Skocz do zawartości

brak ładowania akumulatora 12v kto wie gdzie można naprawic


robus32

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam i3 i po naładowaniu baterii w aucie wszystko zgasło , rozładowało akumulator 12v , kupiłem nowy w serwisie i po założeniu okazało sie że jest brak ładowania na akumulator 12v , czy ktoś może mi pomóc lub powiedziec kto może to naprawic pozdrawiam i prosze o info w sprawie naprawy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
jak jeszcze nie rozwiązałeś problemu, to po wymianie akumulatora 12V trzeba zrobić adaptację akumulatora i powinien zadziałać.

Problemem okazał się uszkodzony sterowniki silnika elektrycznego(EME), uszkodzone elementy wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Proszę o podanie namiaru kto u nas w PL naprawia EME mam podobny problem

W tym przypadku była uszkodzona jedna z płyt EME do tego stopnia, że nie chciałem ryzykować. Wylądował inny używany moduł.


Skąd jesteś?



Niektóre modele miały akcję serwisową na EME, z powodu wadliwych płyt głównych.

Podeślij VIN, sprawdzę w ETK online.

Z tego co kojarzę, to był to krótki okres w 2018r, ale dokładnie nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie autko jest po gwarancji, Jestem z Lubelskiego dokładnie Chelm. Co do mojej usterki to u mnie eme żyje własnym życiem, ma fazy ze ładuje aku i działa prawie normalnie, ma stały błąd związany z adapracją Aktuatora, nie przełącza z pozycji P na N. Teraz zastanawiam się czy nie zamówić całego EME z innej i3 i nie zrobić przeszczepu. Pytanie tylko czy się da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie autko jest po gwarancji, Jestem z Lubelskiego dokładnie Chelm. Co do mojej usterki to u mnie eme żyje własnym życiem, ma fazy ze ładuje aku i działa prawie normalnie, ma stały błąd związany z adapracją Aktuatora, nie przełącza z pozycji P na N. Teraz zastanawiam się czy nie zamówić całego EME z innej i3 i nie zrobić przeszczepu. Pytanie tylko czy się da

Skoro świruje ładowanie, to sprawdź kondycję akumulatora 12V. Jak będzie ok, to spróbuj wymienić klemę IBS. W serii Exx nie raz ją wymieniałem. W fxx póki co tylko kilka razy zdarzyło się.


Co adaptacji to podeślij listę błędów.



Akcje techniczne są niezależne od gwarancji. Do dzisiaj w E46, E39 i E53 kontrolują poduszki powietrzne i jak znajdują te z wadliwej serii to bezpłatnie wymieniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lista błędów

222851 Hamulec postojowy, monitorowanie pozycji hamulca postojowego: pozycja nieznana

2228C0 Hamulec postojowy, monitorowanie pozycji hamulca postojowego: nieprawidłowe położenie

222D27 Moduł hamulca postojowego , włączenie: nie zapisano żadnych wartości programowania


VIN: WBY1Z4C58EV274760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
lista błędów

222851 Hamulec postojowy, monitorowanie pozycji hamulca postojowego: pozycja nieznana

2228C0 Hamulec postojowy, monitorowanie pozycji hamulca postojowego: nieprawidłowe położenie

222D27 Moduł hamulca postojowego , włączenie: nie zapisano żadnych wartości programowania


VIN: WBY1Z4C58EV274760

W jakim module te błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.