Skocz do zawartości

Koła na zime


troopers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Oryginalnie twoje auto w serwisie mogło mieć koła zimowe 17/18/19.

17" 225/60 4x

18" to optymalny wybór 245/50 4x.

Dziwne, ale przy 19" BMW oferuje ogumienie mieszane na zimę, to niespodzianka.

Oryginały z zimówkami to 304 i 307.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20" zimówki? :lol: :lol:

 

a niby co miałoby przeszkadzać?


Jeżdżę na 20 calowych zimówkach a wcześniej na 21 i 22 calowych i nie rozumiem dlaczego niektórzy twierdzą, że to.... nie wiem, spadek komfortu?

A co my mamy w PL zimy z lat 70-tych?

A jak słyszę o dziurach czy innych bzdurach to śmiać mi się chce.


Zakładałbym normalnie zimówkę bardzo dobrej klasy i nie marudził o pseudo felgach 18 calowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Właśnie dlatego koszt będzie dużo większy takich 20" niż 18",a zimy jakie są taie są i nie ma sensu takich kwot pakować w zimowe koła 20".

poza tym kwestia zdejmowania i nakładania opon na felgę, Felgi i opony dostaną po dupie. Wygodniejszy jest drugi komplet felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówki 20'ki odpadają.


Letnie są 20ki i gdyby nie amortyzatory EDC to tak średnio by się jeździło, w trybie comfort jest ok.


Dlatego zimówki chce 18ki i jedna szerokość opon, bo przy 19kach już tył szersze.

Opony jakie? Dunlopy 4D ok ? Vredestein Wintrac Xtreme S ? z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie, skompletuj sobie na zimę oryginalne felgi 18", najlepiej z M pakietu, bo taki posiadasz. W 18" są 4 jednakowe opony i moim zdaniem jest to udany kompromis wizualno - praktyczny na zimę.

Ja mam zimowe Pirelli już w kolejnym suvie i bardzo sobie je chwalę.

Dwa komplety kół to wygoda, a poza tym, te twoje 20" sól raczej kiepsko zniosą (wiem, bo ma kolega i trochę przy śrubach sól je łapie).

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ej, rozmiar felg to rzecz względna przecież. Dla jednych osób już 18" wydają się duże...

Pamiętam, jak mój ojciec w nowym Passacie, w chyba 1993 roku, miał aluminiowe felgi 17" i opony 225. Przynajmniej dla nas wtedy, to były duże koła.

Dzisiaj 18",19" to normalny rozmiar, ale nie każdy potrzebuje jak największych felg,szczególnie w zimie.

Komfort przy zimowych 18" z czterema jednakowymi oponami na pewno się poprawi, a oto koledze chodzi.

Poza tym to są zwykłe, lakierowane felgi, a tak jak pisałem, te 20" letnie sól uszkodzi.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Trochę mijasz się z prawdą.

w X5 czy X7 18 to małe koła. W starym Civicu 16" to już ogromne.

Różnica jest w oponie, gdzie w X5 na 18" masz duży profil, koło ma większy obwód,a w takiej serii 3 opona 18" już jest na niskim kapciu.

trESTnZ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiadomo, 18" w suvie ma wysoki profil opony w porównaniu z 18" zwykłej osobówce i wydaje się mała, ba, w Polo GTI 6R 17" mojej żonki, szerokie opony mają niski profil w porównaniu z 17" w większej osobówce.I przy Polo, ta 17", pomimo niskiej opony, już wygląda ok.


Breras,

18" felga z M pakietu X3, X4 jest cała malowana na srebrno i patrząc na moje koła używane w zimie, sól jeszcze do nich się nie dobrała (chociaż to kiedyś pewnie nastąpi).

Mój kolega miał identyczne felgi 20", jak X4 na zdjęciu i po pierwszej zimie przy śrubach i na rantach (tam, gdzie jest srebrne, nie grafitowe), aluminium zaczęło się utleniać, jak stara, zniszczona felga aluminiowa. Może dlatego, że w porównaniu z zwykła felgą, tam, gdzie jest zwykłe, srebrne aluminium, nie grafitowe, są malowane lakierem bezbarwnym, czy jakoś inaczej zabezpieczone.

Przez to przemalował je całe w czarny połysk i po dwóch zimach, są nadal idealne.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.