Skocz do zawartości

Pierwsza X4


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

No więc jest! :norty:

s9JqOi.jpg

04WIfo.jpg

od razu jutro pierwsza dłuższa trasa...Bałtyk! Potestuję to i owo! :norty:

Już dzisiaj uruchomiłem pakiet ConnectedDrive, trasa wysłana do samochodu, pora spać! :mrgreen:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. :D

Czemu 35i a nie 35d? Dwa powody: często jeżdzę na krótkich dystansach a po drugie...taki był do wzięcia "od ręki"! :mrgreen: a dźwięk rzeczywiście poezja!

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałem diesla. Po słyszanych tu i ówdzie problemach z silnikiem 28i wybór 35i był oczywisty. W maju zamówiłem X3 28i w bogatym wyposażeniu ale po ostatniej informacji że produkcja coś koło listopada a odbiór nie wiadomo kiedy (może nawet styczeń :!: ) to wziąłem stojące w salonie X4 35i M pomimo braków w wyposażeniu (w porównaniu z moją konfiguracją brak aktywnego tempomatu, dostępu komfortowego i HK ale jest EDC). za mną już 2600km. Spalanie coś ok 10,4l/km (z Vmax jednorazowo ok 180km/h, podróż Katowice-Mielno-Katowice i wypad do Austrii). Komfort jest niesamowity! Jest cicho a EDC robi różnicę! Jedynie co zwróciło moją uwagę in minus to dość duża wrażliwość na podmuchy bocznego wiatru (nawet w trybie sport i pomimo szerokich opon). Reszta, bez zastrzeżeń! :cool2: Polecam!!! :mrgreen:
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wow ladna mi bemia - super spasowanykolor i felgi, ssilnik do tego autka to miod i orzeszki .... bezawaryjnosci i samej przyjemnosci na drogach...

a na Baltyk to gdzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja22: byłem w Mielnie.

a propos zachwytów nad naszymi buniami to chyba mi jednak trochę brakuje do Twojej F80 chociaż baza chyba ta sama (ten sam blok silnika 3.0?)! :cool2: szerokości! :D

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sluchaj to dwa rozne auta - za rok planuje zmiane X1 na X3 lub X4. Powiedz jak autko zachowuje sie na takie wypady wakacyjne? jak z pakownoscia i bagaznik?! starczy 2+2( dzieciaki)? Jak jest wygluszony X4 powyzej 140km/h ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przyciemnię tylne szyby! W poprzednim miałem i sprawdza się - mniej ciekawskich spojrzeń, mniej słoneczka w środku i jakoś jakby przytulniej! :8)

a co do wrażeń z jazdy oprócz opisywanej przeze mnie już wyżej wrażliwości na boczny wiatr (nie jakoś przesadnie ale jednak trochę mnie to denerwowało) to jeszcze zwróciłem uwagę na pomimo ogólnego dobrego wyciszenia wnętrza to jednak szum/świst z okolic bocznych lusterek daje się we znaki. I znowu, niby nie jest to na tylee głośne ale przy ogólnej cichości to jednak trochę denerwuje! Ale jak pisał Maja22 silnik to miód i orzeszki! :mrgreen: dźwięk, szczególnie pierwsze uruchomienie o poranku, na zimno budzi człowieka do życia i zachęca potem do mocniejszego wciskania gazu! :mrgreen: bajka!!! osiągi, prowadzenie, zawieszenie - tak jak w BMW na najwyższym poziomie! Chociaż jak miałbym się czepiać to w trybie sport/sport+ przydałoby się jeszcze bardziej precyzyjne prowadzenie (jeszcze bardziej bezpośredni ukł. kierowniczy). Reflektory LED: są bardzo dobre ale nie wiem czy "zwykłe" ksenony by nie wystarczyły. Wcześniej się napalałem ale teraz bym się zastanawiał choć możę jeszcze za wcześnie abym wyrokował. Wnętrze: przód bez uwag - jakościowo super, przestronnie. Tył - tylko dla dzieci i dla niewysokich dorosłych i nie chodzi tu o przestrzeń nad głowami a raczej o kolana pod brodą! :duh: kanapa jest nisko zamontowana i siedzi się nisko więc uda nie mają wystarczającego podparcia co przy dłuższych podróżach może być uciążliwe. Ale moje Dzieci nie narzekają (9 i 7 lat). Bagażnik: ustawny, pojemość ok. Przy naszym rodzinnym hobby (golf) ciut za mały bo jest kłopot zmieścić 3 torby golfowe+wózek chociaż jak ostatnio zawoziłem Rodzinkę do Austrii to dwie torby+wózek +jedna duża walizka+ parę drobiazgów bagażnik połknął bez większych sprzeciwów. Dlatego wcześniej zamówiłem X3 właśnie z uwagi na ciut pojemniejszy bagażnik ale ten w X4 też daje radę! :cool2: Spalanie: tutaj jak na razie ciężko coś powiedzieć. Niby komputer póki co pokazuje 10,4 z 2600km: maks:11,5 min: 6,5l (dystans 72 km miasto:trasa 30:70, w trybie ecopro, z dużą dawką cierpliwości :wink: ) ale jak znam siebie to spalanie tylko będzie rosło. Na razie go jeszcze nie męczę, niech się wszystko ze sobą dopasuje ale podobnie było z moim poprzednim E83 3.0d zaczęło się od ok 7,3 a tuż przed sprzedażą było już ok 9,5l średniego! :mrgreen: a ten silnik i samochód aż się prosi aby nim jeździć dynamicznie! A że jeździ genialnie to za bardzo nie będę się przed tym bronił! :norty:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Super opis. Jak siedziałem w X4 to sam się zastanawiałem ile to będzie kosztowało aby dobrze namieszać na rynku. Spalanie powinno być mniejsze po 5tys. km.

Co do nowych Ledow to mam takie same podejście. Wielu opisuje co to za cud techniki a ja nie widzę dużej różnicy pomiędzy ksenony a ledy.

Co do szumów to jest duże auto i przy większych prędkościach pokaże ze ja jestem wielkiiii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniane szybki jak najbardziej mam w obydwu, przy czym w F20 fabrycznie a w x1 we własnym zakresie. Pieetroo uważaj jak będziesz przyciemniał szyby żeby Ci fachmani nie uszkodzili czegoś - tudzież zwrócili baczniejszą uwagę przy składaniu tapicerki w drzwiach, miałem tak w x1 i skutkowało to zbieraniem się wody w podłodze za przednim fotelem pasażera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

@Pietro,

pytałem już w innym wątku o koła i opony, chciałem jeszcze Twojej opinii zasięgnąć - czy jakbyś jeszcze raz kupował (wiem, że brałeś z salonu i sam wyboru wielkiego nie miałeś) to zdecydowałbyś się na 19" koła, czy rodzinka nie narzeka na brak komfortu?

 

A felgi po kilku miesiącach użytkowania całe, nie pogniecione?

 

A poza tym super auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na brak komfortu nie narzekam nawet myślałem nad tym aby sprawić sobie 20" ale cena mnie powstrzymała przed tym krokiem! Co do rysowania/gięcia sie felg to nie z tym żadnego problemu. W poprzednim Xsie przejechałem >100kkm bez większych uszkodzeń. Co do komfortu...tutaj cieżko mi jest sie wypowiadać bo co dla jednego jest komfortem to drugi powie, że za twardo...ja nie narzekam ale mam EDC i w trybie sport jest wyraźnie twardziej ale ja i tak większość trasy jeżdzę w tym trybie ale do miasta (studzienki, przejazdy tramwajowe/kolejowe) zmieniam na komfort. Nie jeździłem F25/26 bez EDC na 19" dlatego Ci nie podpowiem jak jest bez regulowanego zawieszenia. Moja opinia: wziąłbym 19" bez zastanowienia. Wyglada nieporównywalnie lepiej a myśle że komfort bedzie akceptowalny. Pozdrawiam
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za te informacje,

myślę o tym aby wziąć 19"" i EDC również, raczej bez EDC nie odważę się na te koła.

 

Na początku tego wątku w zeszłym roku pisałeś jeszcze o LEDach, że być może to zupełny zbytek i ksenony w zupełności wystarczają. Jak myślisz dzisiaj o tym, brałbyś LEDy, czy oszczędził z 5kpln i zostawił ksenony z systemem adaptacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDy...nadal nie wiem czy sa warte ceny...sa bardzo dobre ale jednak masę kasy za nie chcą :duh: a skoro sa wątpliwości i pomijając walory estetyczne (reflektory z led'ami wyglądają dużo lepiej) to xenony chyba wystarcza :cool2: pzdr
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.