Skocz do zawartości

Zapytanie o spalanie E46 318i sedan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

 

Znajomy chce zakupić E46 318i w sedanie lata 1998 - 2000, prosił abym wśród fachowców się dopytał jak jest ze spalaniem tego auta w terenie miejskim ? Jeździ głównie po mieście (Warszawa=korki) , czasem tylko trasa - powiedzmy raz na miesiąc. Chodzi oczywiście o spalanie auta śmigającego na benzynę, bez gazu. Rozpatrywał też 316i ale tutaj chyba nie ma super opinii ten motor a i spalanie pewnie podobne do 318i, prośba o odpowiedź..

 

 

Dzięki z góry , Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

znajdzie się parę osób, które chwalą się spalaniem tego modelu gdzieś w tym dziale. Od siebie mogę powiedzieć, że jazda po mieście to okolice 10. W korkach nie zejdzie niżej. Poza miastem, zgodnie z przepisami circa about 6,8, a jak chcesz więcej to wiadomo że spali. :wink:

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie on też śmiga niby w korkach ale jest spora droga do pracy kiedy jedzie trasą na gdańsk , tak więc trasa szybkiego ruchu raczej , więc jak pali Ci 8 litrów gazu to na benzynie ciut mniej nawet powinien :) Dzięki raz jeszcze za opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,29 średnia z 16 tys. km. 8-10 l/100 km w Krakowie, za miastem udało mi się kiedyś zejść do 6,34, ostatnio jazda na klimie z Krakowa przez lubelskie na Mazury to 6,5. Z powrotem na pełnym palniku z klimą 7,6.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja mam 1.8 143km w trasie pali mi srednio 6l a w trybie miejskim ok 8l.. na pelnym baku w trasie zrobilem 1000km...wiadomo moze spalic wiecej jesli ktos ma ciezka noge ;]

 

No właśnie bmwlukas, zmieniałeś coś w oprogramowaniu silnika czy chodziło Ci może o 318i (pojemność 1995 cm3) ale w BMW serii 3 model 318i E90 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W E46 są dwa silniki o oznaczeniu 318i. Pierwszy to do 2001 roku 1.8 a drugi to 2.0 o mocy 143 KM. Ten drugi pali z pół litra mniej, ale dynamikę ma wiele lepszą niż ten pierwszy. To nowsze 318i jeździ lepiej niż stare 320i (porównanie 318i po lifcie do 320i przed liftem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie do tematu :D

 

Panowie, jakieś nie do końca dobre info tu wypisujecie na temat 318stek -E46! :)

Tak więc w E46 318i tz. od roku 1998-2001 wychodziły 318i o mocy koni 118KM i o pojemności silnika 1895 więc to nietypowy silnik 1,9 benz .

A od roku 2001-2005 wychodziły 318i o mocy koni 143KM i o pojemności silnika 1995 .

 

Moja dziewczyna jeździ tą 318i 118KM na LPG spalanie w mieście 10,5-12l gazu a na trasie 8,5-9,5l gazu. Oczywiście dużo zależy od tego kto jaką ciężką ma nogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

u mnie w 2.0 143KM spalanie wyglada mniejwięcej tak: trasa tempomat 130-140 ok 8l, mieszany jakies 9,5 a miasto(korki, ssanie) obecnie mam 12,5l

Ale mam wrażenie że komputer zaniża trochę spalanie (na pewno w trasie o jakies 0,5l) reszty nie sprawdziłem jeszcze.

Dodam jeszcze, że jeżdze tylko na nonPB 98

Edytowane przez lajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E46 są dwa silniki o oznaczeniu 318i. Pierwszy to do 2001 roku 1.8 a drugi to 2.0 o mocy 143 KM

Bzdura.

Radzio, 316i rzeczywiście spali tyle samo, a jeśli kolega lubi trochę przycisnąć, to nawet więcej, niż 318i.

Widzę, że niekitórym udaje się pobić i tak już zaniżone wartości fabryczne :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jak pisałem 6,34 l/100 km. Ale to była tzw. jazda na kropelce, za miastem, w trasie i z ominięciem dużych miast (choć z rowerami na dachu i z pełnym bagażnikiem). Tylko że bardziej reprezentatywne jest spalanie średnie (8,3 l /100 km), lecz znowu należy wziąć poprawkę na to że mam lekką nogę (ha, jaki coming out, nie?). Silniki BMW są bardzo wrażliwe na styl jazdy i zdarzało się że potrafiłem w mieście osiągnąć wynik rzędu 12 litrów.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
miałem na poczatku 318 1.9 motor w coupe okazalo sie ze 12 litrow gazu, kupilem bo balem sie spalania duzego bylo to moje pierwsze bmw w tej chwilimam 328 e46 ipali mi 2-3 litrów wiecej .318 na poczatku wydawalo mi sie ze ma spoko osiagi do czasu gdy kolegi 328 nie wsiadłem morał z tego taki ze 5 zl drozej ale jaka radosc z jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.