Skocz do zawartości

Spalanie BMW e46 150km Automat


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jakie powinno byc spalanie e46 2.0d 150km w automacie?

 

Auto pali mi przy spokojnej jeździ po mieście 10litrów to normalne?

 

A na trasie przy prędkości 130-140 km auto pali mi 8,1L a komputer pokazuje że 5litrów

 

Nie wiem co mam o tym myśleć czy spalanie jest rzeczywiście takie i nie ma co patrzyć że pokazuje ze niby 5litrow pali czy cos jest nie tak ?

 

 

Prosze o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Mam identyczny model od 3 lat, też Touras. Moje doświadczenie ze spalaniem wygląda tak.

Latem po mieście z włączoną klimą na 17'' 225/45 na zbiorniku przejadę około 650 km. Jazda taka normalna czasami przydusze ale raczej wolno bo krótkie odcinki po 5 - 10 km i postój. Zimą ta sama trasa 550 km do 600 km na zbiorniku, tylko opony 16'' 205/55. Trasa jest już spoko. W zeszłym tygodniu na zbiorniku przy prędkościach 120-140 km/h zrobiłem 950km. Ale takie trasy rzadko jeżdżę. Na autostradzie przydusiłem to poleciał 220km/h licznikowe więcej nie chciał. Tak do 205 km/h dawał rade szybko potem już mu tak dobrze nie szło. Chętnie bym spróbował chipa ale boję się o skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na autostradzie przydusiłem to poleciał 220km/h

nie jechałeś przypadkiem z górki? wg producenta max prędkość dla 2.0d to 208km/h :D

 

e46 '99 2.0i

u mnie po mieście mam spalanie na poziomie 14-15l. do pracy mam 2km odcinek, więc to może być przyczyną. w trasie jadąc 110-130 komputer pokazuje mi 8,5-9,5l. jak mu dobrze przydepczę 10-12l. dzisiaj jechałem 90-110 ok 70km wyprzedzając kilka razy i pokazał mi 7l. niedawno rozpocząłem walkę z błedami lambdy, więc nie wiem jak to się ma do opisanych wyników ;) jak zwalczę to dziadostwo to edytuję ;)

natomiast instrukcja podaje, że 5-biegowa benzyna w mieście 12,5l, trasa 6,9

2.0d 5-biegowy w mieście 9,6, trasa 5,5l

niemożliwe staje się możliwe http://www.biuroprojektow.info/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie jechałeś przypadkiem z górki? wg producenta max prędkość dla 2.0d to 208km/h

 

Podejrzewam ze producent nie czyta prędkości z licznika jak ja, tylko GPSem. Stąd pewnie ta różnica, Te 220km/h to pewnie u mnie cos kolo 208.

 

Te automaty trochę sporo w mieście łykają, na trasie jest spoczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam to samo. Kupiłem ten automat trzy lata temu, ale byłem strasznie przeciwny. Zawsze mówiłem ze ostatnie co zrobie to kupie automat. Ale tera chyba już bym nie chciał manuala:) Ze pali więcej to trudno. Za wygodę trzeba zapłacić.

Widzę tnioj, że też jesteś z Koszalinka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie wg komputera w mieście pali 6-7, trasa 5-6... wszystko zalezy od ruchu i tego jak mi się śpieszy :P Wiadomo, jak się chce poszaleć to i 10 potrafi wziąć :D

Co może być odść istotne, od zawsze jeżdżę dieslami więc szybko się wsiadłem w ten silniczek - wszystko to kwestia tego jak operuje się gazem i samą skrzynią (czasem wystarczy depnąć mocniej na ułamek sekundy albo odpuścić żeby spalanie spadło o połowę)... w trybie sekfencyjnym sprawa jest jeszcze prostrza, chociaż wnerwia jego opuźnienie :/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A według komputera to mam podobnie. Jednak u mnie ma się to raczej słabo do realnego spalania. Dlatego podałem ile przejeżdżam na zbiorniku do zapalenia się rezerwy. Na rezerwie staram się nie jezdzić. Teraz jezdze tylko po miescie, to mój komputerek pokazuje 7-7,5 realnie mam 9-9,5. Na trasie Słupsk - Koszalin raz sobie jechałem dziadek mode dla sprawdzenia ile najniżej komputerek pokaże. Wyszło 4,7, ale straszna męczarnia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błedu komputera już się przekonałem jadąc na totalne zadupie... pokazywał 130km zasięgu a wskazówka poziomu paliwa już prawieleżała na dnie zbiornika (dawno nie miałem takie potrzeby odnalezienia wahostacji :D ). Teoretycznie na pełnym zbiorniku komputer pokazuje prawie 900km, w praktyce rezerwa zapala się już przy ok 700km :/ Chociaż czeka mnie dłuższa trasa i będę testował czy uda się przelecieć ponad 1k na baku :D W octavii która miała teoretycznie zasięg 900km zrobiłem 1300km (bez specjalnego cackania się z gazem i nie jadąc jak emerytka) więc wszystko jest możliwe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam,

Ja powiem tak . W tej konfiguracji automat 2.0d po mieście po zatankowaniu 20 litrow za 100pln przejedzie 170 lub 160 km. Za kazdym razem, a jezdze raczej spokojnie. Trochę dużo ,a komp pokazuje spalanie tak jak u kolegow. Wychodzi spalanie 12-13 litrow.. słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cierpię na ten sam problem :) Ja jeżdże codziennie do pracy z 7 km w jedną stronę, po drodze dziecko do przedszkola... Też przeważnie tankuję za 100 i reset przy rezerwie (do pełnego tanukję żonie 206 HDI bo ona jeździ 30 km w jedną stronę:P). Za 100 robię na miejscu 160-190 km - spalanie waha się od 9-11 l/100 :( W trasie niestety ciężko mi zejść poniżej 7/100 chociaż komp ostro pokazuje ok 5/100. W życiu się nie spotkałem z tak kijowym obliczaniem średniego spalania, stare Clio nawet liczyło idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Chcesz powiedzieć, że nie masz chwili zwłoki przy przełączaniu biegu, jak wszyscy?? To masz zepsutą skrzynie:)

 

Skrzynia chodzi jak złoto, opóźnienie pół sekundy to max. Zmieniam wyżej lub niżej i elegancko wchodzi kolejny bieg jak w normalnym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To dla mnie te pół sekundy to już za dużo. Ale poza tym to jest mój pierwszy automat i jeździ się nim naprawdę super. Zresztą nie po to mam automat żeby ręcznie zmieniać biegi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.