Skocz do zawartości

spalanie 540i


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja mam troche ciezka noge :) ciagel polożenie skrzyni na " S" lub zmiana reczna wiec spalanie srednie koło 16-18.

Ale jak zonka sie dorwie to ma calkeim przyzwoite 12-13.

 

Najbardziej to pali po miescie, na trasie nawet spadnie do 10-11 przy 120-140.

Jesli chodzi o spokojna jazde normalną bez szalenstw to 12-13 jest srednia to zrobienia. Mysle ,że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździłem jak ostatnia ciota zszedłem po warszawie poniżej 13l.

normalnie 17-18 l bez wzgledu czy PB czy LPG a wcale nieżałuję pedału.

na trasie średnio ok. 160 km/h do 13.5 l.

przy 120 km/h nie przekroczy 11.5 l

dodam,że przy skrzyni manualnej.

przy automacie trzeba dodać 1-1,5 l na Pb i ok. 3 l na LPG , nie wiem dlaczego ale jest różnica.

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Panowie wracając z Niemiec miejscowość Ratingen do granicy Zgorzelec jest wg Navi 723 km i zrobiłem to na jednym baku(rezerwa jeśli ktoś się orientuje zapaliła się przed tunelem),prędkość stała na tempomacie 130 km/h.Wg komputera spalanie wyszło 9,4 litra na 100 km.A po miescie trudno mi jest okreslic ile pali ,ale w granicach 12-14 litrów na 100 km,wg kompa aktualnie 11,8.Oczywiście jazda na benzynie- GAZ W BMW DLA MNIE PROFANACJA!!!!!!!!!!!Oczywiście to tylko moje zdanie!!!!!!!!!!!

Pozdro!!!!!

ps.

skrzynia 6 manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAZ W BMW DLA MNIE PROFANACJA!!!!!!!!!!!

 

Kolega pyta tylko o spalanie, a nie o Twoje zdanie o Gazie w BMW. Ten kto umie liczyć napewno założy gaz do swojego auta.

 

Profanacja, heh..... tak ale tylko gaz 2 generacji i w samochodach serii M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540 4.4 pali 12-14litrow w miescie ??

wjezdzasz do miasta, rezet kompa i robisz conajmniej 50km??

i bedzie mial mniej niz 14??

 

sorry ale kon by sie usmial, tyle to bedzie mialo moze 528 :)

 

chyba ze chodzi o miasto 10 tys mieszkancow 2x swiatla :)

to sie zgodze

 

albo wjazd do miasta bez rezetu

 

14-20 to taka srednia wartosc dla tego auta dla miasta, ale sklanial bym sie raczej na 18-20 i z tym sie licz jak jezdzisz w duzym miescie

 

chyba ze w waszych miastach jest malo swiatel i nie ma korkow, bo ja we wroclawiu moja 735 to ponizej 18 nigdy nie schodze

 

mialem 530v8 wczesniej i robilem nie mniej niz 17

a jeepem robie nie mniej niz 20

oczywiscie jak jezdze tylko po miescie w okolicach centrum a nie po przelotowkach (srednia z kompa max 20km/h)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę >JELITO<,ze trochę podniosłem Ci ciśnienie,ale tak jak napisałem to jest tylko i wyłącznie moje zdanie,co kto zakłada do auta to już jego sprawa.A tak po prawdzie Wałbrzych dziura nie to co Wrocek i nne duże miasta raptem parę skrzyżowań ze swiatłami korków mało itd itd.Ale żeby nie być gołosłownym zrobię dzisiaj reset jednego spalania, tego z trasy zostawię wyzeruję licznik i po umownych powiedzmy 50 km powiem wam ile wyszło wg kompa.Bardziej prawdopodobnym jednak testem byłoby wyjezdzic paliwo do końca zatankować powiedzmy za 100 zł i zobaczyć ile tak własciwie zrobi się kilometrów.

Pozdrawiam i przeprzaszam tych których uraziłem stwierdzeniem ,ze gaz w BMW to profanacja!!!!!!!!!!

ps.

Jelito kiedyś jak będę w Stalowej Woli to sam zobaczysz co pokazuje komp.Akurat mam W Chwałowicach i Stalowej Woli rodzinkę!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znow sie zaczyna.......

 

8 cylindrow, a kazdy ma 0,55 litra pojemnosci.

Juz nie chce mi sie pisać na nowo, ale posuwacie się do tego że zaniżacie nawet dane fabryczne !!!!! w spalaniu.

 

Ktoś sie pytał ile wciąga M5 5.0 ?

w miescie, wedłu testów gazetowych wychodziło 22 l/100km co da w jeździe typowo miejsciej ok. 30l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam!

A po miescie trudno mi jest okreslic ile pali ,ale w granicach 12-14 litrów na 100 km,wg kompa aktualnie 11,8.skrzynia 6 manual

 

Coś mało, 12l-13l/100 to ja mam w 2,0 24v - w warszawie :)

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARIO nie porównuj tych dwóch silników twoj żeby jezdził dynamicznie musisz deptać w pedał non stop a w naszych silnikach lekkie depnęcie i autko odjeżdza.Ja nie twierdzę że silnik 4,4 litra to oszczędne auto to tylko moje obserwacje na temat spalania!

Nawet w książce obsługi spalanie w jeżdzie mieszanej jest w granicach 12,1-12,4 miasto oczywiscie 17,7-18,0 z manualem.Tak jak napisałem wczesniej kasuję srednie spalanie ,średnią prędkość i wieczorem podam Wam co wyszło.Szkoda że mam połowę baku bo wyjezdził bym to paliwo zalał 10 litrów i zobaczył ile po miescie zrobiłbym km na tym paliwie.Ale to napewno zrobię dla świętego Waszego i mojego spokoju!!!

Pozdro!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oj Marcin napewno pali mniej i to dużo od Twojej 735 i dlatego Cię boli!!!!!!!!

Zaraz zapodam obiecane fotki narazie przed testem!!!!!!!!!!

Pozdro!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oj Marcin napewno pali mniej i to dużo od Twojej 735 i dlatego Cię boli!!!!!!!!

Zaraz zapodam obiecane fotki narazie przed testem!!!!!!!!!!

Pozdro!!!!!!!!!!

 

w cale mnie nie boli, trzymajmy sie jedynie faktow

 

jak mniej palic moze silnik w miescie ktory na trasie uzyskuje 2l wiecej?

w to akurat nikt na tym forum nie uwierzy ze 540 pali miej jak 735 w miescie

 

 

http://img60.imageshack.us/img60/5046/dsc002681mj.jpg

 

byla srednia 80km / h

wiec sobie pojezdziles a potem wjechales w miasto

 

a to co pokazales to nie jest realne spalanie w miescie dla 540, nie robi sobie jaj :)

 

 

ja dla testu badalem kiedys ile najmiej pali mi auto, to spalilem 8.5 litra na trasie, ale trasa to nie miasto, w duzych silnikach v8 dysproporcja miedzy miastem a trasem jest bardzo duza

Edytowane przez Marcin978
http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a jaką ty masz średnią jezdząc po mieście jak znam swój samochód to coś koło 40-50 km/h.To akurat jest po trasie jutro będą nowe tylko samo miasto i zobaczysz wtedy jaka jest srednia!!!!!!!

Wcale nie mówie że będzie to 12 litrów bo jak narazie zrobiłem 30 km i jest 16,7 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wroclawiu wszedzie sa swiatla, odcinek gdzie mozesz jechac ze srednia 50 to jest max 500 metrow, a i tak musialbys sie rozpedzic do 80 zeby na tak krotkim odcinku miec srednia 50,

 

potem stajesz, czekasz, masz korek, podjedziesz troche, znow czekasz bo ci minely swiatla potem masz 200metrow rozpedzasz sie do 40, potem znow swiatla, potem masz kolejne 500 metrow, to mozesz sie rozpedzic do 60 :) no i taka jazda jest w miescie...

 

ci co z wroclawia i jezdza po miescie to wiedza ze nie da rady uzyskac sredniej 40km/h

 

wiec moja srednia nie przekracza 25km gdy poruszam sie w miescie, a zwykle 20km/h

a jezdze glownie w miescie, w samym centrum mam mieszkanie i wszystko zalatwiam w centrum miasta

wiec dokladnie wiem ile auto pali gdy sie jezdzi non stop w miescie

szczegolnie w porze 8-19 gdzie ruch jest bardzo duzy przez prawie caly czas

 

i moje spalanie dla miasta to 17-19litrow, gdy nie ma bardzo duzych korkow

acz jezdze normalnie, nie zwracam uwagi na spalanie, moze dalo by sie z litr, dwa uszczknac :)

 

na trasie jak bardzo sie staram 8.5 litrow jak sie nie staram 10, extremalnie 11l jak czesto robie kickdowny i wyprzedzam

 

nie ma sily zeby 540 w tych samych warunkach spalila mniej, nawet z manualem, moim zdaniem zwykly tryb automatyczny (nie S) bardzo oszczednie dozuje obroty i bardzo szybko przelacza biegi przy minimlanych obrotach i watpie czy w manualu dalo by sie to zrobic efektywniej

 

najlepiej sugerowac sie spalaniem na trasie i wziasc pod uwage ze spalanie w miescie w extremalnych warunkach moze dojsc do x2 spalania na trasie

Edytowane przez Marcin978
http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin przeczytaj dokładnie co było wczesniej napisane !!!!!!!!!!!!!

To jest dokładnie tak jak piszesz jutro będzie sama jazda po Wałbrzychu!

I nie ma się co pieklić kolego!!!!!!!!!!!!!!

Wiem dokładnie,że w-ch to nie WW czasami tam bywam!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin się nie przejmuj, bo tu jakiś czas wylatuje ktoś z takimi rewelacjami....

Wałbrzych poza tym jest rozciągnięty, długie proste, świateł nie za wiele.

 

Ale ja też porobie zdjęć :) hehehehe

zobaczycie wtedy ile pali bandyta 540 iM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No i właśnie spalanie jest mniejsze niż w innych dużych miastach.Zresztą jaki miałbym powod mówić ,że 540 to samochód małolitrażowy i spala mniej od malucha heh :mad2:

Zaraz zapodam Wam obiecane fotki musiałem wstać rano i w największym naszym ruchu pojezdzić autkiem,zrobione jest jakieś 70 km

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img162.imageshack.us/img162/8401/dsc002791qm.jpg

Edytowane przez piotriviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.