Skocz do zawartości

Zawieszenie S226 - opinie


C1337

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!


Mój pierwszy post na forum i pierwsze BMW padło na X4 F26 2.0d M-pakiet.


Jestem generalnie zadowolony z zakupu wszystko w tym samochodzie dla mnie jest na +, natomiast jest jeden - do którego jeszcze nie mogę się przyzwyczaić to zawieszenie sportowe S226 jest twardo bez względu na tryb np. comfort. Koła mam z ogumieniem mieszanym 245/45/R19 i 275/40/R19 (runflat).


Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego zawieszenia, czy standardowe zawieszenie jest bardziej komfortowe, warto coś zmieniać, konfigurację opon, czy po prostu jeździć aż się przyzwyczaję?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy mieszanym ogumieniu i xDrive nie masz wyjścia. Tylko runflat, który jest twardy w porównaniu z zwykłą oponą. Felgi 17" i węższe, jednakowe opony poprawią minimalnie komfort. Ale do M pakietu słabo to wygląda.

Kwestia przyzwyczajenia się, w końcu nie będziesz zmieniał zawieszenia na zwykłe, bo to bezsensu. Na tym twoi zestawieniu, X4 się lepiej prowadzi, cóż, kosztem komfortu.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Twoje gumy z przodu i z tyłu mają po 110 mm wysokości . W 225/50 to jest 112 mm więc praktycznie tyle samo, a te uchodzą za komfortowe.

Za brak komfortu winę ponosi więc opona RF. Jedyne wyjście to przejście na taki sam rozmiar, lecz opona niehomologowana czyli bez RF.

Nie wiem czy bez RF będą pasowały na twoje felgi, bo coś tam cośtam, może być inne osadzenie opony na feldze. Sprawa do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.