Skocz do zawartości

[EXX] Co dodać do paliwa aby zatrzeć silnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem często udaje mi się kupić benzynę w lepszej cenie niż na stacji. I u mnie na firmie ginie mi paliwo... Winnego nie idzie znaleźć wiec wpadłem na pomysł aby coś dodać do paliwa :8) Tylko nie wiem co :roll: Jakieś pomysły aby udupić złodzieja ? I wtedy któremu z moich znajomych padnie auto będę wiedział kto jest złodziejem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zatrzeć silnik ?o jaki silnik chodzi może oprysk na chwasty mocno agresywny tylko w ilulitrowych bańkach masz te paliwo

uschnie mu silnik i wyrwiesz chwasta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bańki po 20litrów ale teraz muszę trzymać je w piwnicy... Ale mam taką jedna 10 i chętnie coś bym do niej dolał i zobaczył co komu stanie auto. Aut jest wiele zasilane są benzyną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, woda się oddzieli, chyba że będzie jej duuuużo. Wtedy benzynka będzie sobie pływała po wierzchu.

Pigment jakiś od farb chyba. Nie wiem, nie robiłem nigdy takich kombinacji, więc tylko rzucam hasłami.

Nie wiadomo też jak mądry jest złodziej i jak szybko sprawę załatwia.

 

Ale nawet jak zauważy wodę, to zobaczy, że ktoś na niego czyha i odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwas siarkowy :mrgreen:

 

dokładnie musi to być coś mocno żrącego

apropo oleju ten kto by ci te 10 czy 20l zmieszanej benzyny podprowadził to musiałby tylko na tym paliwie jeździć żeby dym było widać bo wiadomo że w baku to się rozcieńczy no żadna woda nic mu nie da chyba że wlałbyś pół na pół ale to się nie zmiesza

Edytowane przez driverv8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójchloroetylen . Kiedyś mój ojciec miał 20 l tego specyfiku w kanistrze . No i zostawił to u znajomego w takim pomieszczeniu gospodarczym . Któregoś dnia ojciec chciał pożyczyć od niego auto . Niestety znajomy ojca powiedział mu że samochodu nie pożyczy bo zatarł mu się silnik . Jak się pózniej okazało podwędził tacie ten trójchloroetylen i zatankował sobie auto bo myślał że to benzyna . A że jest to bardzo suchy związek skutecznie zdemolował sobie nim silnik .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójchloroetylen . Kiedyś mój ojciec miał 20 l tego specyfiku w kanistrze . No i zostawił to u znajomego w takim pomieszczeniu gospodarczym . Któregoś dnia ojciec chciał pożyczyć od niego auto . Niestety znajomy ojca powiedział mu że samochodu nie pożyczy bo zatarł mu się silnik . Jak się pózniej okazało podwędził tacie ten trójchloroetylen i zatankował sobie auto bo myślał że to benzyna . A że jest to bardzo suchy związek skutecznie zdemolował sobie nim silnik .

 

a z kąd wytrzasnąć takie cudo ?

 

opis tego znalazłem:

Trichloroeten (nazwa handlowa: "tri"), CHCl=CCl2 – związek organiczny, chlorowcopochodna etenu (etylenu).

 

Ciecz bezbarwna, niepalna, o charakterystycznym zapachu. Temperatura wrzenia 87 °C, trudno rozpuszczalna w wodzie, dobrze rozpuszczalna w alkoholu etylowym, eterze dietylowym, benzynie.

 

Dawniej stosowany jako rozpuszczalnik tłuszczów: do ekstrakcji i odtłuszczania czyszczonych powierzchni (np. przed klejeniem czy malowaniem), obecnie zaprzestano go używać z powodu silnych właściwości narkotycznych.

 

Otrzymywany przemysłowo z acetylenu przez addycję 2 cząsteczek chloru, a następnie z tak utworzonego tetrachloroetanu, pod wpływem ogrzewania z wodorotlenkiem wapnia, następowała eliminacja cząsteczki chlorowodoru z utworzeniem trichloroetenu.

 

 

ale nie opłaca się tego kupować bo 100ml to ok6 zł a za litr ok 60z zł wyjdzie a oprysk chemiczny za tą cenę spoko wystarczy i zmiesza się z benzyną nawet pod kolor można dobrać :) i jeśli silnik będzie na wtryskach to napewno mu zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na te 10l benzyny kup kilka litrów oprysku typu roundup albo coś podobnego mocno agresywnego ma kolor podobny do benzyny wymiesza się ładnie na 10l myślę że 3l takiego cuda będzie dość czyli 7lbezyny i 3 oprysku.

to jest tanie za 5l ok 40zł wychodzi albo i taniej w dobrym rolniczym sklepie z środkami ochrony coś znajdziesz na pewno

mój znajomy tak diesla załatwił sobie nie chcący bo wlał 20 oprysku zamiast ropy pomylił bańki w nocy i pompa wtryski poszły na szmelc a w zbiorniku miał może ok 20l ropy i silnik stanął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ojej.

Kwasu dolej bo to pewna smierć silnika.

 

Kiedys też słyszałem , że jakis płyn do zmywania starego lakieru potrafi rozpuścić wnętrze gumowych przewodów paliwa i pozatykają się tym wtryskiwacze.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być i kwas tylko skąd weźmie parę litrów

a płyn do rozpuszczania starych powłok lakierniczych jest oczywiście dostępny tylko że za małą butelkę ok 700ml kosztuje ok 30zł i czy na kilkanaście lub 30l bezyny to coś da ?raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W sklepie gdzie kupuje bejce i lakiery kwas solny 38% i siarkowy jest dostępny i nie jest drogi.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ale temat :mrgreen:

Cukier i to najprostsze i najtańsze.

Najlepsze jest wapno do filtra powietrza tylko byś musiał wiedzieć kto to :mrgreen:

Tak mi teraz przyszło do głowy.Czy wapno miesza się w benzynie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS.Gorzej jak waha idzie na handel.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.