Skocz do zawartości

TDS - spalanie 12 litrów to normalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie czy to normalne ze TDS pali 12 do 13 litrów ON w cyklu miejskim gdzie nie przekraczam 2,5 tys obrotów?Skrzynia manualna. :mad2: Wiem ze mam niedziałajacą pompke paliwa w baku czy to moze być powodem? Jeśli nie to prosze o jakieś wskazówki jaki powód że tyle pali. Dzieki, Pozdrawiam Lukas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, jak w temacie czy to normalne ze TDS pali 12 do 13 litrów ON w cyklu miejskim gdzie nie przekraczam 2,5 tys obrotów?Skrzynia manualna. :mad2: Wiem ze mam niedziałajacą pompke paliwa w baku czy to moze być powodem? Jeśli nie to prosze o jakieś wskazówki jaki powód że tyle pali. Dzieki, Pozdrawiam Lukas

 

to jest zupelnie normalnie

jak sie wydziczam to nawet 18 umie

a jak normalnie to 11

ponizej 11 nigdy nie zszedlem w miescie

na trasie nawet 6,5

dodam, ze automat

 

e34 tds to potezne auto, jak czolg

ekonomizer pieknie pokazuje co sie dzieje podczas ruszania czy przyspieszania

jakos nie wierze, ze w korkach to auto potrafiloby spalic 8

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no tak, tylko audi w wersji fwd to taczka, os tylna wyglada jak w furmance, a tylnym kolem zakrecisz jak jest na podnosniku tylko. Nie mam nic do audi ale fwd nie trawie, dlatego i tak wole TDSa ktory pracuje jak bawarska r6 masakrujac pod tym wzgledem klekota z audi.

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zimę, Kraków to nie jest miosto gdzie są dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na krzyż, a jeżeli robisz do tego krótkie odcinki w częstych korkach to dla TDS-a 12l/100km w takich warunkach to dobry wynik. Ci wszyscy którzy mówią, że ich auta po mieście spalają 8l to oszukują sami siebię :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 525 tds E-39, po warszawie przy dynamicznej jeździe 9.5 do max. 10 litrów w lecie .w zimie dochodził do 11 litrów, czasami do 12 ale raczej wyjątkowo.na trasie do 160 km/h około 9 litrów, powyżej 10. do 10.5 litra.

nigdy więcej.

jeżdziłem nim przez 4 lata od 146 tys.km do 234 tys.km. :twisted2:

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw tds to niewypał mała moc niby 145 ale w porównaniu z audi 2,5tdi to niema bmka żadnych szans jeśli chodzi o dynamike jazdy i spalanie

 

OK, Ok, szacuneczek i pytanie: dlaczego do omegi, range rovera i paru innych wciskane były TDS BMW, a nie TDI VW, mimo, że droższe i R6, a nie R4?

 

BTW, diesle VW mają tyle kultury pracy, co lump śpiący na ławce w parku.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszość TDI faktycznie strasznie rechocze i terkocze.( V10 TDI nie miałem przyjemnosci słyszec) . O porównywaniu tych silników z M50B25 wzgledem kultury pracy nie mówmy bo to troszke nie fair dla TDI :wink:

co do porównania Audi A4 2.5 TDI z E34 525i 24V - jesli chipowane z 150 KM na 180 KM to dalej nie da rady. Jesli ze 180KM na 210 KM - bedzie ciut szybsze. Ale i tak dla sprawiedliwego porównania trzeba postawic obok A4 chipowane 325i 24V :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uczciwie porównać oba silniki to należałoby ten wspaniały silnik audi włożyć do auta o podobnej masie co BMW z tylnym napędem i bez czipowania bo TDS też można czipować, wtedy byłby jakiś obiektywny wynik co do spalania i przyspieszeń bo na temat kultury pracy nie ma dyskusji :BMW :cool2: AUDI :mad2: Pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to moj pierwszy post na forum wiec chce sie przywitac, jutro postaram sie zaprezentowac moja beemke w galerii :twisted:

 

ale zeby nie robic offtopa to do dyskusji ze swojej strony dodam tyle ze tds w tym starciu ma jeszcze jedna przewage - a mianowcie cene w stosunku do nowego v6 2.5l TDi.

no i ma ukochany rwd a nie badziewny fwd... no chyba ze myslimy o quattro ale tu koszta znowu rosna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniura318i: ale ja nie do konca sie z toba zgodze, co do tds vs tdi mozna dyskutowac, to na peno nie mozna powiedziec ze audi ma lepsze diesle. BMW posiada jeszcze 530d a audi w sowim a6 nie stety ale zostaje ze swoim 2.5 TDI mocno w tyle i to pod kazdym wgledem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak.TDS nie ma porównania do 2.5V6TDI nawet jeśli chodzi o kulture pracy i osiągi o zużyciu paliwa nie wspomne trasa do 120km/h około 6l,przy około 180km/h 8litrów,miasto od 9 do 10 zależy od buta.Więc nie porównujcie tych silników bo to przepaść :duh: TDS to jest stary kondon :mrgreen: .Ale jeśli chodzi o awaryjność to TDS wygrywa.Jak BMW to tylko w benzynie to jest moje zdanie. :twisted2: :cool2: .Chyba ,że 3.0 ,ale to już inna historia :twisted2: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie czasy sie zmieniaja i teraz BMW zaczeło robic silniki diesla na odpowiednim poziomie . padajace pompy to juz historia . VW i AUDI nie sa juz konkurencyjne pod wzgledem awaryjnosci w grupie aut 3 letnich . :!: co do spalania to moj tds pali na trasie 6,5l i wcale nie trzeba sie oszczedzac . na miescie potrafi sobie i 12l zabrac ale to automat no i te 1500kg +110kg jak sam jade :lol:
Nie ma tego złego co by mi dobrze nie wyszło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.