Skocz do zawartości

GAZ-wtrysk


kaszmir1

Rekomendowane odpowiedzi

V8 gdzie macie zainstalowane rozdzielacze wtrysku moze to sie inaczej nazywa, ale wczoraj odebrałem auto. Gazownicy zamontowali mi je prosto na silniku. Cały widok v8 został u nich, w związku z tym mam pytanie czy tak powinno być czy można było to schować i tak powinno być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś zdjęcie, albo dokładniej opisz o co Ci chodzi.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, spalanie 15% więcej LPG niż PB to wymóg "fizyczny". Można zrobić uboższą wersję, ale widzę, że wiesz, czym się to może skończyć.

 

Co do listwy wtrysków to widzę, że trafiliście do partaczy... Ja mam wtryskiwacze schowane pod kolektorem ssącym, ale to wymagało wymontowania go, a jak się komuś nie chce... to przykręca byle gdzie, czyli na górze silnika.

 

Ach, pewnie tak było taniej, szybciej i gazownik się nie spocił przy zakładaniu :duh:

 

PS Sebast też ma "ładnie" instalację założoną w V8, nic nie jest wybałuszone na górze, czyli da się.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Sebast też ma "ładnie" instalację założoną w V8, nic nie jest wybałuszone na górze, czyli da się.

Zgadza się, tylko, że V8 ma cały kolektor ssący pod pokrywą i tam można to zmieścić i ukryć, bo jest stosunkowo sporo miejsca. Ale jak sie pokrywę zdejmie, to jest widoczna dość "fajna aparatura" :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_KAi_ czy możesz zrobić zdjęcie jak to wygląga i jak poprowadzone są przewody do wtrysków. Ja jestem już umówiony na montaż i gazownik powidział, że tak musi być "na wierzchu". Umówiłem się na założenie w EGP koło Ostrobramskiej. Byłbym Ci bardzo wdzięczny za te fotki, udowodniłbym im, że jak się chce to można.

 

Mateusz

______________________________________________________

LPG_Bo to nie tylko chodzi o to, żeby było taniej, ale o ochronę środowiska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_KAi_ czy możesz zrobić zdjęcie jak to wygląga i jak poprowadzone są przewody do wtrysków. Ja jestem już umówiony na montaż i gazownik powidział, że tak musi być "na wierzchu". Umówiłem się na założenie w EGP koło Ostrobramskiej. Byłbym Ci bardzo wdzięczny za te fotki, udowodniłbym im, że jak się chce to można.

 

Mateusz

 

Proszę:

http://www.kudys.wv.pl/DSCF4178.JPG

http://www.kudys.wv.pl/DSCF4179.JPG

http://www.kudys.wv.pl/DSCF4180.JPG

http://www.kudys.wv.pl/DSCF4181.JPG

 

Nie daj się zrobić w konia! Dodam tylko, że przewód podciśnieniowy wychodzący z środka kolektora ssącego to wykorzystanie otworu po poprzednich partaczach, natomiast "od nowa" robiąc instalację ten przewód również jest schowany pod spód.

 

Jak widać pozostały tylko do oglądania reduktory, nawet podgrzewacze są schowane. A po montażu wtryskiwaczy pozostają w miarę gustowne opaski.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety mam na gorze,da sie to teraz przerobic (wyciagnac) i jak pozaklejac stare otwory? Ile ci pali gazu,a ile Pb?,mi w trasie 12.5-13 przy120km/h,Pb 10 +/-około
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.