Skocz do zawartości

[E46] N42B18 + LPG po nocy odpala i gaśnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Z góry przepraszam ale jest to moje pierwsze BMW i mam je dopiero od 4 dni, więc moja wiedza na temat tych aut jest na poziomie raczej zerowym.

Problem wygląda tak:

Rano jak chcę zapalić auto (odpala się na benzynie - sekwencja) po całej nocy stania, autko odpala od razu po czym zaczyna się dławić/dusić/, telepie silnikiem, obroty spadają i po 3-4 sekundach od odpalenia auto gaśnie. Wystarczy wtedy zakręcić jeszcze raz, odpala znowu od kopa i chodzi idealnie. Miałem tak samo dziś rano i wczoraj rano. W niedzielę rano było okej, w sobotę rano też było okej. W ciągu dnia mimo że auto stoi np. 4-5 godzin nie odpalane problem ów nie występuje. Występuję tylko rano przy pierwszy rozruchu po nocy. LPG z tego co wiem to wtryski Hana i komputer Zenit Pro. Z tego co wiem poprzedni właściciel auta wymieniał pompę paliwa (około rok temu, znalazłem paragon na około 130 zł.). Jak myślicie co może być przyczyną?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% - źle wystrojony sterownik gazowy - wymusza naliczenie korekt długoterminowych nienormalnych dla zasilania benzyną, które są uwzględniane w dawce rozruchowej i procedurze afterstart w sterowniku benzyny. Stąd niepewny rozruch. Do wystrojenia - i powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawa - nieświadomie użyte zadziwiająco trafne słowo :)

 

Bez obaw, sterownik nie jest zepsuty, wystarczy poprawić mapy korekcji czasów wtrysku. Niestety problem w tym że mało który gazownik będzie potrafił to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.