Skocz do zawartości

Kiepska benzyna = szarpanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) Z tej strony Kinga, od soboty jestem w posiadaniu mojej pierwszej Bunieczki - E89 118d, 143km. :twisted:

 

Mam do Was pytanie odnośnie tankowania. Znalazłam w książce informację o tym, że zalecają lanie benzyny 95. Wcześniej, zanim przeczytałam tą informację zalałam 98 na Orlenie i było ok. No ale, później stwierdziłam, że skoro tak napisali w książce o 95... to spoko. No i dzisiaj poszło 95 do pełna. Zrobiłam trasę na 300 km i to, co się działo z tym samochodem to była masakra. Na jedynce szarpał, czwórka i piątka tak samo, jakby paliwo nie dochodziło. Przejechałam ponad 200 km i nagle jak ręką odjął, powrót do normalności. Na dodatek świecą mi się kontrolki od kontroli trakcji...

 

Jak myślicie, jedno i drugie może być powodem tego szarpania, czy po prostu dałam dup.. z wlaniem tej 95? :oops:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Kinga,

 

Czyli masz E87 polifta 118i z silnikiem N43B20 143 PS :) Ten silnik jest dośc specyficzny - trzeba dbać o niego bardzo. Jeśli chodzi o paliwo - to tak, zarówno w książeczce jak i na klapce wlewu jest napisane wyraźnie - zalecana benzyna to Pb95. Zalecają też paliwo z BP, aczkolwiek jest to pewnie reklama. Jak to jest z Pb98 to nie mam pojęcia, dopiero za rok zakupię E90 318i, mam jednak z tym autem do czynienia. Jest ono cały czas zalewane Pb95 z BP i zasadniczo chodzi jak należy, w trybie mieszanym z przewagą miasta pali ok. 8.0 L/100 km. Biorąc jednak pod uwagę iż jest to silnik o wysokim stopniu sprężania 12:1 oraz z bezpośrednim wtryskiem paliwa, to podejrzewam, że to może mieć różnicę. Jednakże auto jest zapewne wystrojone pod Pb95 i raczej to bym zalewał. Silnik posiada jednak czujnik spalania stukowego, więc nawet jak zalejesz Pb98, to on się dostosuje.

 

Co do szarpania.

Znany problem z N43 to cewki zapłonowe, objawem jest właśnie często takie szarpania podczas przyspieszania (widziałem to w tej 318i). Wywalają one jednak często żółtą kontrolkę check engine, więc skoro tego nie masz to być może to nie jest to.

 

Inną bolączką N43 jest czujnik NOx (czujnik tlenków azotu). Auto oprócz standardowego katalizatora posiada jeszcze katalizator NOx a za nim wspomniany czujnik NOx. I ten czujnik bardzo często lubi się psuć. Nowy kosztuje 1900 zł, niemniej jednak jest szansa na wymianę tego w serwisie, gdyż zarówno na cewki jak i na NOx była akcja serwisowa.

 

Ostatnią rzeczą, o którą ponoć warto zadbać to aktualizacja oprogramowania na to z 2011 roku. Wg relacji użytkowników operacja ta kosztuje ok. 520 zł w ASO i ponoć zapewnia płynniejszą pracę silnika i niższe spalanie. Więc jak masz auto z 2007-2010 to warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.