Skocz do zawartości

silnik 220i a 323i - spalanie


Ghost1986

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje szukać, tematów o wysłaniu jest sporo na tym forum.

Przykład:

viewtopic.php?f=69&t=217416

10s szukania.

 

Tytuł też jest błędny

 

 

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem e46tki i nie wiem dokładnie co mam sądzić o kwestii spalania tych pojazdów jeżeli chodzi o silniki 320i 170 KM oraz 323i 170KM. ( Będę się posiłkował raportami ze strony autocentrum.pl )

 

Silnik 320i 170 KM

min średnie Pb-9,7 LPG- 12

maks średnie Pb-12,7 LPG- 16

min przy oszczędnej jeździe Pb-7,7 LPG- 9

 

Silnik 323i 170 KM

min średnie Pb-9,7 LPG- 10,4

maks średnie Pb-13,3 LPG- 13,4

min przy oszczędnej jeździe Pb-7,5 LPG- 10,9

 

Zauważyłem pewne istotne różnice przy tych 2 silnikach jeżeli chodzi o spalanie LPG ( 13,4 a 16 ) Generalnie to 13,4 to chyba jakiś kosmos bo Pb pali 13,3... nie wydaje mi się to realne ( chociaż nie ukrywam że nie jestem jakimś znawca samochodów ) W każdym razie przeglądałem dalej te raporty i silniki mocniejsze tj. 328i 193KM oraz 325i 192KM nie różnią się pod tym względem zbyt mocno. 328 maks średnie Pb 13,9 LPG 13 a 328i Pb 13,3 LPG 15,7. W mojej ocenie silnik o mocy 170 Km w zupełności mi wystarczy ale jeżeli różnicę są faktycznie tak małe to mógłbym rozważyć poszukiwanie mocniejszej jednostki tylko... nie wiem jak bardzo można się opierać na tych raportach? No i tutaj moje pytanie... Jaki silnik z w/w waszym zdaniem jest silnikiem najbardziej ekonomicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko jest dość względne :mrgreen:

 

Miałem 520i m52 spalał od 10 do 15l lpg

Mam 530i m54 wciąga od 11 do 19l lpg ale nie oszczędzam i jeżdżę dynamicznie.

 

520i miałem zadbane serwisowane i z niskim przebiegiem, 530i kupiłem z większym przebiegiem i zaniedbane. Spalanie na początku było kosmiczne (do 25 wchodziło po mieście), bo miało problem z DISA, oringami, podciśnieniem - wiek + przebieg robią swoje - guma parcieje i po kolei wszystko wymieniam i się uczę różnych ciekawostek, ale mam cierpliwość i zapał do takich rzeczy, powoli ogarniam ten burdel :)

 

Ale najlepszą ciekawostką był typ od którego kupiłem 530i, powiedział, że spalanie ( do tego w automacie) będzie mniejsze niż w moim 520i. Myślałem, że padnę na pysk pod wrażeniem tej teorii, twierdził, że większy silnik jest mniej wyżyłowany w tej budzie dlatego mniej pali :mrgreen:

 

BMW do oszczędnych nie należą na średnie spalanie 10-15 w tych silnikakch musisz być przygotowany. Chyba, że będziesz miał wszystko porobione i zregenerowany vanos, wtedy przy lekkiej nodze pewnie z 8-12 Ci wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.