Skocz do zawartości

528i - spalanie


pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Wg danych katalogowych srednio 9.6 l/100km cykl mieszany, ale tak naprawde to zalezy od stylu jazdy bo i moze 20 i wiecej spalić;) :)

20 :?: :!: :shock: Chyba trochę przesadziłeś :wink: Chyba że za każdym razem dokręcasz się do czerwonego pola na obrotomierzu...

Ja bym powiedział że w mieście zazwyczaj spalanie (w zależności od stylu jazdy i warunków na drodze) wyniesie między 13 a 16 l. Na trasie 10-11, a przy bardzo delikatnej jeździe pewnie uda się zejść nawet nieco poniżej 9.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 :?: :!: :shock: Chyba trochę przesadziłeś :wink: Chyba że za każdym razem dokręcasz się do czerwonego pola na obrotomierzu...

Oczywiscie ze to ekstremum, a spalanie jest bardzo podobne do 525 w E34, czyli tak jak piszesz, ale BMW tak jak KOBIETA - strawi (czytaj pożre)wszytsko :P :D :oops: :wink:

 

oczywiście z wyjątkiem naszych forumowiczek, :oops: :wink:

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji wiem i wynika tak:

-przy spokojnej jezdzie (czyt. do 120 kilosow) ok 9-9,5 l

-na sekwencji przy ogniu moze zassac do 20 litrow

-w miescie ok.12-12,5 litrow

Przynajmniej tak sie sprawa przedstawia u mnie- 162 000 km

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam taki sam silnik w troche lzejszym nadwoziu. Srednie zuzycie paliwa pokazuje 15.4mil na jednym galonie (15.3 litra na sto kilometrow)

Ostatnio resetowalem wskaznik jakies 3 miesiace temu. Sa to wskazania oczywiscie miesiecy zimowych. Okolo 65% to jazda po miescie 35% to jazda na autostradzie.

W lecie kiedy warunki jazdy sa troche bardziej sprzyjajace mniejszemu spalaniu, srednie zuzycie to okolo 19mil na galonie (12.4 litra na sto kilometrow)

Moj styl jazdy jest raczej spokojny, obrotomierz prawie nigdy nie przekracza 4000RPM. Chyba decydujacy wplyw na tak stosunkowo duze zuzycie paliwa jak na model serii 3 maja moje 19 inczowe kola. Na oryginalnych 17" M68 kolach spalanie bylo zdecydowanie mniejsze, zyskiwalem okolo 2 mile na kazdym galonie.

 

Mysle ze e39 jako ze jest ciezszym samochodem na pewno spali zdecydowanie wiecej. Wedlug mnie aby osiagnac wynik 9.6 litra trzeba naprawde delikatnie naciskac pedal gazu, wydaje sie to wrecz nierealne. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9-9,5 mozna osiagnac na trasie przy jezdzie max. 120km w dwie osoby bez bagazy,w terenie stosunkowo plaskim(bo tak jechalem jak dokl mierzylem), ale 7,6 to troche dziwne--->moze mam zle dotarta fure :lol:

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

528iA (bo to wazne, automat) przy dosyc dynamicznej jezdzie po miescie

pali mi przecietnie 15.5 litra. Jesli naprawde sie wsciekam i jezdze duzo

bokiem, to dojezdzam do 18. Na trasie nawet przy szybkiej jezdzie

(powiedzmy spokojna trasa noca 120-130km/h bez gwaltownych

hamowan i przsypieszen) wzmiankowane 9 litrow na 100km nie jest

duzym problemem. Trasa typu np. W-wa - Poznan, duzo tras

szybkiego ruchu, jazda 160km/h i wiecej odcinkowo to spalanie rzedu

11 litrow na setke.

 

Przy jezdzie po Warszawie tak jak opisalem powyzej i troche tras srednie

spalanie od momentu jak kupilem auto jest w granicach 13.5 litra.

 

Ponadto zwrocilem uwage, ze fakt uzywania badz nie klimatyzacji nie

ma zauwazalnego (przynajmniej przeze mnie) efektu na konsumpcje

paliwa.

 

Ogumienie na fabrycznych felgach o szerokosci 225.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (528iA) jazda w miare spokojna 80-120km/h na trasie ,mozna powiedziec miejscami muskanie gazu + kilka razu zostalo podniesione mi cisnienie wiec sobie docisnalem : ) wyszlo wg. komputera 10.5 w praktyce na stacji weszlo 11.6 . Dodam ze przez jakis czas ale to juz bylo muskanie gazu chociaz mimo to predkosc byla utrzymywana na poziomie 80-110 zszedlem na srednia wg. komputera 7.5 !

 

Miasto jazda raczej spokojna , ostatnie spalanie wyszlo nie mniej jak 15.5l , zauwazylem za komputer zaniza tez srednio o 1 litr , tez tak macie ?

 

Gumy tyl 255 , przod 235

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (528iA) jazda w miare spokojna 80-120km/h na trasie ,mozna powiedziec miejscami muskanie gazu + kilka razu zostalo podniesione mi cisnienie wiec sobie docisnalem : ) wyszlo wg. komputera 10.5 w praktyce na stacji weszlo 11.6 . Dodam ze przez jakis czas ale to juz bylo muskanie gazu chociaz mimo to predkosc byla utrzymywana na poziomie 80-110 zszedlem na srednia wg. komputera 7.5 !

 

Miasto jazda raczej spokojna , ostatnie spalanie wyszlo nie mniej jak 15.5l , zauwazylem za komputer zaniza tez srednio o 1 litr , tez tak macie ?

 

Gumy tyl 255 , przod 235

 

Pozdrawiam

 

Byc moze masz zle skalibrowany correction factor - u mnie zuzycie

i spalanie wychodzi "w punkcie", roznice w ilosci paliwa (sprawdzone

w trybie diagnostycznym) z tym co pojawia sie na pompie nie

przekraczaja pol litra na pojemnosc calego zbiornika.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie E-39 528i z 98 roku na manualnej skrzyni po mieście paliła 12-14 przy raczej normalnej jeździe litrów benzyny, jak sie ostro jeździło, to i 17 potrafiła wziąść, ale po mieście raczej cieżko zejść do 10, za to w trasie jak nie grzejesz to jest dość oszczędny . Auto jest dynamiczne. Ogółem świetny i bardzo trwały silnik, jest rozwinięciem 2,5l, polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie E-39 528i z 98 roku na manualnej skrzyni po mieście paliła 12-14 przy raczej normalnej jeździe litrów benzyny, jak sie ostro jeździło, to i 17 potrafiła wziąść, ale po mieście raczej cieżko zejść do 10, za to w trasie jak nie grzejesz to jest dość oszczędny . Auto jest dynamiczne. Ogółem świetny i bardzo trwały silnik, jest rozwinięciem 2,5l, polecam!

 

Motory serii M52 o pojemnosci 2.0, 2.5 i 2.8 litra to zasadniczo jeden

i ten sam silnik (M52B20, M52B25, M52B28) wyposazone w inna glowice,

nczesciowo inny osprzet, inne oprogramowanie i detaliczne roznice w geometrii ukladu korbowego. Technicznie M52 bazuje na dosyc udanej

ostatniej wersji motoru M50 VANOS.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest correction facor i jak to skalibrowac? :shock:

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest correction facor i jak to skalibrowac? :shock:

 

Nie wiem jak jest w E34 ale w E39 w jednym z testow diagnostycznych

mozna w pewien sposob skalibrowac wskazania paliwomierza oraz

wszystkich funkcji komputera pokladowego ktore bazuja na zuzyciu

paliwa. Z grubsza polega to na wprowadzeniu "poprawki" po

dokonaniu dokladnych pomiarow.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja 528 z manualną skrzynią pali mi średnio 9,5-10 L, przy czym jeżdżę spokojnie, silnik nie wie w zasadzie jak to jest kręcić się powyżej 3000, w trasie średnio 8,5 (choć rekord to 7,9), w miescie 11,5-12

wszystko wg wskazań komputera, choć jak sprawdzałem są one dość precyzyjne

BMW 528i, vito 110 CDi,


Zajazd pod Sosnami, Małkinia

Bar Sosenka, Rockwool polska, Małkinia

Zajazd Chodowiak, Chodów k/Siedlec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Z autopsji wiem i wynika tak:

-przy spokojnej jezdzie (czyt. do 120 kilosow) ok 9-9,5 l

-na sekwencji przy ogniu moze zassac do 20 litrow

-w miescie ok.12-12,5 litrow

Przynajmniej tak sie sprawa przedstawia u mnie- 162 000 km

 

pali tak mało że gazu w takim silniku się zakładać nie opłaca. Przy średnim spalaniu 10 benzyny zdrowego silnika przez 100 000 km zaoszczędzisz na paliwie max 15 000 pln ale dasz 5 000 pln na LPG (razem z serwisem), głowica będzie do remontu jak nie cały silnik, wydechy zjedzone a zabawy całe wieczory, jazd testowych za 2000 zł i ciężko będzie znaleźć kupca na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Temat spalania w BMW bardzo lubię. 528i z 245 konnym silnikiem to w moim odczuciu taki ukłon w stronę użytkowników europejskich. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to skompensowane 3.0 :wink: Generalnie większość 528i xdrive pochodzi z importu z USA gdzie na tamtym rynku nie jest zbytnio rozchwytywane w przeciwieństwie do silnika 3.0. Też przyznam szukałem tam 3.0 ale się trafiła 528 z historią serwisowa w ładnym stanie.


Spalanie w tym samochodzie jest zadziwiające. Jazda w Warszawie do pracy w centrum ok 15 km i z powrotem. Jakieś zakupy i runda koło komina. Spalanie 12-13 litrów. Jazda w trybie comfort bez żadnego oszczędzania czy szaleństw. Ot zwykle użytkowanie. Kogoś dziwi takie spalanie? Samochód ma na cztery koła napęd, jest w automacie, waży 1700 kg i ma mocy 245 km. W opisanych warunkach eksploatacyjnych uważam, ze spalanie jest NISKIE.


Dla porównania:

Skoda Octawia silnik 1,4 tsi 122 km napęd na przód, manualna skrzynia i masa 1320 kg pali w takich samych warunkach eksploatacyjnych 10,5 l;

Skoda Octawia silnik 1,8 tsi 180 km napęd na przód, manualna skrzynia i masa 1320 kg pali w takich samych warunkach eksploatacyjnych 9 l;

Vw Pasat silnik 2.0 tdi 140 km napęd na przód w automacie i masa 1470 kg pali w takich samych warunkach eksploatacyjnych 7,5 l

Honda HR-v (1999) silnik 1,6 124 km w manualu 4WD masa 1280 kg pali w takich samych warunkach eksploatacyjnych 11 l

BMW X5 silnik 3.0 diesel w automacie x drive nie wiem ile waży pali w takich samych warunkach eksploatacyjnych 9,5 l


Przy zmianie charakteru użytkowania 528 tzn. Jazda w krótkie trasy, unikanie centrum i korków spalanie na poziomie 9 l. Natomiast fenomenem jest jazda na autostradzie na tempomacie z prędkością 140 km/h - spalanie 7,5 l. Jak ustawimy tempomat na 120 to spalanie wychodzi 6,8 - 7 l.


Także przy tym silniku na spalanie wpływa nie tyle styl co charakter eksploatacji tego samochodu. Podane przykłady są na samochodach które użytkuje. Chcemy tanio jeździć po mieście to tylko hybryda. Chcemy jeździć tak jak lubimy? Trzeba płacić, każdy ma jakieś przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.