Skocz do zawartości

Butla do jazdy na wstecznym


Apis

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo można znaleźć w internecie dyskusji o tym co to jest butla do jazdy na wstecznym.

 

http://lpgmasters.pl/wp-content/uploads/2017/02/butla-do-jazdy-na-wstecznym-600x400-min.jpg

 

Myślę, że obrazkowo jest to dobrze wyjaśnione na http://lpgmasters.pl/butla-do-jazdy-na-wstecznym/.

 

Dużo gadania ale jakoś opinie są bardzo rozbieżne jak instalacja lpg dział kiedy zbiornk lpg do jazdy na wstecznym jest zamontowany.

Czy faktycznie butla do jazdy na wstecznym ma negatywny wpływ na to jak pracuje instalacja gazowa?

Moim zdaniem jak robi sie montaż lpg to warto zbiornik lpg zamontować poprawnie ale jak już jest ta butla do jazdy na wstecznym to przerabianie tego nie zawsze ma sens.

Chociaż na pewno nie zaszkodzi tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla mnie osobiście odnosi się to zdanie:

"Jednak kiedy mieszkasz powiedzmy w centralnej Polsce i na około jest płasko, a w dodatku wyrosłeś już z czasów kiedy każdego dnia musiałeś testować czy nadal samochód ma 10 sekund do setki to moim zdaniem możesz machnąć ręką na kierunek montażu wielozaworu. Tak samo jeżeli traktujesz samochód jako narzędzie do przemieszczania się miedzy domem, pracą, sklepem i kościołem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem kiedyś tak założone w 2.0T w Lagunie II

 

Dałem do poprawy gdyż:

 

1. Jadac pod górke przy ilośći gazu mniejszej niz okolo 15% przelaczal mi na benzyne

2. Przy bucie - nawet przy wyprzedzaniu - przelaczal mi na benzyne (tu nie chodzi o szalenstwa, ale o bezpieczenstwo)

3. Czasami tez podloga tam gdzie kolo jest pochylona - warto na to zwrocic uwage

 

i cos jeszcze ale zapomnialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
1 czyli teraz jak będziesz jechał z górki i miał mniej niż 15% gazu w zbiorniku i przejdzie na benzynę to znowu pojedziesz z reklamacją?

2 jak skończy sie gaz i przełącza na benzynę to też stwarza zagrożenie?

 

ad1. Co to za gorka musiałby być aby gazu w przewodach nei starczylo by do stoczenia się z niej (i po co dodawać gazu?) - generalnie takich sytuacji jest mniej albo prawie wcale...

 

ad2. Jeśli działa to dobrze to nie.

 

 

Chyba nie wiesz jak ciężko o dobrze ustawione lpg - szczególnie tu w Kuj-Pom.

Sam musialem kabel i robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowo montuje lpg od 2009 roku i uważam cały temat za przerost formy nad treścią i utrudnianiem sobie pracy korzyści tylko teoretyczne bo jak Jak wyłącza przy podjeżdżaniu gdy masz mniej niż ileś tam poprostu zatankuj.

Na podlasiu jest płasko problem nie występuje, ale ludzie naczytają się w internetach i a jak butla przodem czy tyłem a ja mam 120 KM to może grubszym przewodem, a może to, a może tamto.

Ale przecież jak skończy ci się gaz jadąc pod górkę to będzie taki sam efekt przejdzie na benzynę jeżeli to źle działa to cos zle ustawione nie ma potrzeby przewracać zbiornika

Co do ustawiania to u nas jeden prowadzi i skupia się na prowadzeniu a drugi ustawia i skupia się na ustawianiu samemu jest to niebezpieczne i nieefektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.