Skocz do zawartości

Paliwo ze Wschodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ktoś ma jakieś doświadczenia z paliwem z Rosji/Białorusi/Ukrainy?

Jak BMW na tym jeździ?

 

Jeśli chodzi o paliwo z UA to powiem ci że jest to jedno wielkie gówno.......nawet tankując prosto z dystrybutora pozniej się dzieją komedie.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli chodzi o paliwo bezpośrednio z ich stacji to spełnia dużo niższe normy niż Polskie dopuszczalna jest między innymi dużo większa zawartość siarki (ON) ogólnie na wschodzie nowymi dieslami się nie jeździ bo paliwo jest słabe i powoduje zbyt wiele problemów. Z benzyną jest lepiej ale również ma niższe normy niż nasze i w dłuższym okresie może być różnie zwłaszcza odradzam przy bezpośrednim wtrysku.

Ich rafinerie produkują również dobre jakościowo paliwa na Polskę a nawet Niemcy które są importowane ale są to inne produkty niż te sprzedawane na ich rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mieszkam niedaleko granicy z Ukrainą to trochę odpowiem. Jeździłem często po paliwo jakieś 5-6 lat temu.

Ukraińcy mieli benzynę 92 i 86 oktanów (na stacjach na których ja bywałem). Na 86 auto w ogóle nie chce jechać. Na 92 jeszcze jakoś jedzie ale jest mułowate. Lałem przez jakiś czas do Vectry. Na Polskim paliwie auto jeździło normalnie, na Ukraińskim brak mocy, większe spalanie o jakieś 2l/100km. Nie opłacało się. Nie wiem jak jest teraz, czy coś się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie poprawiło.Tankowalem ostatnio za parę hrywien tylko z konieczności aby do granicy dojechać i jak zwykle jakość benzyny sporo słabsza niż naszej.U nich się nic nie poprawiło aby nie poprawi no chyba że do UE ktoś wejdzie to może i normy się zmienia
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie poprawiło.Tankowalem ostatnio za parę hrywien tylko z konieczności aby do granicy dojechać i jak zwykle jakość benzyny sporo słabsza niż naszej.U nich się nic nie poprawiło aby nie poprawi no chyba że do UE ktoś wejdzie to może i normy się zmienia

 

Byłeś Bmw na UA??? respect.....

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polski pochodzę z okolic UA i powiem ci że tam strach przez granice golfem pocisnąć nie mówiąc już o Bmw:)

A tak czy inaczej paliwo z Ukrainy to syf......

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.