Skocz do zawartości

318i - 15l/100km nie za dużo?


robza

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na tym forum wiec witam wszystkich.

 

Otóż nabyłem 318i M e46 143KM z 2004 roku, nie cale 2 litry pojemności w automacie. I mam pytanie odnośnie spalania:

Do pracy mam ok 7 kilometrów i od poniedziałku do piątku głownie tylko trasa dom - praca - dom. Średnie spalanie wychodzi mi ok 15l/100km.

Profil trasy w z domu do pracy raczej 50 procent miejski 5 minut korka i ok 6 skrzyżowań z sygnalizacja.

 

Ten typ auta tak ma? Czy może z racji ze jest to pierwszy automat zmienić jakieś przyzwyczajenia lub technikę jazdy, czy może ręcznie zmieniać biegi na takim odcinku?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednie spalanie masz takie po wyliczeniu zuzycia paliwa na tankowanym baku czy na komputerze w aucie?

Wstaw kawalek kartonu tam gdzie jest chlodnica to bedzie taniej(przed chlodnice) oczywiscie tylko w okresie zimowym.

Ewidentnie niedogrzany silnik stad wysokie spalanie.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wstaw kawalek kartonu tam gdzie jest chlodnica to bedzie taniej(przed chlodnice) oczywiscie tylko w okresie zimowym.

KumatyWujku-takie racjonalizacje to robiło się za komuny w polonezie :duh:

Ewidentnie niedogrzany silnik stad wysokie spalanie.

Z tym się zgodzę :cool2:

 

Jeśli to Twoje pierwsze BMW z automatem to rzeczywiście trochę nauki i techniki i będzie coraz lepiej.

Opinie o tym silniku w połączeniu ze skrzynią automatyczną są kontrowersyjne-trochę za mała moc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli to Twoje pierwsze BMW z automatem to rzeczywiście trochę nauki i techniki i będzie coraz lepiej.

Opinie o tym silniku w połączeniu ze skrzynią automatyczną są kontrowersyjne-trochę za mała moc...

Po przesiadce z Laguny 1.8 nie narzekam.

 

Korci mnie jeszcze zmienić filtr powietrza, chociaż nie za bardzo się łudzę, poprzedni właściciel zapewnia że zmieniał w czerwcu przed NCT ( przegląd ) tak samo wydruki spalania po owym przeglądzie wskazują że silnik pracuje jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KumatyWujku-takie racjonalizacje to robiło się za komuny w polonezie :duh:

 

 

Od razu widac ze jestescie lokalni tubylcy nie bywali w swiecie :)

Caly czas wklada sie karton przed chlodnice w okresie zimowym i to do aut lepszych niz bmw…

W niektorych krajach jak np.kanada czy rosja(syberia),japonia mozna kupic specjalne oslony elastyczne nakladane na przednia czesc auta,niestety w europie takich brak w sprzedazy dlatego zaklada sie karton…

Jesli komus wstyd jezdzic swoim autem z pospolitym kartonem to mozna pomalowac go na czarny mat(ja np.tak robie) i cieszyc sie prawidlowo dogrzanym silnikiem.

W ten sposob dogrzewam swoje V6 3.6 L benzyna w JGC i sobie to chwale.

W tamtym roku zapomnialem wyposazyc 118d w ten wynalazek komunistyczny(?!) i zuzycia paliwa skoczylo do 12L/100 ON w miescie…

 

PS.Gimbazo karton zaklada sie gdy temperatura powietrza spada pomiedzy 0'c -5'c a bezwglednie wyjmuje powyzej 10'c.

 

PS" Link na dole pokazuje co sie stosuje w okresie zimowym w cywilizowanych krajach( na zdjeciu jest to wersja pokrowca bez zakrytej nerki ale w sprzedazy wystepuja rowniez wersje z mozliwoscia jej czasowego przykrycia na zatrzaski)

Taki cyckonosz chroni rowniez lakier przez odpryskami soli i kamieni ktore uderzaja w zimowym okresie w nasza maske np z plugow odsniezajacych.

 

http://www.autoanything.com/car-bras/73A3856A0A0.aspx

 

Inne marki radza sobie w zimie tak :

 

http://www.superskoda.com/images/Plasty/o2f-fbg-cvr2.jpg

 

http://www.lokari.fi/?s=t_talvisuojat&l=eng

 

http://eurowerks.org/showthread.php?t=46863&page=2

Edytowane przez KumatyWujek
MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się powtórzę przy prawidłowo działającym termostacie nic nie trzeba zasłaniać puki co żyjemy w Polsce a to jeszcze nie Kanada,Syberia czy Alaska poza tym czy to bmw opel czy skoda nie ma znaczenia karton jest dobry do rozpalania ognia w piecu szkoda dalej drążyć temat kartonika :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile procent osob wymienia termostat na nowy przed zima?

Ile procent osob kupuje porzadny termostat za 200-300zl?

Jaka jest srednia temperatura zima w kanadzie a jaka u nas w kraju?

Nie masz racji kompletnie a probujesz imputowac innym swoj poglad na sprawe prawidlowego dogrzania silnika :)

Kartonik(tektura) jest i bedzie gora jeszcze przez wiele lat bo jego cena wynosi tyle ile kosztuje wyciecie nozyczkami ksztaltu pod chlodnice i jego tam umieszczenie.

Myslisz ze przecietny czlowiek zwraca uwage na wyglad auta gdy jest -10 ?!

2 lata temu zdarzylo mi sie w Polsce odpalac samochod przy -34'C gdy w kanadzie bylo wtedy okolo -20'C.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile procent osob wymienia termostat na nowy przed zima?

Ile procent osob kupuje porzadny termostat za 200-300zl?

Jaka jest srednia temperatura zima w kanadzie a jaka u nas w kraju?

Nie masz racji kompletnie a probujesz imputowac innym swoj poglad na sprawe prawidlowego dogrzania silnika :)

Kartonik(tektura) jest i bedzie gora jeszcze przez wiele lat bo jego cena wynosi tyle ile kosztuje wyciecie nozyczkami ksztaltu pod chlodnice i jego tam umieszczenie.

Myslisz ze przecietny czlowiek zwraca uwage na wyglad auta gdy jest -10 ?!

2 lata temu zdarzylo mi sie w Polsce odpalac samochod przy -34'C gdy w kanadzie bylo wtedy okolo -20'C.

Jest jak jest absolutnie nie przekonasz mnie swoimi argumentami może innym ta opcja przypadnie do gustu ja mówię sam za siebie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie jestem temperatura zimą rzadko spada poniżej zera normalnie to jest od 5C - 11C.

Jakie powinno być położenie wskaźnika temp. cieczy chłodzącej po osiągnięciu optymalnej temperatury ? U mnie zatrzymuje się w połowie zasłaniając wskazówką ikonę termometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie jestem temperatura zimą rzadko spada poniżej zera normalnie to jest od 5C - 11C.

Jakie powinno być położenie wskaźnika temp. cieczy chłodzącej po osiągnięciu optymalnej temperatury ? U mnie zatrzymuje się w połowie zasłaniając wskazówką ikonę termometru.

pion kolego idealnie pionowo :cool2:

a czy podczas szybkiej jazdy ta wskazówka zmienia swoje położenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam tak samo - jeżdżę od tygodnia taką samą konfiguracją (318i 143km i automat) i też mam 15l/100 - zmierzone na dystrybutorze. Komputer w moim przypadku oszukuje i pokazuje jakieś 11,7-11,9.

 

Na razie szukam przyczyny, bo silnik generalnie wydaje się być ok. Wiem, że podcieka mi płyn z termostatu i mam błąd mapy temperatury, więc to pierwszy podejrzany i idzie w przyszłą sobotę do wymiany. Do tego pojawiają mi się błędy obydwu sond lambda, ale prawdopodobnie na zimnym silniku, bo kiedy jest nagrzany i skasuję błędy, to nie pojawiają się ponownie. Są widoczne dopiero po restarcie na zimno (tak przynajmniej podejrzewam).

Ale jeśli termostat nie pomoże, to pewnie będę wymieniał sondy i tak do skutku, aż zejdę w okolice 12l zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.