• Reklama

15-letnie BMW - kupić z LPG, czy zakładać samemu?

czyli wszystko o tym ile pali BMW, o instalacjach gazowych oraz o paliwach przyszłości

Moderator: speed1211

15-letnie BMW - kupić z LPG, czy zakładać samemu?

Postprzez john coltrane » 17 Gru 2017 04:33

Cześć,

przymierzam się do zakupu E46 lub e39. Robię rocznie minimum 30 000 km. Samochód, który kupię, będzie kilkunastoletni, więc diesel odpada - z racji na mnogość możliwych usterek typu turbo, wtryski i tak dalej. Obecnie jeżdżę samochodem z LPG i koniecznie chciałbym na tym paliwie jeździć moim przyszłym BMW.

I tu pojawia się problem:
- z jednej strony za kupnem auta z LPG przemawia cena - najczęściej nie jest ona wyższa o wartość nowej instalacji - oraz to, że praktycznie od razu możemy oszczędzać; ponadto wymiana zużytego reduktora czy wtryskiwaczy dalej będzie tańsza od montowania całej instalacji nowej; pracę samochodu na LPG jakoś jednak możemy ocenić podczas jazdy próbnej;
- z drugiej strony samochód może być bardziej zajeżdżony, jeśli ktoś nie dbał o silnik i instalację; instalacja może być źle założona lub dobrana; ewentualna konieczność poprawy instalacji LPG może wynieść nawet 2000zł; posiadacz LPG mógł oszczędzać na różnych innych rzeczach ;)

Wobec powyższych ,,za" i ,,przeciw" nie jestem pewien, które argumenty przeważają. Co Wy sądzicie na ten temat? Może macie jakieś doświadczenia?
john coltrane

Dołączenie: 02 Lip 2017 23:56
Moje BMW: E39 530i

Re: 15-letnie BMW - kupić z LPG, czy zakładać samemu?

Postprzez Blade1984 » 17 Gru 2017 11:47

Sprawa prosta, ja bym kupił bez gazu i sam założył gaz w polecanym warsztacie...
Jak kupisz z gazem z dużym przebiegiem to na pewno silnik będzie bardziej zużyty i wcześniej lub później czeka Cię remont. (jak nie zaraz po zakupie...)
Jeśli auto ma gaz kilkumiesięczny to na bank jest coś nie tak bo nikt normalny nie inwestuje w auto parę tysi i zaraz sprzedaje (no może jeden na tysiąc).
Jest opcja trzecia, dajesz auto do gruntownego sprawdzenia (kompresja silnika jakość montażu i części gazu itd.) sprawdzisz tak 2-3 auta i już wydasz ponad tysiaka i pewnie nic nie kupisz, a i tak może się okazać że wcina olej litrami...
Awatar użytkownika
Blade1984

Dołączenie: 05 Sie 2014 13:52
Miejscowość: Włocławek
Moje BMW: BMW 330CI 12/2004 Było:Passat CC 1,8 tsi 160@200ps BMW e90 320d 350@420nm, sportsitze.

Postprzez john coltrane » 17 Gru 2017 14:18

Blade1984 napisał:Sprawa prosta, ja bym kupił bez gazu i sam założył gaz w polecanym warsztacie...
Jak kupisz z gazem z dużym przebiegiem to na pewno silnik będzie bardziej zużyty i wcześniej lub później czeka Cię remont. (jak nie zaraz po zakupie...)
Jeśli auto ma gaz kilkumiesięczny to na bank jest coś nie tak bo nikt normalny nie inwestuje w auto parę tysi i zaraz sprzedaje (no może jeden na tysiąc).
Jest opcja trzecia, dajesz auto do gruntownego sprawdzenia (kompresja silnika jakość montażu i części gazu itd.) sprawdzisz tak 2-3 auta i już wydasz ponad tysiaka i pewnie nic nie kupisz, a i tak może się okazać że wcina olej litrami...

Ale z drugiej strony zakupiwszy samochód nastoletni tak czy siak może wyjść głowica do remontu po pół roku - mój znajomy tak miał. I zapewne nie on jeden.

A jeśli już kupić bez LPG, to radziłbyś montować od razu czy jednak odczekać jakiś czas i zobaczyć jak jeździ na benzynie? Czy może wtedy pojechać na hamownię i sprawdzić kompresję? Tylko jeśli po kupnie te badania wykażą słabą kondycję silnika - pomimo dobrego wrażenia, które samochód zrobił podczas kupna - czy jest sens wsadzać do niego LPG, czy nie lepiej od razu sprzedać? ;)

Nie napisałem też w pierwszym poście, że sam kupiłem samochód, który miał instalację LPG już od dziesięciu lat. Tylko to prosty silnik i prosty samochód - bez sportowego zacięcia. I choć musiałem wymienić już reduktor i komputer LPG, wciąż uważam że był to dobry zakup. Chociaż pewne problemy z instalacją były i są...
john coltrane

Postprzez Blade1984 » 17 Gru 2017 15:23

john coltrane nie mam szklanej kuli ;) , zmierzyć kompresje, to nie filozofia i trwa tylko chwilę.
Oczywiście że pojeździć na benzynie chwilę i jak wszystko ok to do gaziarza. Nie chcesz być w sytuacji że ktoś spie... montaż instalacji gazowej i zacznie ci wkręcać że to wina auta a nie instalacji gazowej...
Awatar użytkownika
Blade1984

Moje BMW: BMW 330CI 12/2004 Było:Passat CC 1,8 tsi 160@200ps BMW e90 320d 350@420nm, sportsitze.

Postprzez bary_kent » 18 Gru 2017 00:32

Blade1984 trochę piszesz głupoty. Jest również inna opcja: kupujesz auto od osoby która założyła gaz i dbała o auto. Ja (w e46 325) założyłem lpg w ciągu miesiąca od kupna auta pojeździłem trochę ponad 2 lata i samochód sprzedałem. Autem w tym czasie pokonałem ok. 40+ tyś km. Także nie strasz kolegi.
Przede wszystkim musisz kupować z głową i jeżeli możesz, nie spieszyć się z zakupem.
Awatar użytkownika
bary_kent

Dołączenie: 07 Sie 2015 20:00
Miejscowość: Maciej: Szczytno <--> Berlin
Moje BMW: e46 325i, e91 320i

Postprzez Blade1984 » 18 Gru 2017 01:05

Przeciez napisalem ze moze kupic jak sprawdzi kompresje... Mimo wszystko ja osobiscie bym wolal kupic bez I sam zalozyc. Inna sprawa ze od forumowicza kupil bym ale I tak bym wszystko dla spokoju sprawdzil...
Awatar użytkownika
Blade1984

Postprzez madseason » 19 Gru 2017 00:05

Też jestem za kupnem bez, zrobieniem z 10 tysi km żeby obczaić co w samochodzie siedzi, czy olej żre, czy wszystko sprawne, a jak wszystko jak należy to do dobrego gaziarza.

Miałem 2 fury kupione z gazem, w 2 sam montowałem i mam dobrego mastera od gazu u którego serwisuje już z 10 lat samochody. A robię u niego bo jak przyjechałem pierwszym moim zakupem z instalacją na serwis to chciał mi wystawić rachunek na parę stówek za poprawki. Olałem typa, bujałem się z regulacja u innych kolesi po taniości kilka miesięcy, aż w końcu wróciłem, zapłaciłem i od tego czasu musiałem tylko pamiętać, żeby filtry pozmieniać co jakiś czas, tak samo w przypadku pozostałych, które mi robił.

john coltrane napisał:Ale z drugiej strony zakupiwszy samochód nastoletni tak czy siak może wyjść głowica do remontu po pół roku - mój znajomy tak miał. I zapewne nie on jeden.

O takich też słyszałem. Popalili zawory i uszczelki jak im debile serwisanci spod remizy źle mieszanki na LPG poustawiali, bo 20% więcej gazu niż benzyny to była dla nich przesada :D albo przełączanie na gaz ustawione na 20 stopni :lol: Pierwsze co robili jak się problemy pojawiały to wystawialki furę na sprzedaż :P
Awatar użytkownika
madseason

Dołączenie: 06 Kwi 2011 16:46
Miejscowość: w Alpach
Moje BMW: 2006 530xD AT

Postprzez john coltrane » 19 Gru 2017 16:36

madseason napisał:
john coltrane napisał:Ale z drugiej strony zakupiwszy samochód nastoletni tak czy siak może wyjść głowica do remontu po pół roku - mój znajomy tak miał. I zapewne nie on jeden.

O takich też słyszałem. Popalili zawory i uszczelki jak im debile serwisanci spod remizy źle mieszanki na LPG poustawiali, bo 20% więcej gazu niż benzyny to była dla nich przesada :D albo przełączanie na gaz ustawione na 20 stopni :lol: Pierwsze co robili jak się problemy pojawiały to wystawialki furę na sprzedaż :P

Mój kumpel kupił E46 320i 150KM i po prostu po roku padła mu głowica, choć samochód nigdy nie widział LPG. Także bardziej o coś takiego mi chodzi. Chociaż z drugiej strony głowica może też paść w samochodzie już kupionym z LPG. Także w sumie ten argument należy pominąć ;)
john coltrane

Postprzez gasked » 30 Gru 2017 13:31

15 letni samochód = przygotuj się na wydatek zaraz po zakupie. Tam ma prawo coś paść. I jestem podobnego zdania jak koledzy wyżej. Brałbym bez gazu, pojeździłbym trochę i sprawdził jak to się ma.
gasked
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Dołączenie: 08 Gru 2017 12:44
Moje BMW: e36

Powróć do Spalanie & Paliwa alternatywne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości