Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy 730iA


misha

Rekomendowane odpowiedzi

A jak myślisz ile to może palić ? :D Sama pojemnośc mówi za siebie.Tego nie oszukasz.Jeżeli to silniczek v8 to na trasie moze Ci sie uda ze spali Ci ponizej 10.Ale w miescie musisz sie liczyc ze nie zejdziesz ponizej 14-15 niezaleznie czy v8 czy r6

Ja posiadam 735 r6 i na trasie najmniej pali pomiedzy 10-11 jak sie jedzie tak wzglednie a w miescie nie zeszłem ponizej 15.Mysleze ze 3.0 ma podobne spalanie moze delikatnie mniejsze.

 

Nie ma co się łudzić.To potrzebuje dużo paliwa.Górna granica spalania jest oczywiscie inna dla każdego.Ja podałem swoje minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 730iA R6 i w trasie wychodzi 10-11 l/100 km, raczej poniżej 10 nie zejdziesz. W mieście to minimu 13-14, a przy ostatnich mrozach około 18 l wychdziło. Oczywiście wszystkie dane dotyczą benzyny, gdyż nie mam gazu i raczej nie wstawię. Teraz zimą jeżdzę czym innym m.in. ze względu na spalanie, a Becia stoi w garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam e32 735i ale w manualu i na trasie jak koledzy mowia od 9 do 11(trasa znaczy ze szczecina do lodzi i spowrotem predkosci od 70 do 205 i taka srednia wyszla) a w miescie miedzy 13 a 15 ale staram sie delikatnie jezdzic choc zdarzy sie jakis maly wyscig z pod swiatel nie powiem ze nie

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie spokój juz z tym "ile pali ?" :duh:

Już na forum były chyba wszystkie możliwe modele - wystarczy poszukać, a już E32 to już po kilka razy z każdym rodzajem silnika.

1. Zobaczcie sobie w danych technicznych, tam jest zużycie paliwa, przy "normalnej" spokojnej jeżdzie jest to jak najbardziej prawdą, a resztę to sobie dodajcie w zależności od niżej wymienionego.

2. Każdy eksploatuje w innych warunkach (miasto, trasa, krótkie odcinki, długie, teren górzysty itd. itp.)

3. Każdy ma "inną nogę"

4. I tak otrzymacie taką samą odpowiedź, że "zależy" od w/w ... i wyjdzie np., że 10-20l/100km - czy to coś mówi ?

5. Na dodatek, jedni mówią o zużyciu gazu inni o benzynie i najczęściej o tym nawet nie wspominają ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie spokój juz z tym "ile pali ?" :duh:

Już na forum były chyba wszystkie możliwe modele - wystarczy poszukać, a już E32 to już po kilka razy z każdym rodzajem silnika.

1. Zobaczcie sobie w danych technicznych, tam jest zużycie paliwa, przy "normalnej" spokojnej jeżdzie jest to jak najbardziej prawdą, a resztę to sobie dodajcie w zależności od niżej wymienionego.

2. Każdy eksploatuje w innych warunkach (miasto, trasa, krótkie odcinki, długie, teren górzysty itd. itp.)

3. Każdy ma "inną nogę"

4. I tak otrzymacie taką samą odpowiedź, że "zależy" od w/w ... i wyjdzie np., że 10-20l/100km - czy to coś mówi ?

5. Na dodatek, jedni mówią o zużyciu gazu inni o benzynie i najczęściej o tym nawet nie wspominają ...

 

Popieram, było już tyle razy że aż mnie głowa boli. :mad2: :search:

Po pierwsz, stać cię na BMW to powinno cię stać na paliwo do niej.

Ja ja bym martwił sie spalaniem to nie sprzedawał bym Passata TDi który palił mi ok 6 l/100 km

Wszyscy wiedzą że BMKI nie należą do najoszczędniejszych. Jak jej depniesz tak Ci spali :nienie:

Jest:

F45 2016r oraz e61 2005r

Były:

E38 740d 2000r

E90 320d 2005r

525 tdsA '95 Chip na 172 KM

Kawasaki ZX-12R '04 na Power Comander III

740iA '93;


Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie nie napisalem czy to V8 czy R6 ale wydaje mi sie, ze to R6. Sam osobiscie jezdze E-30 318 Touringiem (bez gazu) i spalanie srednie wychodzi mi w granicach 11-12L... Natomiast pytanie o E-32 zadalem, gdyz ojciec sie zastanawia nad ta "siodemka"... W kazdym razie dziekuje za odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Misha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie spokój juz z tym "ile pali ?" :duh:

Już na forum były chyba wszystkie możliwe modele - wystarczy poszukać, a już E32 to już po kilka razy z każdym rodzajem silnika..

... nie wspominajac juz o tym ,ze jak ktos sie przymierza do BMW i pierwszym pytaniem jest spawa spalania, to nie jest gotowy na zakup BMW.

 

A auta na gieldzie po takich ludziach sa cale zmasakrowane, poklejone poxipolem i pelne prowizorycznych preudo-napraw. Takim ludziom powinni obcinac rece. Na przyklad osobiscie znam faceta, ktory do starej trojki montuje lozyska od 125p (!!!) To wola o pomste do nieba.

 

Kupujesz BMW i od razu pytasz o spalanie? Odpusc sobie i kup Daewoo Tico. To moja rada.

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A auta na gieldzie po takich ludziach sa cale zmasakrowane, poklejone poxipolem i pelne prowizorycznych preudo-napraw. Takim ludziom powinni obcinac rece. Na przyklad osobiscie znam faceta, ktory do starej trojki montuje lozyska od 125p (!!!) To wola o pomste do nieba.

 

Przede wszystkim to nie lubie jak sie szufladkuje ludzi.

Nie uwazam, zebym zaliczal sie do ludzi, ktorzy "wstawiaja lozyska od 125p". Dbam o swoj samochod i nie podoba mi sie, ze jesli sie zapytam "ile to pali" to od razu jestem typkiem, ktory sobie kupil BMW a uzytkuje go jak syrenke! Rowniez moj ojciec nie jest czlowiekiem, ktory dezoluje samochody. Ba! Sam nimi gardzi... Ale nie o tym chcialem napisac.

 

Chcialem napisac, ze kupujac 730 z roku 1991 jako trzeci samochod w rodzinie przy jego ekonomicznosci (jesli mozna to tak nazwac) mija sie z celem (chyba ze bedzie do DIesel). Nigdzie nie pisalem, ze ojciec szuka sobie BMW. Napisalem, ze ma "okazje" kupic takowy samochod, ktory ponoc jest w staie salonowym. A czy go na to stac? Owszem. Pytanie tylko po co kupowac 15letni samochod ktory ma w utrzymaniu kosztowac wiecej niz nowy podobnej klasy a posiadajacy np gwarancje...

 

EOT...

 

Panom posiadaczom siodemek (moze raczej Posiadaczom Siodemek) dziekuje za "bezstresowe" podejscie do tematu oraz za to, ze nadal uwazja ze wszyscy sa rowni...

 

Kupujesz BMW i od razu pytasz o spalanie? Odpusc sobie i kup Daewoo Tico. To moja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment moment Misha, moj post nie byl skierowany konkretnie do Ciebie a byl jedynie skierowanym do ogolu podsumowaniem wypowiedzi Sebasta dotyczacej natloku pytan o spalanie. Bo ile razy dziennie mozna czytac zdanie "Ile Pali...?".

Cos dzisiaj wszyscy nerwowi :mrgreen:

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zabrzmialo jak zabrzmialo - tez to odebralem jako atak na pytajacego...

 

a co do Pana montujacego takie a nie inne lozysko w trojce - wolnoc Tomku - jak pasuje i spelnia swoja role to czemu nie .... myslisz ze jak pojedziesz do ASO to ci nie przykombinuja albo kupujac w sklepie ktos ci nie wcisnie podroby w cenie oryginalu :lol: tam gdzie nie trzeba nie powinno sie przesadzac :)

A pytanie o spalanie przed zakupem auta jest jak najbardziej na miejscu bo kupic auto typu e34,e32 moze kazdy Kowalski (auta kosztuja mniej niz nowy Matiz) ale kupic i skorbac na wache czy LPG ..... nieporozumienie - a tak ktos zapyta i wie czy bedzie go stac czy nie.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zabrzmialo jak zabrzmialo - tez to odebralem jako atak na pytajacego...

Jezeli tak to przepraszam. W zalozeniu "Kupujesz BMW i od razu pytasz o spalanie? Odpusc sobie i kup Daewoo Tico." nie mial to byc zwrot bezposrednio do konkretnej osoby a propagandowe haslo w stylu "Piłeś? Nie jedź!" albo "Zarzywasz - przegrywasz" :mrgreen:

Edytowane przez saintman

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A pytanie o spalanie przed zakupem auta jest jak najbardziej na miejscu bo kupic auto typu e34,e32 moze kazdy Kowalski (auta kosztuja mniej niz nowy Matiz) ale kupic i skorbac na wache czy LPG ..... nieporozumienie - a tak ktos zapyta i wie czy bedzie go stac czy nie.

Nie zupełnie się zgodzę - ile pali mozna się dowiedzieć :

- poświęcajac kilka minut na poszukanie na forum

- w katalogach, na stronach internetowych, danych technicznych jest napisane ile pali.

Ten sam model samochodu u jednego kierowcy spali np. 12l/100km, a u innego 18l/100km - czy to coś komu powie ile mu będzie palił, albo dowie się że taki a taki samochód spali mu np. 14l/100km, a myślał, że będzie palił 12l/100km - czy to go odwiedzie od kupna ?! - raczej wątpię. Myślę, że każdy kupujący np. BMW "7" spodziewa się ile taki pali (no chyba, że całkowity "laik" motoryzacyjny, ale taki nawet nie wie ile będzie wydawał na benzynę). Poza tym skąd będzie wiedział ile będzie jeździł takim samochodem - wiele osób po zmianie samochodu jeżdzi znacznie więcej (lub czasami mniej) ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak to przepraszam. W zalozeniu "Kupujesz BMW i od razu pytasz o spalanie? Odpusc sobie i kup Daewoo Tico." nie mial to byc zwrot bezposrednio do konkretnej osoby a propagandowe haslo w stylu "Piłeś? Nie jedź!" albo "Zarzywasz - przegrywasz" :mrgreen:

 

Oki :) Nie ma problemu. Przyznam, ze troche mnie wyprowadzilo to wczoraj z rownowagi :) ale dzis jest nowy dzien i.. zapomnijmy o tym :) :cool2:

 

Nie zupełnie się zgodzę - ile pali mozna się dowiedzieć :

- poświęcajac kilka minut na poszukanie na forum

- w katalogach, na stronach internetowych, danych technicznych jest napisane ile pali.

 

No i tak tez zrobilem. Sprawdzilem dane techniczne, poszukalem, zasiegnalem informacji aktualnych uzytkownikow. Chodzilo mi glownie o to jakie wychodzi srednie spalanie takiego autka... No i wychodzi na to, ze nie nalezy sie spodziewac sredniego spalania mniejszego niz 12-13 litrow w cyklu mieszanym.

 

...A pytanie o spalanie przed zakupem auta jest jak najbardziej na miejscu bo kupic auto typu e34,e32 moze kazdy Kowalski (auta kosztuja mniej niz nowy Matiz) ale kupic i skorbac na wache czy LPG ..... nieporozumienie - a tak ktos zapyta i wie czy bedzie go stac czy nie.

 

Popieram w pelnej rozciaglosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co jeszcze zadawałeś pytanie, jak już wiedziałeś.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i po to aby w nim troszkę poszukać :evil:. Naprawdę tylko troszkę ...

Chyba sobie daruje na odpowiadanie na takie pytania - niech się inni "przekomarzają", pomyśl o tym Misha (z całym szacunkiem) jak zobaczysz na tym forum poraz 20-30 takie samo pytanie, czy nie stacisz cierpliowości.

OK. Dajmy spokój, bo nic nowego nie wnosimy ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po co jeszcze zadawałeś pytanie, jak już wiedziałeś.

 

Wiedzialem - owszem, ale tylko z danych technicznych - teoretycznych.

Potrzebowalem do badan statystycznych probki z terenu :norty: 8)

A tak na powaznie - przeszukiwanie forum jest dla mnie sprawa mocno upierdliwa... Wole zadac pytanko i poczekac na odpowiedz, gdyz nie dysponuje szybkim laczem i duza iloscia freetime'u zeby szukac i szukac i szukac....

Sorry jesli komus sprawilem wiele problemow, ale... kucie od tego jest forum, zeby wymieniac sie informacjami... czyz nie?

Peace :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dobra ;) :cool2:

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze:

E32 735 92r. z automatem pali 1,0 litr więcej, niż Scorpio kombi 2,9 V6 92r. też automat - a wrażenia z jazdy - BEZ PORÓWNANIA !!! :cool2:

 

Co dziwne - w R6 BMW 211 koni, w V6 Forda - 145 :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

misha !! "Pytanie tylko po co kupowac 15letni samochod ktory ma w utrzymaniu kosztowac wiecej niz nowy podobnej klasy a posiadajacy np gwarancje..." hmm to twoje słowa...

 

nowy podobnej klasy z gwarancja ?? podobnej klasy co 15'letnia 7'demka?? no niewiem co kupisz np za 20 000 bo tyle góra kosztują 15 letnie 7demki... chyab nawet niewypada porównywac bo to jest "stare" ale zawsze BMW i nawet nowe samochody do 40-50 tys zł nie dorównują im :) pod wzgledem luksusu i prestirzu ;)

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.