Skocz do zawartości

e34, 520i, 150 km, Problem ze spalaniem


Legionista84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od ponad miesiąca jestem posiadaczem BMW e34, 520i, 150 km, 92r, automat. Od razu po zakupie stara instalacja została wymieniona na nową - włoska sekwencja za która zapłaciłem 1700 zł.

Autem pojechałem do Holandii - 1700 km jazdy tylko i wyłącznie po autostradach - spalanie 12-13 l LPG (tempomat, 130 - 140 km/h), jak dla mnie bajka :)

Dojechałem do celu, zrobiłem kilkadziesiąt km po mieście i auto zaczęło szarpać, gasnąć na światłach, podczas jazdy też się zdarzyło że silnik gasł. Ogólnie chodziło na 4 gary, obroty wariowały, szarpało coraz mocniej i częściej. Takim rozklekotanym autem zrobiłem ponad 1000 km po mieście - spalanie 15-17 l LPG. Kolejne 1000 km znowu autostrady (powrót do polski) i spalanie 10-12 l LPG (tempomat, max 110 km/h). W polsce wymieniłem świece, izolatory cewki i jak ręką odjął. Silnik pięknie pracuje na wszystkie gary, nic nie szarpie, nie gaśnie, jest super. Pojechałem do gazownika, wyregulował, sprawdził i miało być ok a jest tak że teraz po mieście pali 20-25 l LPG!!! Wszystko chodzi jak trzeba ale spalanie mnie przeraża... Może ktoś wie w czym może być problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak spora różnica względem wcześniejszego spalania - wg mnie nieprawidłowa regulacja, być może do tego doszedł wpływ dziurawego wydechu - sonda w takiej sytuacji rejestruje większą ilość tlenu w spalinach i sterownik benzyny niepotrzebnie zwiększa dawkę benzyny lub LPG, w zależności od używanego w danym momencie paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.