Skocz do zawartości

318i - Jaka instalacje gazowa byscie polecili...


Rekomendowane odpowiedzi

to zalezy od kaski jaka masz i jak bardzo swoja furke lubisz.

Ja bazujac na swoim doswiadczeniu polecam wylacznie wtrysk gazu.Podejrzewam ze sekwencyjny,bo innego juz teraz nie kupisz.

Reszta czyli wybor firmy itd pozostawiam Tobie.

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,

wiec calkowicie nie masz klopotu.

Bedziesz mial tania instalacje.

Wazne aby zapewniala prawidlowe i precyzyjne dawkowanie gazu.Z tego co wiem do monowtrysku tez sa ciekawe rozwiazania,ale to juz musisz dogadac w jakims sensownym warsztacie i nie daj sobie wmowic ze taka instalacja na srube bedzie wystarczajaca...

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie... instalacja na srube odpada na wstepie. Mialem taka kiedys w Bravie... i nie bylem z niej nigdy zadowolony...

W gre pewnie wchodzi tzw 2 generacja... Jakiegos konkretnego producenta instalacji mozecie polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola jaki monowtrysk ??? Może i moja wiedza motoryzacyjna jest znikoma ale m40 to chyba jednak wielopunkt :)

 

Hmm... Gdzies kiedys znalazlem na necie rozszyfrowanie nr identyfikacyjnego...

Moj sie zaczyna na WBAAG71090 ...

Niestety teraz nie moge tego znalezc a tam bylo wlasnie wyjasnione jaki to silnik jest...

Moje autko to E30 z 1990 roku z silnikiem 1.8 o mocy 113KM...

Wydawalo mi sie, ze to jednopunktowy wtrysk... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne ze to wielopunkt!! pod kolektorem sa wtryskiwacze!!! a instalke czlowieku pakuj zwykla!!! jak silnik 2,8 litra w espasie chodzi na zwyklym gazie na srube!! [nie wiem jakim cudem] przez 5 lat bez zadnego zipniecia i strzalu [bez spadkow mocy] to czemu 1,8 mialoby sobie nie poradzic? [tym bardziej ze to konstrukcja mniej wiecej z tych samych lat]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziales na pytanie!!! ja nie jestem specem od gazu a i tak wiem co powinienes zrobic!!! Ci ktorzy beda Ci mowic zeby wlozyc wtrysk sa prawdopodobnie chetni zeby to zrobic i zarobic ;] albo maja za duzo pieniazkow lub rzna wielkich milosnikow BMW i udowodnia Ci ze II gen. zabije Ci samochod...a ja mowie Ci...instalacja warta polowe samochodu nie zwroci Ci sie!!! [to zalezy ile jezdzisz] ale po co ladowac cos niby lepszego skoro 2 razy tansza instalka i tak spelni swa role w zupelnosci...przytoczylem Ci juz przyklad mojego espasika...mysle ze wybor jest prosty! a na poparcie prosze o wypowiedz np. posiadacza m40 z gazem ;] pozdro i trafnego [slusznego] wyboru!!! a tak na marginesie...jakbys pojechal do naprawde pozadnego zakladu montazu gazu...to oni prawdopodobnie sami powiedzieliby Ci ze nie ma sensu zakladac wtrysku i II gen. wystarczy...tylko takich jest malo...wiekszosc szuka frajera ;]...koncze juz ta moja przydluga wypowiedz ;] jakbys mial M50 bodajze...to tu bylby dylemat...znowy w przypadku M60 wiem ze tylko wtrysk [dzieki kolegom miedzy innymi z forum]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam zwykla - na srube , zadnych strzalów nic - montowane w naprawde dobrym warsztacie .

Jedynie na co narzekam i co mnie najbardziej wkurza...... roznica przyspieszaniu i mocy miedzy paliwkiem a lpg jest spora .

Od strony technicznej nigdy nie mialem problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.