Skocz do zawartości

BMW 330 E46 jaka instalcja LPG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam pytanie posiadam BMW 330 E46 i zastanawiam się nad zamontowaniem instalacji LPG, czy będzie mi się to opłacało i nie zmniejszy w dużym stopniu mocy ?A jeśli się opłacał to jaka instalacja jest najlepsza wiele osób mówi, że firmy STAG, czy jest ona godna polecenia ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

STAG wcale nie jest najlepsza, ale jest bardzo dobra i w całkiem rozsądnej cenie. Sam mam STAG 300 ISA2, wtryskiwacze HANA, reduktor LR IG1 SM i na hamowni na gazie 2 konie więcej niż na benzynie. Wszystko kwestia doboru podzespołów i poprawności wystrojenia.

 

Zanim zdecydujesz się założyć, najpierw napisz jaki zestaw ci zaproponowali, żebyś nie wpakował się na minę. Są gazownicy którzy lubią montować tak zwane "wtryskiwacze" pokroju RAIL do silnika pokroju M54 i kusić klienta okazyjną ceną :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stag jest w dobrej cenie to bym dyskutował, z dobrymi gratami kosztuje tyle co "bardzo droga" BRC.

 

U siebie mam BRC z żółtymi wtryskami i już właśnie minęło 60kkm na gazie i póki co nic się nie dzieje. odczucia z jazdy takie jak na benzynie.

 

Skoncentruj się raczej na dobry gazowniku, polecanym a on Ci graty odpowiednio dobierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy stag jest w dobrej cenie to bym dyskutował, z dobrymi gratami kosztuje tyle co "bardzo droga" BRC.

 

U siebie mam BRC z żółtymi wtryskami i już właśnie minęło 60kkm na gazie i póki co nic się nie dzieje. odczucia z jazdy takie jak na benzynie.

 

Skoncentruj się raczej na dobry gazowniku, polecanym a on Ci graty odpowiednio dobierze

Diabeł tkwi w szczegółach...

Założę się, że potrafię wskazać mankamenty zarządzania wtryskiem gazu w tym silniku realizowanym przez BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak osoba polecająca landi renzo do tego silnika wskaże mankamenty we wszystkich innych instalacjach

 

ma jeździć bez problemowo i to jest najważniejsze, ja twierdze że koło 100kkm cos trzeba będzie pomysleć o większym serwisie gazu, ale gazownik mówi że niekoniecznie, więc zupełnie inna półka niż np hany, które podobno są zajefajne i padają po 40kkm

w 3. aucie mam brc z czego druga beemka i są duże szanse, że w nastepnym też będzie brc, bo mi się dobrze, bezobsługowo na tym jeździ w takich kosztach montażu jak inne instalacje z dobrymi podzespołami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HANA w e46 330Ci przejechałem 40tys.km i rozjazdy tak samo małe jak po założeniu - sprawdzałem niedawno. Dostrajać nawet nie trzeba było. Z tym że jadą na jałowym 0,95 bara.

 

Instalatorzy od BRC mają dziwne tendencje do montażu 0,5-metrowych węży od wtrysków do nawiertów... Same wtryskiwacze są dobre, ale drogie. Osobiście zamiast brc dołożyłbym troszkę i założył Keihiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.