Skocz do zawartości

BMW 525d spalanie oraz Xhp Flash


RafHen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.


Jestem nowym użytkownikiem BMW i mam kilka pytań.

Zakupiłem BMW 525d e61 2005 rok 177 km.

Samochód prowadzi się znakomicie lecz spalanie w trasie na 600km (100 landy, 500 autostrady) wynosi około 8,5 litra przy średniej prędkości 150-170 km/h. To nie jest dużo jak na ten samochód zdaje sobie sprawę.

Po miesiącu czasu pojechałem na wstawienie chip’a i wyszło ze 176km (jeden uciekł przez te lata) na 228 km i 415 moment obrotowy z 320.

Samochód miał palić „10% mniej” jak czytałem na internecie opinie ludzi. U mnie spalanie nie zmniejszyło się w ogóle.

Doszły mnie skuchy o jakimś programie xhp flash, kosztuje on 1000 zł i co on wspomaga w skrzyni?

Czy jest możliwość, aby bmw zmieniało biegi przy np 2000 obrotach zamiast 3000? A kiedy chciałbym żeby szła jak teraz, to wystarczyłoby po prostu depnąć w podłogę?


Bardzo bym prosił o odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam serdecznie.


Jestem nowym użytkownikiem BMW i mam kilka pytań.

Zakupiłem BMW 525d e61 2005 rok 177 km.

Samochód prowadzi się znakomicie lecz spalanie w trasie na 600km (100 landy, 500 autostrady) wynosi około 8,5 litra przy średniej prędkości 150-170 km/h. To nie jest dużo jak na ten samochód zdaje sobie sprawę.

Po miesiącu czasu pojechałem na wstawienie chip’a i wyszło ze 176km (jeden uciekł przez te lata) na 228 km i 415 moment obrotowy z 320.

Samochód miał palić „10% mniej” jak czytałem na internecie opinie ludzi. U mnie spalanie nie zmniejszyło się w ogóle.

Doszły mnie skuchy o jakimś programie xhp flash, kosztuje on 1000 zł i co on wspomaga w skrzyni?

Czy jest możliwość, aby bmw zmieniało biegi przy np 2000 obrotach zamiast 3000? A kiedy chciałbym żeby szła jak teraz, to wystarczyłoby po prostu depnąć w podłogę?


Bardzo bym prosił o odpowiedź.

Pozdrawiam

Niestety wiedza która posiadasz jest typowym internetowym bełkotem.


176km zamiast 177 to nie tyle że jakiś koń uciekł, tylko błąd pomiarowy.

Aż nie chce się wierzyć w ten wynik 176km bo z reguły wypluwa znacznie mniej np. 165-172km

No ale.

320nm w 525d ? One nie miały więcej?

Jeśli 320nm to jak 176km.... coś nie tak jest.



Samochód miał palić 10% MNIEJ?! dlaczego? Przecież tuner zwiększył Ci dawkę paliwa, więc układ wtryskowy dostarcza więcej paliwa po modyfikacji - JAK samochód ma palić mniej ?


Jak ma palić mniej, musisz zmienić styl jazdy.



Jeśłi chodzi o zmiany biegów...

Przy 3000 obrotów zmienia Ci biegi?

2 wrzuca przy 35, zaś 3 przy około 70 ?


Nie chce mi się w to wierzyc. Może jest problem ze skrzynią jeśli tak rzeczywiście jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
tak więc jakim cudem ludzie piszą, że mają spalanie 7 litrów na trasie?

najwidoczniej chodzi im chyba o jazde 90km/h

Odpowiem tak.


Nie ludzie, a polacy.

To nie passat 1.9tdi 90km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.