Skocz do zawartości

[E60] Ile pali?


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jesli by ktos mogl, to niech napisze ile pali model e60 530d? A dokladniej chodzi mi o modele e60 z tym silnikiem, ale z przed roku 2007 (podobno w roku 2007 byl zrobiony lifting e60 i silniki niektore od tamtej pory maja wiecej mocy ale tez sa oszczedniejsze).

I dla porownania gdyby ktos mogl to niech napisze tez ile pali silnik 525d ale tez w modelach z przed liftingu.

 

Z gory dzieki

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

530D 218 KM

miasto 9-10 litrów normalna jazda jak dynamicznie to 12 literków

poza miastem 8 litr. przy normalnej jeździe bez szaleństwa

na autostradzie nie patrze na zużycie

generalnie jak na taki silniczek to zużycie paliwa jest ok

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
E60 z 2007 roku ale przed face'em, 3,0d 231KM...podczas slimaczenia sie w korku 10,5l/100km...po tym korku wyjazd do Wawy z Łodzi, cały dzień w Wawie, powrót do Łodzi i spalanie 8,2l/100km, czyli na trasie pewnie spalił 7-8litrów...

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam od ok. miesiąca,parę dni temu przejechałem trasę Białystok-Wa-wa-Olsztyn-Białystok z czego od Warszawy jechałem z 5 osobami i pełnym bagażem(sedan) z włączoną klimą .Dynamika jazdy........

tak jak to u nas w kraju na bardzo zatłoczonej trasie między dużymi miastami ,ciągłe wyprzedzanie tirów i innych i hamowanie i przyspieszanie i tak przez cały czas.

Natomiast miasto ,tak j.w pisałem mam miesiąc i dopiero się rozjeżdżam ,na początku brakowało chyba trochę harmonii i palił ok. 10.5 ,natomiast w miarę jak się przyzwyczajam to spalanie spadło nawet do 9.1

(chodzi głównie o nauczenie się wykorzystywania jej cudownego ,potężnego momentu obrotowego)

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy
335d E90 trasa 5,4/100 :mrgreen:

 

Macie specjalne otwory w podłodze, żeby mieć jeszcze napęd nozny jak jaskiniowcy. :lol:

 

Ostatnio trasa. Sredniaprędkość na komputerze 70km/h spalanie 7,0. Silnik 231KM automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie umiem jeżdzić dieslem i do tego automatem bo średnie w trasie mam 7-8 litrów ale wolno nie jeżdżę , miastem natomiast nadrabiam bo krutkie odcinki i postój więc silnik zimny , pamiętam jak pod zalaniu pod korek w lutym zrobiłem 500km i wlałem 60 litrów , to był rekord :) no ale 50/50 miejska i trasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Te wyniki 5- 6 litrów z silników 530 albo 335 to chyba jakieś rekordy? Myślałem że takie dane podają tylko w instrukcjach obsługi i w salonach BMW :) Dla porównania dodam że według BMW moje 545 w trasie spala 7.6l przy czym mi nie udało się nigdy zejść poniżej 10l, co prawda jeśli chodzi o miasta są dożo bliżsi prawdy ale dane z autostrady to chyba przy jeździe 60km. A dla tych do im trzy litrowe diesle palą w trasach po 5 litrów proponuje podpiąć się pod kompa i ustawić sobie tak żeby komputer wskazywał 3 litry, będziecie jeszcze bardziej zadowoleni z wyniku, bo przecież to komputer więc na pewno tak jest, a i przy sprzedaży argument nie do obalenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zalezy przy jakiej predkosci masz takie spalanie w trasie, bo w katalogach to podaja 90 km/h i 120 km/h, nie wiem jak dokładnie BMW to okresla, mi na trasie przy jezdzie ok 100 km/h (raz zrobiłem test 50 km) wyszlo 7 litrów benzyny - E39 520i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania dodam że według BMW moje 545 w trasie spala 7.6l przy czym mi nie udało się nigdy zejść poniżej 10l

 

No, akurat 7,9 l / 100 km. Ale przy spokojnej jezdzie w granicach 90-110 km/h takie spalanie jest jak najbardziej mozliwe. Pare tygodni temu mialem spalanie niewiele ponad 8/100 i to na odcinku 350 km (dosc jednostajna jazda na VI biegu z predkosciami 100-130 (snieg z deszczem, temperatura ok. 0 stopni).

Inaczej wyglada oczywiscie jazda na trasie w Polsce (duzo wyprzedzania, hamowania, przyspieszenia itp)

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Krzysiek jest to możliwe ale w szczególnych warunkach jazdy, tzn pusta droga i jednostajna jazda bez wyprzedzania dla porównania ja przy tych prędkościach uzyskałem ostatnio spalanie na poziomie 10,5 litra ale droga jednopasmowa napakowana tirami wiec trzeba było czasem wyprzedzi itd itd. W Polsce takie warunki o których piszesz są prawie niemożliwe do uzyskania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam 530d e60 i mam pytanie czy spalanie przy delikatnym dodawaniu gazu wychodzi 14 po miescie a 10-11 trasa to jest normalne ???

 

 

witam

 

 

to dużo za dużo,u mnie o tej porze roku to miasto 11l z reguły krótkie odcinki (silnik nie dogrzany)a trasa ok 7.5l,chyba że bardzo szybka trasa no to wtedy nawet do 10 litrów potrafi spalic :D

 

 

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wiesz kolego wydaje mi sie ze niektore samochody tak maja ze wiecej pala. mi moja e60 525d przy normalnej jezdzie po miescie komp pokazuje 10.4l na 100 a w trasie tak do 130km pokazuje 9.9l. wymienilem filt powietrza i dalej to samo teraz przymierzam sie do wymiany filtra paliwa ale mysle ze tez bedzie to samo. wczejsniej jezdzilem volvo s60 i wiem ze w volvie sa rozne silniki niby takie same a jeden pali wiecej a drugi mniej. moze to byc spowodowane tym jak jezdzisz bo jednym pala mnie silniki a drudzy nawet nie wiem jak to robia a pala im mnien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.