Skocz do zawartości

Bmw e60 m54b30


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Od jakiegos czasu mam problem ze swoja bawarka e60 530i m54b30.wywala mi blad silnika.po podpieciu kompa wyswietla dwa bledy tzn.blad skladu paliwa bank 1i bank 2.jezdze oczywiscie na Lpg.i tu teraz moje pytanie gdzie szukac przyczyny.dodam ze skasuje blad i wraca po pewnym czasie.czasem jezdze tydzien i.nic a czasami codziennie wywala blad silnika i za kazdym razem te same bledy.z gory dziekuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na początku wyklucz najprostszą rzecz: regulacja gazu

miałem to samo (też m54b30 tylko że e39), zazwyczaj po 100km w trasie wyskakiwały mi sondy i check.

pojechałem podregulować gaz, okazało się ze mapa się troche rozjechała i powyżej 3,5tys obrotów instalacja podawała za dużą dawkę paliwa.

regulacje koniecznie wykonuj w warunkach "drogowych" czyli jedziesz na autostrade z gościem od regulacji podpiętym okmpem na siedzeniu pasażera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, u mnie też wyskakują identyczne błędy w mojej betce e60 525i m54 z 2004 r. Błąd silnika zaczął pojawiać się po założeniu gazu. Czasami włączy się na autostradzie a czasami podczas normalnej jazdy miejskiej. Próbowałem z tym coś zrobić i niestety problemu od ponad roku nie udało się wyeliminować. Oczywiście byłem u gazownika kilka razy w ramach gwarancji ale wizyty kończyły się stwierdzeniem że to nie wina instalacji. Próby naprawy u mechanika skończyłem na wymianie 1 sondy, uszczelek kolektora dolotowego, różnego rodzaju oringów i wężyków gumowych, świec i odmy. Słyszałem już różne opinie co może być przyczyną występowania tego błędu od np. złego gazu, nieszczelności w układzie dolotowym itp. Ponieważ komunikat wyświetla mi się bardzo rzadko około 1 raz na miesiąc i nie odczuwam żadnych problemów z pracą silnika kasuję go INPĄ i jeżdżę dalej. Tak samo jak u Ciebie problem znika podczas jazdy na benzynie.

Pozdrawiam i życzę odszukania przyczyny pojawiania się błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mimo że instalacja gazowa pracuje w porzadku i jest sprawna to wciąż może być jej wina.

sprawność elementów a dobre strojenie to dwie rózne rzeczy.

np. mi ostatnio stoił instalacje struna z lpg forum. mimo że zna się na tym swietnie, nie zakłada instalacji i nie serwisuje. pracuje w warsztacie tuningowym :)

polecam poszukac po okolicy dobrego speca który zajmie się wystrojeniem instalacji podczas jazdy, koszt nieduży, wręcz smieszny a problem ma szanse zniknąć

wystrojenie jest wazne bo jeśli jest złe to może to doprowadzić do wypalenia gniazd zaworowych i remontu głowicy. może nie za tydzień czy dwa ale za rok, dwa, trzy....

jesli check nie wywala przy benzynie to ewidentnie jest coś nie tak albo z instalacją albo ze składem mieszanki


|inną sprawą jest to z czego jest złożona instalacja. Struna z lpg forum powiedział od razu że jeśli elementy (szczególnei wtryski) są budżetowe to prawdopodobnie nie uda się tego wyregulować i trzeba się modlić zeby gniazd nie wypaliło zbyt szybko :D


w końcu po coś ten Check jest, coś się nie podoba bawarce w składzie spalin i informuje nas zeby coś z tym zrobić a nie olewac i kasowac co kilka dni błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jesli check nie wywala przy benzynie to ewidentnie jest coś nie tak albo z instalacją albo ze składem mieszanki



w końcu po coś ten Check jest, coś się nie podoba bawarce w składzie spalin i informuje nas zeby coś z tym zrobić a nie olewac i kasowac co kilka dni błąd :)

 

Ja miałem zbyt bogatą mieszankę, stąd świecił się CHECK i wyskakiwał błąd katalizatorów.

Nic z tym nie robiłem i nic się w samochodzie nigdy przez TO nie stało.

Wóz tylko komunikuje a nie nakazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.