Skocz do zawartości

316d spalanie według komputera, a ilość zatankowanego paliwa


humppa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio pojawił się pewien problem ze średnim spalaniem.

Do niedawna przeliczenie spalania z ilości zatankowanego paliwa i pokonanych kilometrów pokrywało się niemal idealnie ze wskazaniem komputera. Różnica wynosiła około 0,1 l./100 km.

Ostatnie dwa tankowania wprowadziły mnie w zakłopotanie. Spalanie według komputera niemalże się nie zmieniło i wynosi 7,6 do 7,8 l./100km w zależności od temperatury.

Ilość zatankowanego paliwa zwiększyła się jednak istotnie i po przeliczeniu wychodzi 9,5l./100 km. Ta sama stacja.

Macie jakieś sugestie poza tym, żeby następnym razem zatankować gdzieś indziej?

pozdrawiam.


PS Nie znalazłem podobnego tematu na forum. Może słabo szukałem, a może nikt z forumowiczów podobnego problemu nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z doświadczenia z różnymi autami, to bym powiedział, ze styl i warunki jazdy najbardziej wpływają na to co pokazuje komputer. Dodatkowo kwestia jak często resetujesz ustawienia - rozumiem, że tutaj za taki sam dystans. Pomijam już celowe zagrywki producentów, np. w motocyklu KTM który mam, zawsze jest to 1l mniej niż to co wychodzi z km/zatankowanego paliwa.


Generalnie ilość paliwa wlanego i przejechane km, to najdokładniejszy pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Bardzo mnie dziwi, że Twoje spalanie różniło się tylko o 0,1l na 100km. Zawsze, gdy testowałem auta, a nawet nie tylko ja, to spalanie osiągało różnice od 0,4 aż do 0,6l / 100km. Wielokrotnie sprawdzałeś i zwykle wychodziło Ci 0,1l różnicy? Ja o 0,5l różnicy wiem od osoby, która jeździ kilkuletnim autem, a i tak były takie różnice stąd moje pytanie 🙂 Troszkę o tym pisałem przy okazji wpisu Jak oszczędzać paliwo na blogu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.