Skocz do zawartości

spalanie 540i


Rekomendowane odpowiedzi

Dla ciekawostki moja bmka przy 110 km/h i takiej ciaglej jezdzie spala 8 litrow a to zasluga skrzyni automatycznej z nadbiegiem,chyba wszystkie automaty to maja w e39 bo moja 523i automat tez miala ten overdrive.Ale za 2 tyg. bedzie juz z gazem.2350 euro kosztuje tutaj taki gaz do v8 dla ciekawostki:)

Z jakim znowu nadbiegiem? normalnie masz 5 przelozen, w manualu przy 540i jest 6 w pozostalych 5

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zatem tak.. w e39 540iA skrzynia posiada nadbieg.. na 4 biegu mozna juz licznik zamknac a na 5tym przy 160km/h ma dopiero 2900obr. ,policz sobie ile pojedzie przy 6000obr. i powiedz mi ,ze to nie jest nadbieg.. pozdrawiam

Ano wcale nie musi to być nadbieg, może mieć inne przełożenie dyferencjału. Najlepiej mieć bezpośrednie przeniesienie napędu (w starych skrzyniach było to sprzęganie wałków wejścia i wyjścia, nowe pewnie mają podobnie) na biegu na którym się najwięcej jeździ (tak się mi przynajmniej wydaje). Układ multiplikatora (nadbieg) i reduktora o większym przełożeniu (dyfer) jest o ile mi wiadomo gorszy niż dwa razy reduktor mniejszymi przełożeniami. No chyba że gdzieś jakieś specjalne wzgledy powodują że warto pakować się w multiplikator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, moja E39 540i manual pali w mieście 20L/100km przy stosunkowo "normalnej" jeździe.

Normalna - zmiana biegu na wyższy w przedziale 2.2-2.5tyś obrotów/min, od czasu do czasu dynamiczniejsza jazda (marzyciele próbują wciskać się na "zwężkach" :)).

Średnia prędkość z jaką przejeżdżam 300km po mieście to około 45km/h.

Jeżdżę po Białymstoku, bardzo rzadko stoję w korkach.

Silnik w dobrej kondycji tak samo jak układ paliwowy itd. - "Bawarka" robi 100-200km/h w 14sec.

Opony rozmiar OE 225/55 R16. Paliwo 95Pb Shell/BP.

Spalanie wyliczone z dystrybutora, a nie komputera pokładowego ;)

Podsumowując - chcesz jeździć V8 4.4 licz się z tym, że to co napisali w instrukcji obsługi nie mija się z prawdą (18-19L/100km).

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Moja manualka paliła tak jak u kolegi w poprzednim poście. Wywaliłem wnętrza przednich katalizatorów i po dniu jazdy, szarpaniu i dopasowywaniu mapy zaczęła palić około 17 l. przy normalnej mieście i dostała takiego kopa jak na początku. Do tego jak ktoś chce się pobawić niech zacznie zmieniać biegi tak aby nie przekraczać 2 tys. obrotów a 6 już przy 60 km/h. Podczas jazdy miejskiej nie będziecie odstawać od innych wózków a spalanie spadnie do nieco ponad 15 l. Dodam,że jeżdżę po Warszawie. Oczywiście mówię o jeździe a nie staniu w korkach :D
czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje byłe e34 3.0 v8 w 5 biegowym manualu, jazda po Gdańsku w godzinach szczytu przy agresywnej jeździe z pod świateł ok 16l PB

 

Teraz jeżdżę e36 2.0 24V i spalam ok 12-13l PB .

 

Czy V8 spala takie ogromne ilości na biegu jałowym? Proponuję test.

 

Każdy niech włączy na OBC funkcję Spalanie chwilowe podane w litrach na godzinę.

 

e36 2.0 spala mi ok 1,7l/h gdy stoję w miejscu.

 

Niech ktoś sprawdzi ile spali v8 stojąc w miejscu (rozgrzany do temperatury roboczej) .

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie , wynika z tego , że rozbieżności w spalaniu są efektem różnych stanów technicznych samochodów (różny stan i firma sond lambda , przepływomierzy , drożność katalizatorów , zużycie silnika , stan i regulacja rozrządu).

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
ja posiadam 540i i wcale tak jak piszą że po mieście 15 to śmiać mi się chce ja poruszam się tylko po mieście to mniej jak 18l nie zszedłem a przy pedale w podłoge to i 24l

Nie wiem co w tym śmiesznego. Ja jeżdżąc po Łodzi mam średnio 15litrów, jak nie wjeżdżam do centrum to się nawet 13-14 uda. Choć ostatnimi czasy bliżej mi do 17-18 ;]

Koła wąskie zimowe, 16 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.