Skocz do zawartości

Zanim zamontujesz LPG w BMW przeczytaj


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Objawy takie, że sterownik LPG będzie przerzucał na benzynę przy butowaniu. A jeśli gazownik obniży w sterowniku dopuszczalny próg temperatury gazu, to nie będzie przełączał na benzynę, ale przy spadku temperatury gazu z reduktora do wtryskiwaczy będą szły krople fazy ciekłej, co spowoduje bardzo silne wzbogacenie mieszanki, wypadanie zapłonów w cylindrach i ryzyko uszkodzenia katalizatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bmw e36 touring automat 1997 zalozylem inst.gaz. przy stanie licznika 225000 i nawet nie wiem jakiego producenta, gdyz w mojej okolicy był tylko jden "gazownik" wiec nie wybrzydzałem brałem co dawali i placilem ile chcieli ( z tego co pamietam ok.2800zl.)

Obecnie mam na liczniku 350000km i tylko jeden raz wymienilem filterek gazu . Zadnych innych problemow,najmnieszego zużycia oleju (5W40) Tankuje tylko w markowych duzych stacjac.

Poza klockami ,tarczami i ostatnio amortyzatorami zero jakichkolwiek problemow z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

od czterech lat jestem posiadaczem E70 3.0 si , od trzech lat szczęśliwie zagazowanym taką instalacją:

STAG 300-6 PLUS/isa2, 6xHana zielona, 2 X Zavoli, przewody FARO 8mm, w zasadzie jestem zadowolony z tej instalki a niedawno nabyłem E65 745 z 2002 roku i też chciałbym go wyposażyć w inst.gaz. czy ktoś może mi podpowiedzieć czy pozostać przy tych gratach co mam w X5 czy może coś innego wstawić ??

pozdrawiam Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zavolaki nie dadzą rady w 745. Tu będziesz potrzebował dwa AC R01 czerwone albo dwa LR IG1 SM albo ewentualnie dwa Prinsy, ale to już drogie reduktory. Wtryskiwacze mogą być HANA, ale z niebieskimi dyszami. Sterownik STAG plus jest okej, ale wersja 8-cylindrowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.