z tego co czytałem są i istnieją możliwości wymiany, bodajże statyczna i dynamiczna, obie kosa także za sobą jakieś "ryzyko". Prosze o odpowiedź. Mam fundusze, a chce zadbać o samochód w jak najlepszym porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety w Europie polityka serwisu BMW twierdzi że się nie wymienia ale w tych samych autach za oceanem jest to norma. Po za tym sam producent skrzyń czyli ZF zaleca wymianę normalnie jak w każdym innym urządzeniu które pracuje na oleju. W razie potrzeby mógłbym podać namiary na znajomego który profesjonalnie się zajmuje skrzyniami automatycznymi tyle iż on ma usługi na terenie Francji ale zawsze może służyć porada. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety w Europie polityka serwisu BMW twierdzi że się nie wymienia ale w tych samych autach za oceanem jest to norma. Po za tym sam producent skrzyń czyli ZF zaleca wymianę normalnie jak w każdym innym urządzeniu które pracuje na oleju. W razie potrzeby mógłbym podać namiary na znajomego który profesjonalnie się zajmuje skrzyniami automatycznymi tyle iż on ma usługi na terenie Francji ale zawsze może służyć porada. Pozdrawiam.

 

Hmmm, od kilku ładnych lat już ASO rekomenduje wymianie oleju w skrzyni. Nie wiem gdzie serwisujesz swoje ale warszawskie aso chyba każde samo zachęca do wymiany oleju. Z tego co pamiętam to pomiędzy 60 a 80 tysięcy w zależności czy miasto czy trasa.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.