Skocz do zawartości

szerokość opon a zużycie paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

E60 2.0d 215 450 mod


Zima 17 245 45 przod tyl


Trasa 6.5 Miasto 8.4


Lato 19 245 35 przód 19 255 35 tył


Trasa 6.3 Miasto 7.0-7.1


Nie wiem jakim cudem ale na zimowkach auto palilo o dobra 1 litre wiecej.

Nawet opony o tym samym rozmiarze, ale róźne modele - firmy etc. mogą powodować różnice w spalaniu.


Kiedyś po przesiadce z opon X na GY Efficient Grip auto wyraźnie dłużej się toczyło, przez co też z pewnością lżej miało utrzymać prędkość = mniejsze spalanie.

 

No jest to prawda , co mówisz, bo miałem zimówki tył Michelin, a przód Pirelli opony 2 różne modele 245 45 plus dodatkowo sa to stare opony majace 5 lat. Na felgach 17.


Natomiast letnie mam Continental ten sam model przód tył nowe opony jedynie przód 245 35 ,a tył 255 35. Na felgach 19. Na tych nowych oponach jest spalanie strasznie niskie.

b28nl6U.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A skąd genialny pomysł na tyle na 255/35? W promocji były?

Od 2 ton ładuje się 275? Co to za durna zależność, nawet nie pytam o tok rozumowania. Masz nalepkę jak dla dziecka narysowaną, to się do niej stosuj a nie na nowo fizykę wymyślasz i to lepiej od sztabu 100 inżynierów z Bawarii.

Na oponach się nie oszczędza. Kup jednakowe felgi i wsadź jednakowe opony jak nie chcesz marnować kasy na 275 na szerszej tylnej feldze.

Już w BMW oszczędzanie na oponach nie przystoi.

Pomijam polski przegląd, ale w niemieckiego TUV byś nie przeszedł. Przy stłuczce - rzeczoznawca. Inne obwody kół, inna wysokość tyłu względem przodu, inaczej to działa na xDrive (jak ktoś ma) i prowadzenie. Można w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd genialny pomysł na tyle na 255/35? W promocji były?

Od 2 ton ładuje się 275? Co to za durna zależność, nawet nie pytam o tok rozumowania. Masz nalepkę jak dla dziecka narysowaną, to się do niej stosuj a nie na nowo fizykę wymyślasz i to lepiej od sztabu 100 inżynierów z Bawarii.

Na oponach się nie oszczędza. Kup jednakowe felgi i wsadź jednakowe opony jak nie chcesz marnować kasy na 275 na szerszej tylnej feldze.

Już w BMW oszczędzanie na oponach nie przystoi.

Pomijam polski przegląd, ale w niemieckiego TUV byś nie przeszedł. Przy stłuczce - rzeczoznawca. Inne obwody kół, inna wysokość tyłu względem przodu, inaczej to działa na xDrive (jak ktoś ma) i prowadzenie. Można w nieskończoność.

 

Tu pytaj czemu sprzedają tylnie szersze fele. Dokladnie te z aukcji kupilem. Opona skoro minimalnie szersza felga tez musi być szersza. Na moje wszystko ok. Opony do tych felg dobrali mi nowe w sklepie. Jeździ sie na nich świetnie. Polecam do e60.

https://allegro.pl/oferta/felgi-19-bmw-e39-e60-e61-e65-e66-f10-styling-128-10459927245

b28nl6U.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.