Skocz do zawartości

Spalanie E46 320D 136km


djpits

Rekomendowane odpowiedzi

w tym momencie spalanie wychodzi mi w jeździe mieszanej 7.5l wiedząc że auto nie jest w pełni sprawne (możliwe że wtryski się kończą )

wydawało mi się że n baku zrobi conajmniej 1000KM normalnej jazdy :/

 

nie w zimie i nie w jezdzie mieszanej.sproboj w lecie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
320 d 1999 latem ok 6 l zimą zaś 6.2-7 l . Jazda 90% trasa - 10 % miasto , opony 16 . Tankuje tylko verva on na orlenie przeważnie ta sama stacja . Leje do pełna po korek , robię ok 830 km (latem ) zima 780 wskazówka paliwa po przejechaniu takich odległości dochodzi do przed ostatniej kreski na wskazniku paliwa i znowu do pełna tankuje , do baku wchodzi mi ok 50 l .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również posiadam takie autko. Na pełnym baku robię też ok 900km. Jak obliczałem średnią wychodzi mi ok 8l/100km co myślę że w zimę nie jest złym wynikiem, gdzie webasto dogrzewa silnik. Mam nadzieję że w lato zejdzie się poniżej 7 i będzie super

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jako że latem jeszcze nie wiem ile będzie mi palić, dopytuję się, czy te lepsze wyniki osiągneliście jeżdżąc z klimą? Chociaż w trybie auto? Jednakowoż klima trochę obciąża silnik. Jak na razie mieszczę się w Waszych normach, więc z optymizmem czekam na lato :D
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
mi pali teraz około 10L , mam go od tygodnia i staram się schodzić systematycznie niżej bo od kupna pokazywał 12.4L, jak najlepiej jeździć dieslem?, np: jak mialem 80-90km/h na 4biegu to spalanie na 'wskazowce spalania' pokazywało 4L, zauwazylem ze czym wieksza predkosc a nizszy bieg spalanie jest nizsze, mozna tak jezdzic ? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pali teraz około 10L , mam go od tygodnia i staram się schodzić systematycznie niżej bo od kupna pokazywał 12.4L, jak najlepiej jeździć dieslem?, np: jak mialem 80-90km/h na 4biegu to spalanie na 'wskazowce spalania' pokazywało 4L, zauwazylem ze czym wieksza predkosc a nizszy bieg spalanie jest nizsze, mozna tak jezdzic ? .

 

Co do sposobu jazdy, nie patrz na ekonomizer tylko na to jak się silnik zachowuje. Nie widzę sensu w utrzymywaniu silnika na bardzo niskich obrotach bo mniej spali. U siebie zauważyłem, że najbardziej kulturalnie silnik zachowuje się mając ok 1.8k obrotów, poniżej tego czuć obciążenie. Co prawda mój silnik to CR ale po samodzielnym obliczeniu spalania po ok 2000 km wyszło mi 7.8 - 8 l/100 km, przy czym komputer uparcie wskazywał 6.5 l/100km (60% trasa 40% warszawa)

Kupię komplet felg styling 270
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dopiero co kupiłem moje BMW, wyremontowałem co trzeba, zalałem do pełna najdroższym Shellem i jeździłem nim do momentu zapalenia się lampki rezerwy. 95% trasa, 5% miasto, w sumie 911km (trochę powyżej 6l/100km). Z wyłączoną klimatyzacją, pogoda wiosenna. Przy czym jeździłem bardzo bardzo spokojnie, bo pasażerka była dość przeczulona na punkcie szybkiej jazdy i przyspieszeń.

 

Z tego co poprzedni właściciel mówił ten silnik jest bardzo czuły na to jak się trzyma gaz - czasem opłaca się trochę przycisnąć, odpuścić i silnik pracuje o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dopiero co kupiłem moje BMW, wyremontowałem co trzeba, zalałem do pełna najdroższym Shellem i jeździłem nim do momentu zapalenia się lampki rezerwy. 95% trasa, 5% miasto, w sumie 911km (trochę powyżej 6l/100km). Z wyłączoną klimatyzacją, pogoda wiosenna. Przy czym jeździłem bardzo bardzo spokojnie, bo pasażerka była dość przeczulona na punkcie szybkiej jazdy i przyspieszeń.

 

Z tego co poprzedni właściciel mówił ten silnik jest bardzo czuły na to jak się trzyma gaz - czasem opłaca się trochę przycisnąć, odpuścić i silnik pracuje o wiele lepiej.

 

Hmm . Ja zauważyłem , że najekonomiczniej wychodzi wybujać go na niższych biegach a na 5tce utrzymywać tylko prędkość ...

 

Ogólnie na felgach 18stkach robię 900 km - sporo krótkich dystansów , ale za to brak miasta .

 

Przy emeryckiej jeździe ciut poniżej 6l na moich felgach i w trasie jest możliwe.

Na co dzień ? pali mi coś około 7 l z tym , że nie jestem jakimś specjalnie agresywnym kierowcą , ale do emeryta też mi daleko ;D

 

Przy ostrej jezdzie 10l to standard;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

U mnie że spalaniem jest dziwnie i spore wąchania są i nie wiem czym są spowodowane. Teraz w trybie mieszanym wychodzi mi 8+l na 100km normalnie wychodziło kolo 7l. W Zeszłym roku na trasie około 1400km (nad może +trochę okolicy i z powrotem) przy normalnej jeździe (tak mi się wydaje że była normalna:) zostałem bardzo mile zaskoczony średnia wyszłam mi około 5.3l na 100km. Spalanie było liczone z baku co mnie tym bardziej zaskoczyło. Do tej pory nie udało mi się nawet ponownie dojść do około 6l ale nie jeże w dłuższe trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie te wahania?

Teraz jest zima to pali ci więcej niż normalnie. Diesel bardzo wolno się nagrzewa, pewnie większość czasu jeździsz na zimnym.

A w długiej trasie zawsze pali zaskakująco mało. Po pełnym rozgrzaniu silnika (nie tylko wody ale też oleju) jest znacznie bardziej ekonomiczny niż podczas codziennych krótkich tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.