Skocz do zawartości

Duża oszczędność paliwa BMW E91 320d - może temat inny od ni


lenhattien

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Od błędów mam 4 świece żarowe. Poniedziałek / wtorek będzie sterownik + nowa świeca, to będzie wymienione ale chyba nie ma związku z dużo? Zwłaszcza po rozgrzaniu silnika?

Żeby nie jeździć ale w mieście ssę 9,8l / 100km (Bydgoszcz - miasto nie jest zbyt duże, także miejsce gdzie jeżdżę 0 korki), odcinek 10-11km .... napiszę inny. Silnik może przejechać 163 km i zaoszczędzić 150 km

Natychmiastowe spalanie:

Podczas jazdy z prędkością 60 km / h przy 4 (1600 obr / min - 1700) -> poziom 6-7 l / 100 km

Zużycie paliwa jest podobne przy 80 przy 5 i 100 km / h na 6 biegu.

Próbowałem jechać z ~ 2000 obrotami wyższymi (tj. Około 55 z 3), ale nic się nie zmienia.

Inne pojazdy spalają się mniej np.

Laguna 3 2.0dCi 180KM (w takich warunkach 7,2-7,4l / 100km. Chwilowe spalanie przy 60km / h 3,6l / 100) - a ten ekonomiczny silnik nie jest

Citoen C5 x7 2,7 v6HDI (biturbo) - 9,8 -10,5 / 100km. Zużycie chwilowe przy 60 km / h 4,5 l / 100 km)

Tu też z pewnością jest coś nie tak.

Wtryskiwacze mają regulację max 0,4, ale tylko dwa, pozostałe 0,0-0,1

Daję jednak olej 2T na paliwo (offroad moto2, help i Liqui Moly na czysto (ale nie w tym samym czasie: D)

czysty filtr powietrza

Ta zmiana we wtorek Air na przednie koła 2,4 bar z tyłu 2,2 bar

Hamulec nie trzyma żadnych kół. Nie stój zbyt długo z pracującym silnikiem.

100km temu wróciłem z trasy - czy tam DPF się palił? Nie było żadnych błędów ani komunikatów z tym związanych.

Myślę, że przy takim użytkowaniu auto powinno mieć do 6,5l / 100km (po 1 km do przejechania 25-30km / h, następnym razem 60-80km / h, zatrzymaj tylko raz na światłach + wejdź parking pod firmą). ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Od błędów mam 4 świece żarowe. Poniedziałek / wtorek będzie sterownik + nowa świeca, to będzie wymienione ale chyba nie ma związku z dużo? Zwłaszcza po rozgrzaniu silnika?

Żeby nie jeździć ale w mieście ssę 9,8l / 100km (Bydgoszcz - miasto nie jest zbyt duże, także miejsce gdzie jeżdżę 0 korki), odcinek 10-11km .... napiszę inny. Silnik może przejechać 163 km i zaoszczędzić 150 km

Natychmiastowe spalanie:

Podczas jazdy z prędkością 60 km / h przy 4 (1600 obr / min - 1700) -> poziom 6-7 l / 100 km

Zużycie paliwa jest podobne przy 80 przy 5 i 100 km / h na 6 biegu.

Próbowałem jechać z ~ 2000 obrotami wyższymi (tj. Około 55 z 3), ale nic się nie zmienia.

Inne pojazdy spalają się mniej np.

Laguna 3 2.0dCi 180KM (w takich warunkach 7,2-7,4l / 100km. Chwilowe spalanie przy 60km / h 3,6l / 100) - a ten ekonomiczny silnik nie jest

Citoen C5 x7 2,7 v6HDI (biturbo) - 9,8 -10,5 / 100km. Zużycie chwilowe przy 60 km / h 4,5 l / 100 km)

Tu też z pewnością jest coś nie tak.

Wtryskiwacze mają regulację max 0,4, ale tylko dwa, pozostałe 0,0-0,1

Daję jednak olej 2T na paliwo (offroad moto2, help i Liqui Moly na czysto (ale nie w tym samym czasie: D)

czysty filtr powietrza

Ta zmiana we wtorek Air na przednie koła 2,4 bar z tyłu 2,2 bar

Hamulec nie trzyma żadnych kół. Nie stój zbyt długo z pracującym silnikiem.

100km temu wróciłem z trasy - czy tam DPF się palił? Nie było żadnych błędów ani komunikatów z tym związanych.

Myślę, że przy takim użytkowaniu auto powinno mieć do 6,5l / 100km (po 1 km do przejechania 25-30km / h, następnym razem 60-80km / h, zatrzymaj tylko raz na światłach + wejdź parking pod firmą). ..

Ale śmieszny temat :)

Też miałem E91 320d M47

L3 2.0dCi 180KM

C5 x7 2,7

I tez jestem z Bydgoszczy

I tez dawalem olej 2T do paliwa.



Termostaty sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.