Skocz do zawartości

Spalanie manual e46 320Ci vs 325Ci vs 330Ci.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym usystematyzować pewne informacje :) Sporo czasu spędziłem nad poszukiwaniem informacji na forum o różnicach w spalaniu trzech silników podanych w temacie. Dane na jakie natrafiałem są dosyć rozbieżne (wiadomo, zależą od stylu jazdy, warunków). Jednak uśredniając, jak do tej pory wyszło mi, iż w normalnej jeździe miejskiej (powiedzmy powyżej 500tys. mieszkańców), w godzinach szczytu spalają one odpowiednio:

320Ci: 11,5-12

325Ci: 12,5-13

330Ci: 13-13,5

Chciałbym skonfrontować te dane z doświadczeniem samych kierowców powyższych aut (przypominam: w warunkach jazdy miejskiej, najlepiej około godzin szczytu: rano 7-9 oraz później 14-18).

P.S. W przypadku 320Ci chodzi o silnik M54 B22.

Edytowane przez mac34252
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: przez ostatni miesiąc mam jazdę następującą:2,5km i przerwa 20minut.I tak jakieś 10 razy.I wynikiem tego jest takie nie inne spalanie.Miesiąc wcześniej poruszając się w miarę normalnie - o ile jazda w Poznaniu jest normalna- było 12.Latem będzie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest mniejsza niż podałeś na początku tematu. Moja spala 14-15 LPG lub jakieś 12-13 benzyny. Maksymalnie wyszło mi 15,5 LPG w Warszawskich korkach.

 

Różnica mocno się pogłębia przy stylu ekstremalnie dynamicznym - wtedy 330Ci osiąga większe prędkości zanim zaczniesz hamować. Osiągnięta większa prędkość = zużyta większa ilość paliwa, a dystans od świateł do świateł pokonany taki sam. To samo przy prędkości maksymalnej - 320Ci przy pełnej mocy spala 85 litrów na godzinę co przy 235km/h daje spalanie 36l/100km, a 330Ci przy pełnej mocy bierze prawie 120 litrów na godzinę co przy 260km/h daje 46l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
...320Ci przy pełnej mocy spala 85 litrów na godzinę co przy 235km/h daje spalanie 36l/100km, a 330Ci przy pełnej mocy bierze prawie 120 litrów na godzinę co przy 260km/h daje 46l/100km.

Jeśli te dane pochodzą z jakieś strony www. mógłbyś podać link czy wskazać pdf...? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miasto Kraków, godziny szczytowania :D : 12,8-13,2L

średnio: w proporcjach 70% trasa od 100 do 140 km/h i miasto dynamicznie 30% - 9,8/10,5L

 

Dzisiaj przymuszony okolicznościami (żonę po operacji kręgosłupa wiozłem do domu), trasa 60 km, prędkość od 60-80km/h - 6,5L:

 

http://img838.imageshack.us/img838/702/igwt.jpg

 

PS.

 

Kierowców tirów, pana w ładzie samarze przepraszam za prawy pas :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że też mam za sobą kilka bardzo wolnych tras, przejechanych z tempomatem praktycznie całą drogę.

 

Tempomat 70km/h, komputer 6,3l/100km, spalanie LPG 7,11l/100km

Tempomat 80km/h, komputer 6,5l/100km, spalanie LPG 7,42l/100km

Tempomat 90km/h, komputer 6,8l/100km, spalanie LPG 7,89l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Posiadam e46 2.2 (2006 rok) i po mieście spala mi 10.5~10.7 przy zróżnicowanej jeździe. Raz depnę, raz smarkam.

W lipcu jadę nad morze z dolnego śląska do Pobierowa. Ktoś może podrzuci ile może taki silnik spalić?

Dodam że będę jechał max 130 na tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.