Skocz do zawartości

[e90] Zbiornik LPG


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie było do "wmen" ale dziękuję za przydatne informacje. Pytam dlatego bo nie wiem po co jest ten schowek likwidowany i zamknięty dostęp do niego? Przypuszczam że do niego przykręcone jest mocowanie butli lub w nim są jakieś dziury na śruby mocujące i pewnie przez to jest likwidowany. Dlatego pytałem "wmen" bo pewnie był przy montażu i widział dlaczego ten schowek jest zaspawany, zakonserwowany i uszczelniony. Może niezbyt estetycznie wyglądało by wnętrze schowka lub mocowania lub śruby uniemożliwiają zamontowanie plastykowego schowka. Poczekam jeszcze na odpowiedź "wmen". Ale za pomoc dziękuję wszystkim.
Tak się składa, że na co dzień zajmuję się montowaniem instalacji gazowych, więc też "byłem przy montażu" :-D I to nie jeden raz :-p

Schowek swoim kształtem blokuje miejsce dla zbiornika - jego usunięcie i zastąpienie płaską blachą tworzy dopiero przestrzeń dla butli pod spodem. A kształt schowka, jak pisałem i jak zapewne przeczytałeś - uniemożliwia użycie czegokolwiek z asortymentu zbiorników z racji rozmiarów tego schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za wyjaśnienie. A jeszcze jedno pytanko mam do ciebie. Czyli ten schowek robi za część podłogi i jak się go wyciągnie to wtedy jest prześwit na zewnątrz tak?

 

Dokładnie jak piszesz. A na niemieckim zdjęciu widać, że Niemiaszki nie pofatygowały się wspawać blachy i zamknąć bagażnika, tylko zawiesiły butlę pod niezaślepioną dziurą :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
Poświęciłem trochę czasu na wykonanie szczegółowej galerii w temacie tego wątku - teraz Panowie możecie sobie dokładnie obejrzeć cały temat:

 

http://lpg-forum.pl/bmw-e90-2-0-valvetronic-butla-podwieszana-sebastians-gzw-t46759.html

trzeba się zalogować na forum. Może wklej zdjęcia do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobra koncepcja i wykonanie :cool2:

A jak butla będzie się miała po paru latach w polskich warunkach pogodowych?Chodzi mi m.in. o korozję na powierzchni butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie - do E90 można wmontować spokojnie zbiornik pod bagażnikiem (czyli w miejscu gdzie w innych autach znajduje się najczęściej koło zapasowe - tutaj mamy drobny schowek).

Szczegółowy opis operacji dostosowania tej wnęki do montażu zbiornika można odszukać na forum. Zachęcam...

 

Wmontować można zbiornik toroidalny - zewnętrzny o pojemności 53 litrów co daje zasięg około 400 km.

Także generalnie rzecz biorąc można w E90 zamontować zbiornik na gaz nie tracąc ani 1 cm3 pojemności bagażnika. Ja taki zbiornik posiadam w swoim E90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postaram się o jakieś fotki - wówczas je wkleję. A co dokładnie cie interesuje kolego - może zdołam odpowiedzieć...

 

Co do tłumika to dodam, że nie ma potrzeby kupowania nowego (węższego) - ja mam ten sam lecz 'przerobiony' tzn. mój mechanik zdemontował, rozciął tłumik istniejący, przerobił - zwężył i zamontował ponownie.

Wszystko działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam jako że jestem przed montażem instalacji gazowej do e90 325xi chciałbym odświeżyć temat.

Chciałbym zamontować zbiornik pod płytą bagażnika jak wiadomo szkoda miejsca w bagażniku.

Może ktoś poleci jakiś tłumik?? Słyszałem że jakiś model ultera podłużnego pasuje.

Słyszałem że oryginalne też przerabiają tylko kto to robi????

Też jakąś niemiecka firma robi gotowe tłumiki tylko gdzie je znaleźć??

 

Może ktoś poleci warsztat co taką czynność kompleksowo robi?? (mazowieckie, lubelskie)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

... jak nikt nie chce wstawic zdjec to ja zapraszam do forum zagranicznego - jest wszystko pokazane co i jak ... krok po kroku

 

( jezeli chcesz powiekszyc zdjecie to kliknij .... i powieksz :cool2: )

 

Ausführliche Umbaudoku N52 (325i E92) auf LPG (BRC Sequent P&D) mit Unterflurtank

 

http://www.e90-forum.de/alternative-kraftstoffe/44585-ausf%C3%BChrliche-umbaudoku-n52-325i-e92-auf-lpg-brc-sequent-p-d-mit-unterflurtank.html

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.