Skocz do zawartości

330d duze spalanie !!!!


drozdziu84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje rady! kupilem pare tygodni temu Bmw 330d sport,auto,02r :D .Autko wspaniale sie prowadzi,silnik pracuje bez zarzutow.Troszke niepokoi mnie spalanie.Na trasie jest OK 6,5-8 litrow zalezy od predkosci,ale miasto powyzej 13L/100km?????.

Podzielcie sie swoimi opiniami,jakies rady od czego mozna by zaczac sprawdzac???

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od sprawdzenia auta pod komputerem.

Poza tym spalanie to temat rzeka, miasto miastu nie równe trasy też. Masz 3 litrowy silnik ile być chciał żeby Ci auto paliło ?

Jak masz automat do tego krótkie odcinki jeździsz w dodatku w korkach to nic dziwnego ze tyle pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pojade najpierw na kompa go sprawdzic...

pytam dlatego ze czytalem na roznych forach i z tego co pisali to spalanie 330d powinno sie miescic spokojnie w 11L/miasto przy normalnej jezdzie.w mojej jest 13-15

Miasto mam spokojne praktycznie w korkach nie stoje.Do pracy mam 5 min silnik nawet temeratury dobrze nie moze zlapac,troche krecenia sie autkiem po pracy i to wszystko....

pojade na kompa i zobacze co mi powiedza

dzieki

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pojade najpierw na kompa go sprawdzic...

pytam dlatego ze czytalem na roznych forach i z tego co pisali to spalanie 330d powinno sie miescic spokojnie w 11L/miasto przy normalnej jezdzie.w mojej jest 13-15

Miasto mam spokojne praktycznie w korkach nie stoje.Do pracy mam 5 min silnik nawet temeratury dobrze nie moze zlapac,troche krecenia sie autkiem po pracy i to wszystko....

pojade na kompa i zobacze co mi powiedza

dzieki

.

 

No to tak jak kolega wyżej Ci napisał, krótkie odcinki = wysokie spalanie, silnik nie osiąga nawet temperatury pracy (nie wiem czy to zdrowe dla diesla tak swoją drogą...)

Także Twoje spalanie jest jak najbardziej realne - podobnie ma mój znajomy w 330d e90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na E90 to tym bardziej dużo bo E90 ma nowszy silnik i spalanie w nich jest mniejsze. Mam znajomego co ma E60 530d i ma spalanie na poziomie 8 - 9 litrów w mieście, ale jeździ spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na E90 to tym bardziej dużo bo E90 ma nowszy silnik i spalanie w nich jest mniejsze. Mam znajomego co ma E60 530d i ma spalanie na poziomie 8 - 9 litrów w mieście, ale jeździ spokojnie.

 

Tak tylko podawanie spalania w mieście ma taki sens jak... cięzko mi to nawet z czymś porównać, wszystko zależy od natężenia ruchu, przebytego dystansu, itp, za dużo zmiennych czynników aby w ogóle podawanie spalania w mieście jako WZORCOWEGO miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak wiec podawanie że "podobnie ma mój znajomy w 330d e90". Też jest jak wrócenie z fusów bo technika jazdy dwóch kierowców jest pewnie inna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Może ktoś jeszcze sie pochwali ile jego 330d pali? Zastanawiam się nad 330 i mnie to ciekawi

 

mi 320d pali od 7-7.5

Ale zeby było śmieszniej to 3.0d z bmw uchodzi za najoszczędniejszy silnik 3 litrowy diesla w tej klasie

 

a przypominam że nie ma co sie szokować i np audi a6 c6 ( mam osobiscie w rodzinie i zdażało mi się pomykać ) pali w miescie 14 litrów i sam szukałem w sieci porównania i innym na forum audi spala tak samo , wkoncu naped na 4 koła + automat no i dobrze ponad 200 koni wkoncu 3 litrowy diesel

 

a swoją drogą jak wyglada kolegi jazda po miescie ? bo u mnie to troche jakbym sie bawił w rozpędzanie i hamowanie bo ledwo rusze , wrzuce 2 , 3 i hamuje >

nieraz szkoda przyspieszać i wtedy szczególnie w zimie nie ma mowy na odcinku 5-10 km ( bo szybciej bym na nogach doszedł ) uzyskać średnie spalanie niższe niż 10l w 2.0 i to tylko 136km a jesli kolega ma tylko takie odcinki po miescie np ze względu na prace to sie nie ma raczej co dziwić kiedys bawiłem sie w kasowanie kompa podczas jazdy w korku i pokazywał mi 39.5 a jedynie podjezdzałem po 2 metry . po wyjezdzie z miasta drastycznie zuzycie średnie spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Podbijam,

 

u mnie również przy temperaturach w okolicy zera krótkie odcinki po mieście (3-5km) dają spalanie ponad 13l wg wskazania komputera przy spokojnej jeździe (średnie spalanie mierzone na dystansie ponad 100km).

Oprócz tego występuje falowanie obrotów również na ciepłym silniku. Czy ktoś borykał się z takimi problemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie, spalanie w automacie ok 8 do 8,5l przy spokojnej jeździe do 100km/h. Tyle pokazuje komputer, oraz wyliczone przy tankowaniu po przejechanych km.

Jeden z użytkowników forum stwierdził, że to i tak za dużo bo pewnie nie dogrzewa termostat i miał rację po wykonaniu testu z licznika temp 81 stopni pod dłuższej trasie. Niebawem go wymienię i pewnie się coś poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.