• Reklama

COMFORTMEDIA.PL - ANDROID W TWOIM BMW

Moderator: Rufio

Re: COMFORTMEDIA.PL - ANDROID W TWOIM BMW

Postprzez morpen » 20 Mar 2022 17:32

Sprzęt jest ok.
Może kupiłeś słabą wersję.
morpen

Dołączenie: 28 Cze 2018 08:54
Moje BMW: F11

Postprzez Paniczos » 20 Mar 2022 18:22

No bardzo słabą pomimo, że jest najnowsza wersja.
Karta SIM nie wchodzi i nie jest czytana.
Sprzęt nie był dopasowany do mojego samochodu.
Nie chcę wypowiadać się co do ekranu, bo nie zdjęłam folii ochronnik, a ona może zaburzać odbiór. Ale na razie to nic na nim nie widać.

Na aukcji napisane jest PODCZAS KORZYSTANIA Z PROGRAMU NAWIGACYJNEGO MOŻNA JEDNOCZEŚNIE SŁUCHAĆ MUZYKI NP. Z RADIA/USB/INNE u mnie nie można, bo włączając coś z Androida radio wyłącza się, bo uruchamiany jest dźwięk po AUX.

MOŻLIWOŚĆ PRZEŁĄCZNIA SIĘ MIĘDZY ORYGINALNYM MENU I JEGO WSZYSTKIMI FUNKCJAMI A MENU BMWMEDIA

TRZY MENU DO WYBORU ID5; ID6; NBT u mnie są tylko dwa

URZĄDZENIE JEST W PEŁNI KOMPATYBILNE Z JOYSTICKIEM IDRIVE, ZARÓWNO W MENU ORYGINALNYM JAK I MENU ANDROIDA u mnie nic nie można robić joystickiem idrive w aplikacjach android, tylko dotyk

FABRYCZNY IDRIVE W WERSJI CIC MOŻE BYĆ ZMIENIONY SPECJALNĄ NAKŁADKĄ NA DOTYKOWY ! nie może, bo nie jest już w sprzedaży

Samo urządzenie wysyła dźwięk przez AUX, czego "mój" serwis nie wiedział w związku z tym nie mam dźwięku jak na razie

UDOSTĘPNIAMY PROFESJONALNĄ INFOLINIE TECHNICZNĄ taka profesjonalna, że Pan nie wiedział jak wkładać kartę SIM, ani jak włączyć android auto
Paniczos

Dołączenie: 09 Cze 2017 09:40
Moje BMW: E90 330xi 2007r.

Postprzez morpen » 20 Mar 2022 18:51

Paniczos napisał:No bardzo słabą pomimo, że jest najnowsza wersja.
Nie chcę wypowiadać się co do ekranu, bo nie zdjęłam folii ochronnik, a ona może zaburzać odbiór. Ale na razie to nic na nim nie widać.

Na aukcji napisane jest PODCZAS KORZYSTANIA Z PROGRAMU NAWIGACYJNEGO MOŻNA JEDNOCZEŚNIE SŁUCHAĆ MUZYKI NP. Z RADIA/USB/INNE u mnie nie można, bo włączając coś z Androida radio wyłącza się, bo uruchamiany jest dźwięk po AUX.

Może kwestia ustawień. U mnie działa tak jak piwinno

MOŻLIWOŚĆ PRZEŁĄCZNIA SIĘ MIĘDZY ORYGINALNYM MENU I JEGO WSZYSTKIMI FUNKCJAMI A MENU BMWMEDIA

TRZY MENU DO WYBORU ID5; ID6; NBT u mnie są tylko dwa

URZĄDZENIE JEST W PEŁNI KOMPATYBILNE Z JOYSTICKIEM IDRIVE, ZARÓWNO W MENU ORYGINALNYM JAK I MENU ANDROIDA u mnie nic nie można robić joystickiem idrive w aplikacjach android, tylko dotyk

Zrób aktualizację

FABRYCZNY IDRIVE W WERSJI CIC MOŻE BYĆ ZMIENIONY SPECJALNĄ NAKŁADKĄ NA DOTYKOWY ! nie może, bo nie jest już w sprzedaży

Samo urządzenie wysyła dźwięk przez AUX, czego "mój" serwis nie wiedział w związku z tym nie mam dźwięku jak na razie

UDOSTĘPNIAMY PROFESJONALNĄ INFOLINIE TECHNICZNĄ taka profesjonalna, że Pan nie wiedział jak wkładać kartę SIM, ani jak włączyć android auto

Hehehe kasa konkretna a obsługa ....
morpen

Postprzez COMFORTMEDIA.PL » 21 Mar 2022 01:33

Wrzucam post uzytkownika fflash ktory zostal omylkowo usuniety przez moderatora :)

przez fflash » 20 Mar 2022 18:29

Paniczos napisał:No bardzo słabą pomimo, że jest najnowsza wersja.

Na aukcji napisane jest PODCZAS KORZYSTANIA Z PROGRAMU NAWIGACYJNEGO MOŻNA JEDNOCZEŚNIE SŁUCHAĆ MUZYKI NP. Z RADIA/USB/INNE u mnie nie można, bo włączając coś z Androida radio wyłącza się, bo uruchamiany jest dźwięk po AUX.

TRZY MENU DO WYBORU ID5; ID6; NBT u mnie są tylko dwa

URZĄDZENIE JEST W PEŁNI KOMPATYBILNE Z JOYSTICKIEM IDRIVE, ZARÓWNO W MENU ORYGINALNYM JAK I MENU ANDROIDA u mnie nic nie można robić joystickiem idrive w aplikacjach android, tylko dotyk

FABRYCZNY IDRIVE W WERSJI CIC MOŻE BYĆ ZMIENIONY SPECJALNĄ NAKŁADKĄ NA DOTYKOWY ! nie może, bo nie jest już w sprzedaży

UDOSTĘPNIAMY PROFESJONALNĄ INFOLINIE TECHNICZNĄ taka profesjonalna, że Pan nie wiedział jak wkładać kartę SIM, ani jak włączyć android auto

Szczerze to znalazłem stronę skąd można ściągnąć takiego androida a nawet o lepszych parametrach (nie mylić z AliExpress, jest to dystrybutor, myślę że dużo osób się tam zaopatrza 

). Sam myślałem nad takim zakupem bo koszt trochę mniejszy, choć nie wiem czy dobrze policzyłem z vatem, etc

Ale ... Właśnie zdecydowałem się na zakup tutaj i teraz nie żałuję bo:
- wysyłka z azji, czas, nie wiadomo czy dojdzie cała i kompletna
- zwrot na własny koszt, i znowu czy dojdzie cała
- gwarancja, jest, ale trzeba odesłać na własny koszt, dotatkowo czas
- brak jakiej kolwiek pomocy
- i kilka innych mniejszych minusów, a oszczędność przy tym nie wielką

Na moim przykładzie dostałem zła nawigacje, szybki kontakt i nie ma żadnego problemu, nawigacja wymiona. Do tego gwarancja w PL.

Jakość wiadomo taka sama jak z chin, u mnie np miałem problem z dotykiem, gdy wszystko było złożone okazało się że jest brak dotyku, problem rozwiązany, podczas montażu trzeba uważać by wtyczka zasilająca nie była zbyt mocno dociśnięta bo wtedy nie działa dotyk, ja dałem mała uszczelek która zapobiega dopychaniu wtyczki. Jak na razie działa, a wyrazie problemu mam GWARANCJE!

Co do karty SIM to musisz ją docisnąć bo wskoczyła na miejsca, tak jak kiedyś w strych roturach czy telefonach, jest tam specjalny mechanizm.

Z radiem nie testowałem, ale jutro przetestuje i dam znać czy u mnie też tak jest.

Idrive chodzi ok, choć w niektórych aplikacjach trochę szwankuje, ale do przeżycia

Ja montowałem sam i dostałem numer do pracownika który wszystko mi wyjaśnił i nie miałem żadnego większego problemu, szkoda, że trafiłeś na jakiś [BAD] serwis
Image
Awatar użytkownika
COMFORTMEDIA.PL

Dołączenie: 06 Gru 2018 14:10
Miejscowość: Warszawa
Moje BMW: F10 535d 2015

Postprzez COMFORTMEDIA.PL » 21 Mar 2022 01:56

Drodzy Państwo,

Jesteśmy obecnie na urlopie do końca przyszłego tygodnia (26.03) o czym klient został wczesniej poinformowany. Rozumiem nerwy, ale wynikają one chyba z emocji, ocena sprzętu rownież, nie wiem skąd taka surowa.

Tak na szybko,

Sprzęt jest oczywiscie z Chin, o czym była mowa wiele razy, firma dołożyła wielu starań aby wybrać odpowiedniego dostawce zapewniającego najlepszą jakość i wspracie, myślę ze moga to potwierdzić uzytkownicy forum. Zdarzają sie oczywiście jakieś niedociągnięcia, firma wspolpracuje z podwykonawcami na terenie całego kraju i zdarza sie, że jakis serwis nie wykona swojej pracy rzetelnie, natomiast, mają Państwo gwarancje i zgloszony taki fakt nie zostaje bez odzewu, np. W tym wypadku podwykonawca poprawi podpiecie dźwięku do auta czego nie zrobił. Takie sytuacje weryfikują również naszych podwykonawców, niestety nie zawsze da sie pewne procesy na odległość przypilnować.

Firma stawia na obsługę klienta i kulture sprzedaży, jak kolwiek to brzmi :D

Co do kwesti technicznych, mamy oddzielną infolinie montażową i obsługi klienta, gdzie można zapytać o funkcję urządzenia czy inne wątpliwości.

Przez najblizszy tydzień dział zamówień funkcjonuje normalnie, ale w okrojonym składzie, jeżeli nie odbierzemy to oddzwonimy :)

Co do kwesti technicznych na wszystkie odpowiemy na spokojnie, kolegę z problemami przekierowywuje do kolegi z działu wsparcia.

Pozdrawiam Serdecznie
Łukasz
Ostatnio edytowano 22 Mar 2022 22:59 przez COMFORTMEDIA.PL, łącznie edytowano 1 raz
Image
Awatar użytkownika
COMFORTMEDIA.PL

Postprzez drxx » 22 Mar 2022 12:52

Czołem, zgodnie z rozmową telefoniczną chciałem potwierdzić zamówienie do F10 i montaż 26.03. Dzieki !

Michał R.
drxx
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 22 Mar 2022 12:26
Moje BMW: F10 530d

Postprzez Paniczos » 25 Mar 2022 15:40

1. Czy Wy zdjęliście folię ochronną? Bo ja jeszcze nie i strasznie ciemny jest ten wyświetlacz i ma słabą widoczność. Jasność ustawiona na maksymalną. Zastanawiam się czy to wina folii i czy pozbycie się jej poprawi sytuację?
2. Czy u Was też dwie aplikację (YouTube Music i Yanosik) zabijają urządzenie? Zawiecha i padaka...
Paniczos

Dołączenie: 09 Cze 2017 09:40
Moje BMW: E90 330xi 2007r.

Postprzez COMFORTMEDIA.PL » 25 Mar 2022 17:11

@Paniczos

1. Zdejmij folie, oczywiscie, że bedzie lepiej widać, zalecna jasnosc urządzenia to max 90%.

2. Problem yanosika jest problemem android 11, napisz do nas maila, sprawdzimy ktorą masz wersje softu i podeślemy update.

Jeżeli masz inne pytania techniczne bądź wątpliwości to kontaktuj sie z nami mailowo bądź telefonicznie

Pozdrawiam
Łukasz
Image
Awatar użytkownika
COMFORTMEDIA.PL

Postprzez Arkadiusz_X » 25 Mar 2022 17:51

Jak zmienić menu ID na tym urządzeniu?
Producent: QUALCOMM
Model: Bengal for arm64

Bmw f10 2012r
Arkadiusz_X

Dołączenie: 12 Kwi 2021 20:10
Moje BMW: szukam...

Postprzez Marcin Pionke » 29 Mar 2022 08:30

Witam widzę że ten sprzęt naprawde jest super (mam nadzieję że i u mnie będzie dobrze działał )
Tak wiec zamawiam do BMW X6 f16 RADIO NAWIGACJA ANDROID 10
Marcin Pionke

Dołączenie: 31 Mar 2019 11:59
Moje BMW: Chciałbym kupić X6 F16 40d

Postprzez Pucek92 » 29 Mar 2022 20:05

W nawiązaniu do dzisiejszej rozmowy tel, chętnie doposaże swoje e83 w stację multimedia. Miałem możliwość sprawdzenia w praktyce jak sprawuje się Android na pokładzie.
Pucek92

Dołączenie: 29 Mar 2022 19:54
Moje BMW: X3 e83

Postprzez krzysiekf48 » 30 Mar 2022 21:08

Zgodnie z rozmową telefoniczną potwierdzam montaż w Toruniu dnia 12.04 do x1 f48 z gratisami. Pozdrawiam Krzysiek
krzysiekf48

Dołączenie: 29 Mar 2021 21:41
Miejscowość: Toruń
Moje BMW: X1 F48

Postprzez Marcin Pionke » 31 Mar 2022 09:22

Zamontowany działa (troche był problem z zarejestrowaniem karty sim ale wystarczyło zostawić wyłączony samochód na 2 godziny i zadziałało )
System działa stosunkowo szybko
Jedynie muszę pomyśleć na lepszym umiejscowieniu anteny
Dziwi mnie tylko fakt że kiedy włączę radio (to oryginalne bo innego chyba niema) to włączając janosika wyłącza się
A może ktoś z was wie jak zrobić żeby janosik zawsze włączał sie po uruchomieniu auta
Ogólnie wszystko działa super
Marcin Pionke

Postprzez morpen » 01 Kwi 2022 07:01

W ustawieniach Janosika jest opcja autostartu
morpen

Postprzez Marcin Pionke » 01 Kwi 2022 15:05

morpen napisał:W ustawieniach Janosika jest opcja autostartu

Tak ale to powoduje ze janosik jest jakby w tle ale niewłączony
Powiedzcie tez czy idzie zainstalować normalne radio bo jak włączę systemowe to janosik już nie gada
Marcin Pionke

PoprzedniaNastępna

Powróć do BMW Klub Polska Grupa Sport

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości