Skocz do zawartości

Jak to jest z tym kolektorem i wtryskiem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Czy ktoś może jednoznacznie powiedzieć czy E32 1989r. z silnkiem M30 3,5l ma na 100% plastikowy kolektor doloowy ??? Czy wtedy już montowali plastikowe kolektory ??? Jak to rozpoznać. I drugie pytanie, słyszałem taką informacje że wtryski paliwa w tym samochodzie z tym silnikiem M30 nie są sekwencyjne tylko jakoś 2 razy po 3 nie bardzo to rozumiem, to by była jakaś półsekwencja ?? i że w związku z tym instalacje LPG sekwncyjne mogą nie działać poprawnie ....... Czy to możliwe ??? Bardzo proszę o wasze opinie.

sCorpioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kolektora to m30b30 ani m30b35 nie mialy kolektora plastikowego na 1000000%

 

dokładnie, popieram, M30 = metal

 

po drugie... matko bosko! "złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy"!

a złemu gazownikowi każda pierdoła, począwszy od kabli WN, przez świece, sonde lambda, wtryski, kolektor, czy przepływomierz, a NIE jego niewiedza...

jak gazownik z takim tekstem Ci wyjechał, to spakuj się i jedź gdzie indziej - autopsja

 

nie wiem, jak jest w M30, ale u mnie w M50 stwierdzili, że tak jest (wierutna bzdura) i dlatego nie działa, wynik - musieli sobie wyjąć CAŁĄ instalację, oddać kasę i poszedłem gdzie indziej, teraz zasuwam bez problemów @ lpg

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już niechcę nikomu oddawać samochodu............ Kurde gdyby można było sobie samemu zamontować i zarejestrować LPG to normalnie sam bym to lepiej zrobił niż te wielkie warsztaty :duh: No bo jak tu zaufać takim jak ja mu sto razy powtarzam że mam e32 z silnikiem M30b35 a on taki uśmiechnięty przerywa mi rozmowe i patrząc na mnie wesołym wzrokiem mówi mi ct: " A to mogą być problemy, bo tam jest plastikowy kolektor dolotowy i nie sekwencyjny wtrysk benzyny " i z takim samym uśmiechem czeka na moją reakcje. O Boże Boże niech szlak weźmie tych, kto dał im zezwolanie na montowanie LPG i wogóle zezwolenie na działalność w branży samochodowej. niech ktoś mi poleci 100% warsztat w okolicach KRAKÓW - TARNÓW najlepiej na instalacje DIEGO (sekwencja) bo jak słyszę to nie jest zła a w miarę tania, i niech jeszcze ktoś co ma DIEGO w takim silniku M30 3,5l wyrazi swoją opinie na temat tej instalacji, czy sa jakieś problemy czy nie ma żadnych przy montażu tego LPG w tym silniku. ................. Czyli jeżeli w tym E32 z M30b35 wtrysk benzyny nie jest sekwencyjny to w takim razie jest półsekwencja czy jak to określić ????? Dlaczego więc idiota gazownik powiedział mi że nie da sie tam założć sekwencyjnego wtrysku LPG np. DiEGO ????
sCorpioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już niechcę nikomu oddawać samochodu............ Kurde gdyby można było sobie samemu zamontować i zarejestrować LPG to normalnie sam bym to lepiej zrobił niż te wielkie warsztaty :duh: No bo jak tu zaufać takim jak ja mu sto razy powtarzam że mam e32 z silnikiem M30b35 a on taki uśmiechnięty przerywa mi rozmowe i patrząc na mnie wesołym wzrokiem mówi mi ct: " A to mogą być problemy, bo tam jest plastikowy kolektor dolotowy i nie sekwencyjny wtrysk benzyny " i z takim samym uśmiechem czeka na moją reakcje. O Boże Boże niech szlak weźmie tych, kto dał im zezwolanie na montowanie LPG i wogóle zezwolenie na działalność w branży samochodowej. niech ktoś mi poleci 100% warsztat w okolicach KRAKÓW - TARNÓW najlepiej na instalacje DIEGO (sekwencja) bo jak słyszę to nie jest zła a w miarę tania, i niech jeszcze ktoś co ma DIEGO w takim silniku M30 3,5l wyrazi swoją opinie na temat tej instalacji, czy sa jakieś problemy czy nie ma żadnych przy montażu tego LPG w tym silniku. ................. Czyli jeżeli w tym E32 z M30b35 wtrysk benzyny nie jest sekwencyjny to w takim razie jest półsekwencja czy jak to określić ????? Dlaczego więc idiota gazownik powiedział mi że nie da sie tam założć sekwencyjnego wtrysku LPG np. DiEGO ????

 

Więc sprawa wygląda tak (dowiedziałem się szczegółowo, konkretnie na temat BMW 735i M30):

Bytom, zrobione za 4800-5000zł na DIEGO i wtryskach Matrix (jedne z najlepszych), pełna sekwencja bez ściemniania, dwa reduktory.

Może cena nie jest rewelacyjna, ale wszystkim, którym zrobili gaz, nie zauważają tego w codziennym użytkowaniu (ze mną włącznie). I tak ma być (bez zrzędzenia na dzień dobry, że może nie działać prawidłowo)!

 

Ponadto co ma plastikowy kolektor do sekwencyjnego wtrysku LPG ??

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki _Kai_ za informacje. A te dwa reduktory, to w związku z mocą silnika, czy tak jakoś muszą być dwa ?? W takim razie muszę szukać blisko siebie dobrego warsztatu. Co prawda znalazłem juz nawet mozliwość zamontowanie DIEGO w cenie 3770 PLN w Krakowie, ale pytanie jacy mechanicy tam są. Kwota 4000 PLN obecnie DIEGO raczej bez problemowo można założyć, mimo wszystko wpierw trzeba mieć pewność co do gaziarzy a potem ważna jest cena.
sCorpioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki _Kai_ za informacje. A te dwa reduktory, to w związku z mocą silnika, czy tak jakoś muszą być dwa ?? W takim razie muszę szukać blisko siebie dobrego warsztatu. Co prawda znalazłem juz nawet mozliwość zamontowanie DIEGO w cenie 3770 PLN w Krakowie, ale pytanie jacy mechanicy tam są. Kwota 4000 PLN obecnie DIEGO raczej bez problemowo można założyć, mimo wszystko wpierw trzeba mieć pewność co do gaziarzy a potem ważna jest cena.

 

Dokładnie, ale uważaj na wtryskiwacze, zajmowałem się tym, większość to kaszana nieziemska. Zaproponuj gazownikowi Matrix'y.

Dwa reduktory właśnie po to, żeby zwiększyć wydajność. Nasze auta (a już 3,5l) chwilowo potrafią pochłonąć oooogromne ilości paliwa. Ponadto jeden reduktor o tak dużej wydajności zamiast dwóch mniejszych i tak zajmie więcej miejsca :)

 

Pewność co do gaziarzy... to jest właśnie problem.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce ci się jechać do katowic to mam tutaj zaufanego gazownika.Robił mi już 3 bmki na sekwencji i działa bez problemu , a ostatnio widziałem jak zakładał do auta takiego jak twoje i też działa bezproblemowo.Cena powinna wynosić około 3800, tyle płaciłem do 328 na chipie,butla w kole wlew pod klapką wlewu paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rews do Katowic, trochę daleko :) ale jak nic w pobliżu nie znajdę uczciwego to nawet tam można jechać, tym bardziej że Katowice trochę znam bo kiedyś tam spędziłem trochę czasu w życiu...... Jak możesz to podaj jakieś namiary na ten warsztat i kontakt maila, telefon itp. Daj to na PW albo tu na forum, z góry THX
sCorpioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc,

 

jeśli chodzi o zakład blisko Tarnowa. To ja zakładałem instalke gazu w Warszawie w filii zakładu www.czakram.pl i o ile sie nie myle to główną siedzibe mają w Tarnowie. Co prawda jest to instalka II generacji z prostym komputerkiem (firmy BRC), ale nie mam z nią w ogóle problemów. Swojego czasu troche siedziałem na forum autokacik.pl i tam sporo osób chwaliło gościa z tego zakładu. On czasami bywa w Wa-wie ale wiekszość czasu spędza w Tarnowie. Gość ma ksywke Sztywny.

 

pozdrawiam

 

Zmrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dwa reduktory właśnie po to, żeby zwiększyć wydajność. Nasze auta (a już 3,5l) chwilowo potrafią pochłonąć oooogromne ilości paliwa. Ponadto jeden reduktor o tak dużej wydajności zamiast dwóch mniejszych i tak zajmie więcej miejsca :) ...

To zależy od reduktora - ja mam jeden i jest OK (nooo, ale to jest troszkę oszczędniejszy sionik, mimo tej samej pojemności co R6, ale w 4.0l też instalują 1 reduktor ...)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dwa reduktory właśnie po to, żeby zwiększyć wydajność. Nasze auta (a już 3,5l) chwilowo potrafią pochłonąć oooogromne ilości paliwa. Ponadto jeden reduktor o tak dużej wydajności zamiast dwóch mniejszych i tak zajmie więcej miejsca :) ...

To zależy od reduktora - ja mam jeden i jest OK (nooo, ale to jest troszkę oszczędniejszy sionik, mimo tej samej pojemności co R6, ale w 4.0l też instalują 1 reduktor ...)

 

Dokładnie tak, zależy od reduktora. U mnie mam 2 reduktory i 2 podgrzewacze z tym, że sš na prawdę niewielkich rozmiarów, a cinienie jest zadziwiajšco stabilne. Ogólnie teraz wsadzajš prawie zawsze jeden reduktor - technika się rozwija :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.