Skocz do zawartości

530d jakie SPALANIE???!!!!


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie vortex5 :wink:

 

Dodaj sobie do danych producenta z litr i wyjdą Ci realne spalania.

 

dopoki mialem 530dA touring, musialem dodawać do tamtych danych jakies pol litra

 

Wszystko się zgadza. Mieścisz się w widełkach które podałem. Ale ok. 9L/100km dla 530dA Touring to bardzo dobre miałeś przepały. Może jeździłeś w większości po dobrych drogach albo jak emeryt w kapeluszu? :wink:

 

mialem 7.5 w trasie i około 12 w mieście :) w trasie spokojna jazda, głównie w nocy (czyli bez korków i wyprzedzania traktorów itp), a w mieście raczej normalna jazda, korki światła itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wlasnie zakupilem w Hiszpanii E39 530d z 2001 roku. Samochod z przebiegiem 179000km wniesamowitym stanie. Mam na mysli ze jest bardzo zadbany a poprzedni wlasciciel ktory go mial od nowosci widac palal do niego prawdziwa miloscia. Wiec, tuz po zakupia tak jak kazdy swiezy nabywca zrobilem mu test na najnizsze mozliwe spalanie na trasie przy w 95% stalej predkosci 110km/h na dystansie dokladnie 58km. Po wyzerowaniu licznikow spalania komputera przejechalem okolo 2km przez trzy rotundy jednak bez zatrzymywania sie po czym wjechalem na autostrade. Uzywalem tempomatu aby jak najrzadziej dotykac pedalu gazu. Przy wolniejszych lukach delikatny hamulec i przyspieszanie +´sem tempomatu na kierownicy. Po 58 kilometrach nie moglem uwierzyc w wynik ktory osiagnalem. A jest to 4,6L !!! Liczylem na 6L no moze 5,8L Ale nie 4,6! Wiem ze to nie ma sie nijak do normalnej jazdy ale zadziwiajace jest to ze w ogole mozliwe przy 3 litrowym silniku. Wiec moje minimalne spalanie to 4,6L. Normalna w miare dynamiczna jazda na autostradzie to 6 - 6,5L. A w miescie wiadomo ze zalezy to od wielu czynnikow. Jest to 7 < w nieskonczonosc hehe..No moze nie ale zaloze sie ze znajdzie sie artysta co przepali pewnie i z 18L. LoL. Pozdrawiam, wciaz bedac w szoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem w Hiszpanii E39 530d z 2001 roku. Samochod z przebiegiem 179000km wniesamowitym stanie. Mam na mysli ze jest bardzo zadbany a poprzedni wlasciciel ktory go mial od nowosci widac palal do niego prawdziwa miloscia. Wiec, tuz po zakupia tak jak kazdy swiezy nabywca zrobilem mu test na najnizsze mozliwe spalanie na trasie przy w 95% stalej predkosci 110km/h na dystansie dokladnie 58km. Po wyzerowaniu licznikow spalania komputera przejechalem okolo 2km przez trzy rotundy jednak bez zatrzymywania sie po czym wjechalem na autostrade. Uzywalem tempomatu aby jak najrzadziej dotykac pedalu gazu. Przy wolniejszych lukach delikatny hamulec i przyspieszanie +´sem tempomatu na kierownicy. Po 58 kilometrach nie moglem uwierzyc w wynik ktory osiagnalem. A jest to 4,6L !!! Liczylem na 6L no moze 5,8L Ale nie 4,6! Wiem ze to nie ma sie nijak do normalnej jazdy ale zadziwiajace jest to ze w ogole mozliwe przy 3 litrowym silniku. Wiec moje minimalne spalanie to 4,6L. Normalna w miare dynamiczna jazda na autostradzie to 6 - 6,5L. A w miescie wiadomo ze zalezy to od wielu czynnikow. Jest to 7 < w nieskonczonosc hehe..No moze nie ale zaloze sie ze znajdzie sie artysta co przepali pewnie i z 18L. LoL. Pozdrawiam, wciaz bedac w szoku.

 

Jeszcze sprawdz przy dystrybutorze ile jest w rzeczywistości. Moj komputer np zaniża ok 0,6 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

530d 2001 saloon automat

 

z domu do pracy 8km w jedna mańke spalanie 9.2,

 

trasa tempomat 130km/h spalanie 7.5 ltr

 

Komputer pokazuje idealnie,bez roznic..auto tankowane tylko Angielskim V,-power..

Spalanie mierzone w letniej temperaturze..

 

Dopisze ze w korkach,swiatla na zimnym silniku pali 12 ltr..

 

Tempomat 120km/h 6.4 ltr

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja zauwazylem ze lepiej jechac 160 niz 140... :twisted: przy 140 pali mi prawie 8l a przy 160 7,2l-7,5l

cyklem mieszanym(wiekszosc w miescie) 10l musi spalic.

120km 6,5l

najczestrza dluga trasta: Polska- holandia przy predkosci 140-160km 7,5l(lepiej jechac szybciej=160)

jak dla mnie bomba.

a tak btw. spalanie na poziomie 4,5l spoko ale na krotkim odcinku prostej przy 90km

generalnie uwazam 530d za super oszczedne przy takiej mocy i wszystkie inne silniki i silniczki sie w d**** chowaja :D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Witam, moje BMW e39 sedan 1999 rok automat pali w miesie 11.5 - 12l czy to normalne? Vo wydaej mi sie ze nie.

 

uważam że jak najbardziej normalne

mój 530d touring automat małe odległości 12 l i nie ma bata

nie ma co szukać że czy coś nie tak ,też tak myślałem ,ale te wszystkie posty o spalaniu 7l to chyba na rozgrzanym silniku i jazda jak dziadek 80 letni w okularach -10 ;)

kurcze kupiłem 3 litrowego potwora to musi swoje zjeść

nie ukrywam że ostatnio to też chciałem sprawdzić ile zejdę z jak najmniejszym spalaniem ale po 10 km dałem sobie siana i gaz w podłogę :D i przyjemność z jazdy wróciła

miałem fokusa 1,8 tddi i spalał mi 7 litra i nie miał mocy :lol:

BMW ma 3 litrowy silnik i zapas mocy swoje musi palić i basta

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje BMW e39 sedan 1999 rok automat pali w miesie 11.5 - 12l czy to normalne? Vo wydaej mi sie ze nie.

 

uważam że jak najbardziej normalne

mój 530d touring automat małe odległości 12 l i nie ma bata

nie ma co szukać że czy coś nie tak ,też tak myślałem ,ale te wszystkie posty o spalaniu 7l to chyba na rozgrzanym silniku i jazda jak dziadek 80 letni w okularach -10 ;)

kurcze kupiłem 3 litrowego potwora to musi swoje zjeść

nie ukrywam że ostatnio to też chciałem sprawdzić ile zejdę z jak najmniejszym spalaniem ale po 10 km dałem sobie siana i gaz w podłogę :D i przyjemność z jazdy wróciła

miałem fokusa 1,8 tddi i spalał mi 7 litra i nie miał mocy :lol:

BMW ma 3 litrowy silnik i zapas mocy swoje musi palić i basta

pozdrawiam

 

 

Potwierdzam..12 l/100 mi pali przy odległości 5 km(tyle mam do pracy),przy nagrzanym 10l po miescie,w trasie srednia miałem przy prędkości 130km/h na liczniku,120 nawigacja srednia była 5.9 na tempomacie(500km autobahny)predkośc 190-200km/h spalanie 10.5-11.5l prędkośc maksymalna 235 licznik/nawigacja 225,komputer pokładowy 227km/h..:)nudziło mi sie w trasie..heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Czytałem gdzieś opinie na temat spalania 3,0d w e39 że mniej spala od 2.5tdsa a po waszych opiniach widze że to nieprawda... Mi w miescie spala około 7,5 l przy spokojnej jezdzie do 1900 tys - 2000 tys na obrotomierzu a jeśli tak do 2500-2700 to 8,5-9 w miescie a trasa wychodzi wogóle bajecznie opowiem dwa wypad

- Trasa łacznie 380 km 2x160km prędkość 100-120 km/h wyszła 5.3 sprawdzałem w funkcji komputera obc przez ilosc paliwa w baku wyjezdzałem miałem 50,1 litrów w baku wróciłem było 29,9 ale w jednym miejscu stałem w korku z kilometr

- Trasa nad morze dwie osoby pełny bagaznik i troche gratów z tyłu 820 km czasem chwilowe postoje 2x410 km predkosc tak 110-120 czasem na tempomacie ale był odcinek około 12 km że przycisnełem do 180 km/h wracajac do domu stałem w korku około 20 km ciagłe ruszanie itd (wypadek) to na taka trase spaliła 46,5 litra do daje spalanie koło 5,6.. Wiec niezgodze sie z tym że 3 litrowe e39 palą mniej od 2.5 tdsa :)

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/540/GXkz5A.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/674/HflcC3.jpg

Zapraszam do galeri mojej e39

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=202486

Moja była bmw E36

http://imageshack.us/f/545/image1181.jpg/ Galeria mojej bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, E39 530d Touring 2000r ostatnie tankowanie wyszło tak:

przejechane 415 km z czego około 45% trasa zatankowane 32litry ( tankowałem nawet na tej samej stacji i na tym samym dystrybutorze)

czyli wyszło około 7,7 l/100km no w przybliżeniu 8l/100km.

Ale to mój pierwszy test na spalanie więc może się jeszcze wszystko zmienić.

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dokładam dane:

530d po lifcie (2001) e39 touring dane z 2,5 lat:

zima miasto, korki (Kraków) max 8,7 L/100km

średnio 7,4 L/100km (tankuję przeciętnie 65L po 880km)

min (wakacje) 6,4L/100km

PS nie jeżdżę, jak taksówkarz, ale czasami bardzo dynamicznie. Silnik bierze 100ml oleju/rok. Stosuję ceramizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a co tam odkopię e39 530d sedan 99 automat z fis-a wychodzi 80km/h 4,1 l , 100km/h 5,0 l , autostrada 140km/h oscyluje w granicy 6,0 l

miasto nigdy nie przekroczyłem 10 l średnio 8,5l

zastanawiam się ile to będzie paliło jak wywalę automat

zaraz będzie raban ,że bardzo zaniżam ale miałem audi s6 c4 z silnikiem pb 4,2 l v8 avant i tam przy prędkości 110 km/h fis potrafił zejść poniżej 9l pb , auto było w gazie i potrafiłem utrzymać spalanie 13l lpg tankowania do pełna więc nie ma mowy o jakimś wielkim przekłamaniu a trasy były polska-uk i w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam kombi (jest cięższe) i z automatem, jeżdżę 80% duże miasto z dużymi korkami, 20% cykl mieszany po pobliskich miasteczkach i wioskach, i 10% autostradki.

 

A oto moje spostrzeżenia:

lekka noga miasto: 11-12 l/100km

lekka noga wioski: 7-8l

lekka noga autostrada (130-140 km/h) 7 - 8,5l (w zależności od temp, opon, natężenia ruchu itd..)

 

dynamiczna jazda miasto: 13-14l

dyn na wioskach: 12l

dyn na auto (180+ km/h) 13-14l (oczywiście niemieckie autostrady)

 

głównie polskie paliwo (akurat najbliżej mam do statoila).

Średnia długodystansowa 10,8 l/100km

Minimalnie udało mi się przejechać ok 500 km ze średnią 6,4 l/km (tempo na 90 odpuszczane pod górkę i dodawane z górki) ale może był dobry wiatr ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

Mam turaska z 2004r 530d w automacie - miasto trasy po ok 15km bardzo często w korkach wyszło realne pod dystrybutorem 11,8l/100km. Jeżdżę lewym pasem, więc wynik bardzo mnie zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w dieslach często słyszy się o znacznym zaniżaniu spalania, w benzynach - bardzo rzadko. Zmierz tankując do pełna przed i po przejechaniu trasy - będzie dokładny wynik.
świecko-dunkierka kierowca i auto zapakowane po brzegi na zbiorniku paliwa jeżeli nie przesadzam z pałowaniem po wyżej 150 km/h nigdy mi się rezerwa nie zaświeciła wskazówka schodzi na 15-12 l. ps , 11.8 zaraz po skasowaniu fisa i ostrej jeżdzie po mieście w typie 0-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.