Skocz do zawartości

BMW M6 4.4 580KM gaz???


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wiem, że co po niektórzy powiedzą, stać było na BMW M6, a na paliwo szkoda i chce zagazować... ale myśląc czysto teoretycznie i przyszłościowo, czy warto gazować BMW M6 4.4 580KM z 2013r., czy nie warto, a jeśli tak to jaką instalację zamontować? Ktoś coś? Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, sobie jaja robisz czy tak na poważnie :duh: :nienie:

Myślałem że spadnę z kanapy jak to przeczytałem


O Matko ludziska to mają pomysły :mrgreen:


Kup sobie Lanos i go zagazuj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witajcie,

wiem, że co po niektórzy powiedzą, stać było na BMW M6, a na paliwo szkoda i chce zagazować... ale myśląc czysto teoretycznie i przyszłościowo, czy warto gazować BMW M6 4.4 580KM z 2013r., czy nie warto, a jeśli tak to jaką instalację zamontować? Ktoś coś? Maniek

 

Dam Ci namiar do gościa co kupił Audi A8 za ponad 500 tyś zł z silnikiem diesla bo jest bardziej oszczędny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Kolega rozsądnie myśli jak fajnie jeździć i nie wyrzucać pieniędzy bez potrzeby ale oczywiście zawistna januszeria już zdążyła go skrytykować. Jakby miał nieograniczony budżet to jeździł by takim samochodem z 2019 roku i pewnie nie myślałby o LPG. I nie mówcie że skoro go nie stać to nich kupi Lanosa.. Ja wolę jeździć fajnym zagazowanym samochodem niż małym toczyłem na benzynie. Co was obchodzi jak ktoś wydaje pieniądze? Macie aż taki ból tylnych części ciała że ktoś może mieć fajny samochód nie rujnujący budżetu? To przypomina komentarze dzieciaków pod recenzjami chińskich telefonów mówiące o tym że skoro ktoś to kupuje to nie stać go na iPhone. Więcej rozsądku panowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo inteligentna wypowiedź....jak byś miał trochę pojęcia o motoryzacji to byś wiedział że utrzymanie takiego silnika w dobrej kondycji i serwisowanie takiej jednostki w gazie też nie jest najtańsze....pomijając samą instalację i nikt mu nie zazdrości i nikogo tyłek nie boli.....


Ale co kto woli, chcę chłopak założył gaz i jeździ, to jest forum więc każdy coś zawsze doda od siebie,i nie pisz bzdur o Januszach bo sam sie nim robisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo inteligentna wypowiedź....jak byś miał trochę pojęcia o motoryzacji to byś wiedział że utrzymanie takiego silnika w dobrej kondycji i serwisowanie takiej jednostki w gazie też nie jest najtańsze....pomijając samą instalację i nikt mu nie zazdrości i nikogo tyłek nie boli.....


Ale co kto woli, chcę chłopak założył gaz i jeździ, to jest forum więc każdy coś zawsze doda od siebie,i nie pisz bzdur o Januszach bo sam sie nim robisz...

 

Ciekawe skąd wiesz ile ja mam pojęcia o motoryzacji? Twoja odpowiedź jest za to bardzo inteligentna... Po którym fragmencie mojej wypowiedzi w swojm januszowym zawadiactwie wywnioskowales że twierdzę jakoby założenie LPG do tego silnika magicznie zmniejszy koszta jego utrzymania? Uważam że LPG zwiększa koszty utrzymania silnika (dodatkowy przegląd, serwis instalacji) ale zmniejsza koszty tankowania. Twoja reakcja na to że kolega zakłada lpg była niedwuznaczna... I bardzo januszowa. Chyba że nie umiesz w emotikonki i miałeś na myśli coś innego... Nauczę cię jeśli chcesz :) Ja nie robię się Januszem, jestem nim pełną gębą, jeżdżę na LPG mam telefon Xiaomi a na dodatek ostatnio chciałem włożyć opony 225/45/17, ale nawet Janusz potrafi przyjąć konstruktywna krytykę i się na to nie zdecydowałem. Niestety patrząc na ciebie nie każdy Janusz pozwala się krytykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że LPG zwiększa koszty utrzymania silnika (dodatkowy przegląd, serwis instalacji) ale zmniejsza koszty tankowania.

 

Kolego sam sobie odpowiedziałeś.....reasumując wyjdzie bardzo podobnie (zblizone, podobne koszty)po za tym M to inne auto od normalnego i serwis przy gazie też odpowiednio wiecej kosztuje... chyba że ktoś kupuje M6 i liczy się z każdym groszem wydanym na paliwo i exploatacje, i skrupulatnie przelicza każdy wydatek zwiazany na wydanie tego samochodu..nie wiem czy jest ktoś taki, może się mylę ....dla mnie bezsens dlatego taka moja reakcja ja do swojej M nigdy bym nie założył i zresztą do każdego swojego samochodu...

Nikogo nie obraziłem....nie wiem co masz z Tym Januszem :roll: ciagle to powtarzasz...A i nic mnie nie musisz uczyć, ja osobiście gazu używam tylko do gotowania i ogrzewania mieszkania,wcale się nie obrażam jak ktoś mnie krytykuje...

Temat robi się bezsensu, właściciel dawno śmiga i zrobił po swojemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Janusza to raz zacząłem a ty pociagles temat i tak poszło. Co do kosztów utrzymania + tankowanie to niestety nie masz racji i LPG wychodzi zdecydowanie taniej. Chyba że jeździsz bardzo mało. Ja tankowałem raz w tygodniu 60l benzyny, teraz tankuje LPG. Policz sobie sam ile pieniędzy zostaje w kieszeni. Serwis instalacji LPG kosztuje tyle samo niezależnie czy to m czy nie i obejmuje głównie wymiany filtrów i wyższy koszt przeglądu. Tankuj sobie na co chcesz ale ja po 200k przebiegu mam zaoszczędzone pieniądze na kolejne BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gdyby moje BMW było dla mnie samochodem na niedzielne wycieczki albo do szaleństw na torze to broń boże bym go nie zagazowal, ale to jako że głównie wozi rodzinę i jeździ do sklepu po bułki to gaz jak najbardziej się opłaca. Nie wiem w jaki sposób ty uzytkujesz swoje auto, być moze dla ciebie faktycznie LPG nie ma sensu ale uwierz mi dla wielu osób to sposób na spore oszczędności.


Musiałem podzielić post na 2 bo na telefonie tekst zasłaniał mi przycisk wyślij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie przekonuję Cię, każdy robi jak dla niego lepiej

O koszty chodziło mi że będzie drożej to co może zepsuć się po drodze i exploatacja ,częstsze wymiany, cewki świece itp itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie przekonuję Cię, każdy robi jak dla niego lepiej

O koszty chodziło mi że będzie drożej to co może zepsuć się po drodze i exploatacja ,częstsze wymiany, cewki świece itp itd....

Przy LPG te elementy psują się tak samo często jak na benzynie. Tez cię nie przekonuje, ale sam kiedyś uważałem podobnie do ciebie. Niestety życie i priorytety w wydawaniu pieniędzy zweryfikowały moje poglądy :) Kupiłem F10 jako alternatywę dla nissana leaf 2 więc z góry założyłem że bedzie jeździł na podtlenku... bo ma być tanio. Różnica w cenie zakupu i tankowaniu elektryka i BMW na gazie wyrówna mi się z leafem po około 15 latach więc stąd ten wybór. Miałem sporo wątpliwości ale teraz żałuję że nie sprofanowalem gazem poprzedniego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.