Skocz do zawartości

Realne spalanie 325i i 320d


Fado365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozważam zmianę mojej 316i e46 na 325i/320d (150km). Mam troche czasu wiec chce wybrać najlepsze pod każdym względem. I tutaj moje pytanie. Jak to wyglada ze spalaniem 325i w LPG i jak wyglada spalanie 320d przy dynamicznej jeździe, cięższej ale rozsądnej nodze. Trasa 70% miasto 30%, ok 70-80km dziennie. Wiem ze cieżko porównywać diesla z benzyna czy gazem, ale chciałbym jakoś policzyć średnie spalanie. Do tej pory słyszałem ze 325i mogłaby palić miedzy 11-16 a 320d miedzy 4.5-7l. Dodam od razu ze dieselek byłby chipowany. Jak myślicie, ktore auto pod względem spalania bardziej by sie oplacilo jednocześnie mając frajdę z jazdy. Niestety nie mam żadnego znajomego z ww motorami, wiec cieżko mi to przetestować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kosztowo pewnie wyjdzie podobnie jeśli chodzi o porównanie spalania dizla i benzyny, taki spalanie jak piszesz mniej więcej powinno być. W benzynie w trasie jak nie będziesz cisnął to może do 8 zejdziesz.

 

Wybierz to co da Ci większą frajdę. Jak dla mnie kultura pracy 4 grarowego dizla w porównaniu do R6 w beznynie jest kolosalna na korzyść R6. A druga sprawa to same silniki - R6 wolnossące, praktycznie nie do ubicia, R4 dizel na turbinie, wtryskiwaczach, z EGR, dużo ciężej znaleźć niekręcony..

Poczytaj w dziale e46 i tam zadaj pytanie. A najlepiej znajdź ogłoszenia w okolicy i leć się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na kosztach przede wszystkim to zastanów się jak się ma utrzymanie R4 i R6. Samego oleju wchodzi więcej no i w benzynie musisz go wymieniać częściej. R6 z gazem wyjdzie ekonomiczniej jeśli chodzi o spalanie ale przeglądy i serwisy to już inna pólka cenowa. Za to dwulitrowego diesla ciężko znaleźć zadbanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

koszty serwisowania,olej+filtry są podobne,jeśli podajesz spalanie diesla od 4,5L (chyba tylko i wyłącznie w trasie,przy prędkości 90km/h) to spalanie benzyny przy podobnych założeniach nie powinno przekroczyć 8L,koszy napraw i ich częstotliwość zdecydowanie większa w dieslu,wiem z własnego doświadczenia bo na co dzień się tym zajmuję,ja nie jestem fanem diesla i wszystkich samochodów z tego typu silnikiem się pozbyłem,teraz mam tylko benzyny z których jestem zadowolony.

ps:miałem BMW 120D z automatem i w mieście zużycie paliwa nie schodziło poniżej 10L,w trasie 8L-przy dość dynamicznej jeździe,teraz zamiast jedynki jest z4 3,0 też z automatem i w mieście pali 16L,a w trasie nie wiem,myślę że około 10L,to oczywiście zdecydowanie więcej od diesla,ale dźwięk i wrażenia z jazdy rekompensują te minusy,no i nie mam problemu z turbiną,wtryskami i egr,a z tym bywały problemy wcześniej,jedynie na stacji benzynowej widziałem plusy diesla.

jeżeli lubisz diesla to nie mam zamiaru Cię do niego zniechęcać,każdy wybiera to co lubi,mam kilku klientów którzy jeżdżą BMW 2,0d i są zadowoleni,mimo napraw które czasami trzeba przeprowadzić,są też tacy którzy przeszli z diesla na benzynę i też są zadowoleni,chociaż nie znam nikogo kto przeszedł z benzyny na diesla,naprawdę nie chcę tu wychwalać silników benzynowych i krytykować diesla,ale wg mnie benzyna daje większą frajdę i trochę mnie kłopotów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsze slysze aby w wolnossacym silniku benzynowym olej szybciej sie zuzywal. Serwis olejowo-filtrowy wychodzi cenowo tak samo, a 60zl rocznie wiecej przy przegladzie to smieszna kwota.

Facety co ty za staroć wyciągnąłeś. Olej+filtry wyjdzie drożej w przypadku 325i, a 60 zł drożej za przegląd to w przypadku gdy mas zagazowana benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.