Skocz do zawartości

X4 nie działają spryskiwacze szyby


vvooxx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,


Od jakiegoś czasu mam problem z tym, że przestały mi działać spryskiwacze przedniej szyby, ale... Wcześniej nie działały również spryskiwacze reflektorów - bylo głucho - nie słychac było pompki, nic (auto długo stało), po kilku dniach one zaczęły działać ale te od szyby "stoją" na dębowo, jest cisza, nie słychac pompki. Zacząłem się rozglądać za bezpiecznikami i nie wiem czy spryskiwacze te nie są na osobnym bezpieczniku, lecz jeżeli nawet, to widzę, że jest on głęboko za schowkiem - ktoś próbował tam kiedyś dotrzeć? Dużo jest demontażu? A może mieliście podobny problem i odkryliście usterkę? Jak zdiagnozować co może być nie tak? Auto generalnie stało już w wmiarę ciepłym garażu i jeżeli nawet coś przymarzło to już dawno by odmarzło... Najbardziej niepokoi mnie to, że pompki nie słychać... Liczę na podpowiedzi jak w prosty sposób zdiagnozować co się dzieje...

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzisiaj wyjąłem zbiornik, naszarpałem sie z tym... Ale pompka nie daje znaku życia... odłączyłem ją, podłaczylem pod 12v zasilania i działa... przy 5v rownież... Co ciekawe na kostce zasilajacej pompkę jest napiecie około 5v podczas włączania manetka spryskiwacza... Nie powinno tam byc 12v? Skoro na zewnętrznym zasilaniu pompka potrafi pracowac na 5v to dlaczego milczy jak podłączę ją normalnie do kostki??? Może zatosować przekaźnik sterowany tymi 5v i włączający napiecie 12v na pompkę???
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę, wymienilem fragmenty przewodów ale po zlozeniu wszystkiego chyba nie dziala czujnik poziomu płynu spryskiwaczy (a działał...)... Czy to mozliwe, że podczas demontażu zbiornika się uszkodził? Zbiornik leżał "do gory dnem" przez kilka dni... Czy to może miec wplyw? Czy ktos to w ogole czyta i ktoś jeszcze jest w stanie odpowiedzieć? Jakos tu cicho... ;)
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

U mnie to samo, przestały działać spryskiwacze F 26 2016r. Przewody które idą od pompki w zbiorniczku płynu do komory silnika kaput.

Zestaw naprawczy wiązki instalacji prawy przód w serwisie 2600zł.  Wymieniłem uszkodzone żyły na odcinku pół metra i jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.