Skocz do zawartości

E46 330/328/325 spalanko bez ściem


kombajnik

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko chłopaki, coraz bardziej przymierzam się do kupna BMW i na 90% padnie wybór na E46. Przed zakupem chciał bym trochę bardziej poznać spalanko silników wymienionych w temacie tj 3.0 / 2.8 / 2.5

 

 

Wypisujcie proszę wersje Waszego silnika + miasto w jakim mieszkacie (będe sobie mógł wyobrazić korki :D) i jakie spalanie w mieście :) bo w 90% jezdze po miescie.

Wiem że spalanie zależy od kilku czynnikow tj umiejętność jazdy, styl jazdy, kondycja silnika itp ale chodzi mi o to by ogólnie zebrać info. Póki co według moich zbiorów wynika że e46 330 pali 12-13 benzynki / 100km chciał bym jeszcze troszke więcej info dozbierać przed zakupem :)

 

W autku oczywiście będę planował założyć instalacje LPG - nie bójcie się, zrobi to profesjonalista i nie pokrzywdzi silnika :-) będzie tak samo mlaskał LPG jak PB :twisted:

Pozdrawiam i mam nadzieje że wkrótce przyłączę się do Waszego grona szczęśliwych posiadaczy BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj to co będzie w lepszym stanie, nie napalaj się na konkretnie, którąś wersję silnikową.

 

Aktualnie po mieście, które przekracza wszelkie granice przyzwoitości jeśli chodzi o korki, a mianowicie Warszawie przy odcinkach rzędu 10km na raz mam spalanie ok. 14l/100km. Na takie spalanie też powinieneś się nastawić przy każdym z tych silników, bo różnice są znikome - zakładając jednakowo zdrowe motory, przy dosyć zakorkowanym mieście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką sprawdzoną wielokrotnie metodę tzn biorę dane fabryczne i do nich doliczam ok 15-20% aby uzyskać realne spalanie :cool2: Wyniki takie jak podaje producent również są do osiągnięcia, jednak po mieście musiałbyś śmigać w kółko :wink: omijając korki i nie studząc silnika, a na trasie turlając się za ciężarówkami najlepiej z górki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj to co będzie w lepszym stanie, nie napalaj się na konkretnie, którąś wersję silnikową.

 

Aktualnie po mieście, które przekracza wszelkie granice przyzwoitości jeśli chodzi o korki, a mianowicie Warszawie przy odcinkach rzędu 10km na raz mam spalanie ok. 14l/100km. Na takie spalanie też powinieneś się nastawić przy każdym z tych silników, bo różnice są znikome - zakładając jednakowo zdrowe motory, przy dosyć zakorkowanym mieście...

 

14l w korkach w miescie ? dla mnie OK ... mieszkam w miescie ktore liczy 50tys mieszkancow i korkow nie ma a do pracy mam 7km w jedna strone to nawet liczmy te 13l benzyny + ~25% więcej = ~16,25l gazu * 2.82 cena lpg/litr = 45,825 zł/100km

dla mnie okej biorac pod uwage ze volvo v40 t4 200koni bralo mi tyle samo a mercedes w203 c180 2.0 129KM żłopie 13.5-14l gazu /100km a toczy się (zreszta po danych dotyczacych spalania według producenta najsłabsza wersja czyli ta c180 pali więcej niż c230 kompressor) wiec znow sie potwierdza to ze mniejszy silnik niekoniecznie mniej pali, chodz nawet jakby mniej palil to wole dorzucic te 4-5 zł na 100 kilometrach i miec calkiem inny komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawe, ale np jak by tak wziac (zwlaszcza w zimie) autko odpalic w garazu na 1-2 minuty by zlapalo lepsza temp i szybciej na gaz wskoczylo to by wyszlo taniej.

 

W obecnym aucie jakie posiadam zalanie benzyny za 100zł wystarcza mi do zrobienia ~750 km czyli 2 tankowania LPG z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane katalogowe nie "kłamią" są po prostu wyliczane według ściśle sprecyzowanych norm które w normalnym życiu są nie do odzwierciedlenia :cool2: .

Mam przed nosem katalog z 2010 roku i wynika z niego że bmw 330i z 272konnym silnikiem spala średnio 7,2 l/100km :norty: jeżeli tak jest w rzeczywistości to już nie mogę się doczekać jak będzie mnie stać na te auto bo podobne ilości droższego diesla spala mi skromne e46 320d 150KM....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Lesznie - miasto 67tys luda - korków nie widać :wink:

Moja jazda codzienna to 11km w jedną strone do pracy + powróti czasem troche po miescie.

Wcześniejsza E46 323 melex paliła mi przy takiej jezdzie 16L gazu.

2 lat temu jak miałem urlop na świetą to przy minus 10-15 stopniach przy odcinkach 3-5 km po miescie bunia mi spaliła 20-21L gazu :cool2:

Teraz mam E46 330 tylko manual i turasa no i tez mi przy takiej jezdzie srednio pali 16L gazu :cool2:

Na dłuzszej trasie - np nad morze, paliły mi też podobnie ~10,5 - 11L gazu - prędkości do 130 przy wyprzedzaniu

Zazwyczaj jazda normalna - rzadko pedał w samej podłodze.

A i jeszcze jedno, nie uznaje upalania :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunie kupiłem od goscia z forum juz z instalką.

Instalacja nie jest może jakis top ale daje rade - Solaris, reduktor mam już zmieniony na Unigas-a tylko wtryski są do wymiany - Valteki :oops: ale gośc na nich jezdził 2 lata i tylko raz robił regeneracje :wink:

Ogólnie jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valteki potrzebuja ponownej kalibracji co 10k km

A rozkalibrowane czym sie objawiają?

W poprzedniej buni tez miałem niestety czerwone valteki i tak jak obecna auto jezdziło i nic sie nie działo, ale zaznaczam - ja nie jezdze na wyscigi, aczkolwiek jak do dusze do dechy to idzie - nie ma jakis dziwnych objawów itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.