Skocz do zawartości

530i vs 530d e60


polus134

Rekomendowane odpowiedzi

:search: :search: :search: :search:

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=153312

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=80824

 

Ja polecam benzynki również z LPG, gdyż diesle są często w złym stanie technicznym, zajeżdżone i mają spore wycieki oleju. Chociaż na plus duży popyt i podaż na rynku wtórnym.

Edytowane przez damascus7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Śmiało bierz 530d 231km ale wcześniej sprawdzając na kompie wtryski itp.oraz przebieg który możesz sprawdzić w serwisie.Wiadomo że w 3 litrowej benzynie mniej rzeczy jest które się psują ale za to olej pije jak szalona nie ma takiego kopa jak 3 litrowy dizel.Osobiście kupiłem dwa miesiące temu BMW E60 530d 231km oryginalny M pakiet i jestem mega zadowolony.Spalanie średnie w cyklu mieszanym przy spokojnej jeździe to 8l ale mam manual, automat +1litr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oczywiście wszystko zależy od tego gdzie auto bedzie używane , jeżeli miasto ewentualnie krótkie odcinki to tylko benzyna, a jeśli raczej trasy to jak się komu podoba.

Ja raczej kręcę trasy i gdybym chciał automat to "d" a gdybym chciał manuala to "i" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a ja się wypowiem bo miałem akurat oba te silniki (obecnie 530i 231KM)- i choć na 3,0d nie narzekałem wcale to bardziej polecam benzynę choćby ze względu na kulturę pracy silnika i ewentualne koszty naprawy.

I nie zgodzę się z przedmówcą, że benzyna nie ma kopa bo ustawiałem się kiedyś z czystej ciekawości na sprint z E60 3,0 218km co prawda- ale z 3-4 długości auta został odstawiony na 0-160km ;) ale to tylko taka ciekawostka. CO do spalania w trasie jadąc dynamicznie benzyną (ale bez zbędnych szaleństw) 8.5-9,0 l/100km to w porównaniu do 3,0d gdzie spalanie oscylowało w granicy 7,5-8,0 to żadna różnica

 

Na Twoim miejscu brałbym pod uwagę oba silniki i wybrał bardziej zadbany :norty: choć z mojej strony przewaga na korzyść benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.