Skocz do zawartości

[E60 530i] Problem z LPG


Daze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam model e60 z silnikiem m54b30 i założoną instalacją gazową Landi Renzo. Od czasu do czasu pojawia się problem z LPG, a mianowicie potrafi się zacząć dławić na gazie. Problem występuje sporadycznie i wydaje mi się że w szczególności, gdy rozgrzany silnik trochę odpocznie po jeździe (np. postoi chwilę na parkingu sklepu gdzie wchodzę na zakupy). Odpala na benzynie, przełącza się na gaz i po parudziesięciu / paruset metrach przy podjeżdżaniu pod skrzyżowanie, gdy zaczynam wytracać prędkość zaczyna się dławić i gdy odpuszczę gaz, gasnąć. Uwaga, po wciśnięciu pedału w podłogę nie przekracza 2 tyś. obrotów i silnik dygocze tak jakby nie palił na wszystkich cylindrach. Po przełączeniu na benzynę dostaje kopa i wszystko wraca do normy. Dopiero po którymś przełączeniu benzyna/gaz zaczyna chodzić bezproblemowo na LPG.

Inna sytuacja w której mi się to objawiło, to moment w którym zatrzymuje się na skrzyżowaniu i chcę skręcić, przykładowo w lewo (wczorajsza sytuacja). Po tej stronie czysto, natomiast z prawej nadjeżdża auto, ale na tyle jest daleko że przy tej ilości kucy pod maską spokojnie da radę wyjechać. Jakież było moje zdziwienie gdy po wyjechaniu, wyprostowaniu kół i pedale gazu prawie na max zaczął mi się samochód dławić i za nic w świecie nie chciał przekroczyć 2 tyś obrotów i 40km/h (tyle się udało wyciągnąć przed awarią). Tylko moja szybka reakcja i przełączenie na benzynę uratowało mnie od wjechania mi w tyłek nadjeżdżającego samochodu. Strach pomyśleć co by było gdyby się to zadziało np. przy wyprzedzaniu TIRa na trasie, gdzie z naprzeciwka nadjeżdżał by inny samochód.

 

BTW instalacja cały czas na gwarancji, założona w serwisie "NAGAZ Stefanowski" w Łodzi. Serwis jednak nie widzi żadnego problemu. Sytuacja cały czas się powtarza mimo wymiany trzech cieknących wtrysków gazu. Auto 6 dni stało u nich i jak twierdzą, w trakcie jazd nie pojawił się im ten problem i nic nie mogą zrobić. Zastanawiam się czy biorą mnie na przeczekanie (gwarancja do połowy lipca)? Ja natomiast w międzyczasie przy każdym wyprzedzaniu mam nadzieję że problem w danej chwili nie wystąpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym Ci wizytę w alternatywnym serwisie instalacji gazowych, i sprawdzenie czy założyli Ci instalację zgodnie ze sztuką. Z tego co do tej pory dowiedziałem się o instalacjach gazowych są "warsztaty" i warsztaty ;) Stawiał bym przy tym na fachowców przez duże F.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.